Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Miért gondolják sokan itt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért gondolják sokan itt hogy törvényszerűen az eljegyzést egy vgay két éven belül esküvőnek kell követnie?

Figyelt kérdés
Vasárnap óta menyasszony vagyok, körülbelül jövő őszre tervezzük az esküvőt, tehát mi ebbe az időkeretbe pont beleférnénk. Viszont elborzadva olvastam itt sok választ, miszerint, nincs értelme jegyben járni, ha azt egyből nem követi esküvő. Véleményem szerint a mai világban hatalmas terhet ró egy lagzi a fiatal párra, gyakran olvasok olyan válaszokat, hogy ha nem tudják kifizetni a lagzit akkor, csak legyen polgári. Mi se szeretnénk nagy lagzit, részemről szinte alig lenne vendég, összesen lennénk 50-en, ennek ellenére szerintem ez is nagyon drága lesz. Ami miatt a kérdést kiírtam, hogy megbeszéltük a párommal, hogy megvesszük a karikagyűrűket, viszont amiket nézegettem, azok olyan 100-120 ezer forint környékén mozognak, bár van félretett pénzünk, a vőlegényem ma felvetette, hogy mi lenne ha csak később vennénk meg őket és inkább saját házra gyűjtenénk. Rossz ember vagyok, ha előbbre helyezem a saját otthont, ahol talán majd a gyerekeinket nevelhetjük, mint a karikagyűrűt és a házasságot?
2012. márc. 2. 13:52
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Akkor én nem vagyok menyasszony számodra, mert nincs az ujjamon karikagyűrű? Édesapámék 25 éve házasok, megcsináltatták a gyűrűket de egy percig nem viselték. Akkor ők csak akkor házasok a szemedben ha megmutatják neked a gyűrűiket ?
2012. márc. 2. 15:49
 22/35 anonim ***** válasza:
52%

"nem a papír tart össze két embert" - és nem is az eljegyzés :)


És mindkettő felrúgható...


Csináljátok úgy ahogy nektek jó,ne másoknak éljetek színházzal,hanem magatoknak.

2012. márc. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
100%
az utolsó arra célzott, h a külvilág számára nem lesz egyértelmű a jelzés, azaz pl vadidegenek a közértben, a villamoson nem fogják automatikusan látni, h az illető (te v a párod) "foglalt. már ha ez (neked) fontos egyáltalán
2012. márc. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
36%

22-es nem hiszem,hogy színházzal élünk azért mert nem házasodtunk össze!Valamint ott van a gyerek,aki nem "becsúszott" baba lett,hanem azért mert komolyan gondoljuk,hogy együtt vagyunk és szeretjük egymást.Tervezett gyerek volt,szóval nem játszunk színházasdit!Lehet együtt élni papír nélkül is!

De van példa arra a környezetünkben,hogy összeházasodtak,mert húúú akkor biztos együtt maradnak és meg kellett mutatni,hogy tudnak nagy lakodalmat tartani és ettől majd boldogok lesznek.Ja...most válnak 8 hónapnyi házasság után!Na...ez tényleg színház volt!

2012. márc. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
88%
Nem neked irtam,épp az nem színház,az a színház,mikor fehér ruciba bemegy az ara a templomba mikor már rég nem szűz,és előadják a népnek a pazar flancot,pénzkidobás,aztán lehet két évet nem maradnak meg együtt,és fizethetik a válópert,na az ilyen a színház a szemembe,mi 10 éve élünk papír nélkül,ő feleségének hív,én férjemnek,és boldogok vagyunk,jelképek nélkül,az rég rossz ha mutogatni kell a gyűrűt,hogy lássák a köztünk lévő kapcsot,ezt nem kell reklámozni fényes lagzival,nem az a lényeg...Amúgy is,úgy éljen mindenki ahogy neki jó,nem a szomszédoknak kell élni.
2012. márc. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
36%

Ne haragudj 25-ös!Félreértettem rendesen és egyetértek veled.Akikről írtam(nagy lagzi és válás most)éppen ezt csinálták...De 60 ezerért(ennyit kapartunk össze nekik mi) jót vacsiztunk és most hozzá járultunk a válási költségekhez(a kapott pénzből fedezik).Meg a násznép többi része.Megérte! :-( Vagyis akkor a házasság is felrúgható!

Én is elfogadom annak a véleményét aki házasodik,akkor nem értem miért kell megszólni azt aki nem teszi.Na mindegy!

Kérdező legyetek nagyon boldogok és jó pár egészséges gyereket kívánok nektek! :) Éljétek az életeteket úgy ahogy szeretnétek és ne foglalkozzatok a beszólogatásokkal!

2012. márc. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:
Köszönjük utolsó ! :D
2012. márc. 2. 17:15
 28/35 anonim ***** válasza:
84%

Én házasság párti vagyok, pontosan magamra ismertem a kérdésből olyan szempontból, hogy számomra az eljegyzés azt jelenti, hogy hamarosan esküvő. Ettől függetlenül én egyáltalán nem nézek le senkit, illetve szerintem nem is lehet megadni egy pontos időkorlátot, hogy ha nincs esküvő egy éven belül, akkor úristen halálra vagyunk ítélve. Ez azért ilyen szinten szerintem baromira nagy túlzás. Még is kinek ártasz azzal, ha nem egy év múlva lesz az esküvő, hanem 2, avagy nem 2 éven belül lesz, hanem 2,5 fél? Ez már annyira részletkérdés. Az a fontos, hogy összetartoztok, szeretitek egymást és komolyan gondoljátok. Hogy mikor akarjátok ezt hivatalos úton is megerősíteni, vagy akarjátok e egyáltalán az a ti dolgotok, ne foglalkozzatok olyan emberekkel, akiknek nagy a szájuk, de közben lehet, hogy baromira boldogtalan házasságban élnek. Sosem lehet tudni, én azt mondom, hogy ha egy 15-20 éves kapcsolat tönkre megy, akkor az olyan szintű lelki megpróbáltatás lehet, hogy már olyan mindegy, hogy válni is kell, avagy csak költözni.


Azért kicsit mesélnék az én álláspontomról is. Fiatal vagyok még, de kislány korom óta az esküvőmről álmodok, ahogy szerintem sokan. Kialakult a fejemben egy kép, ahogy mindenki másnak is, természetes, hogy ez annyi féle, ahányan vagyunk. Számomra az eljegyzés nem csak feltétel nélküli szeretetet és összetartozást jelent, hanem valami újnak a kezdetét is. Elkezdhetjük lassan tervezni az esküvőt egy kisebb lagzival, családdal és a közeli barátokkal. Egyfajta várakozás, így számomra természetes, hogy néhány éven belül az eljegyzést követi az esküvő. Meg lehet tartani 3 fővel is, 200-zal is és 50-nel is, az egyetlen dolog, ami engem a túl kicsi, illetve a túl nagy esküvőkben és lagziban gátol, az az, hogy az én kislány kori álmaimban nem ez szerepelt és én szeretném valóra váltani az álmaimat, ha már egy ilyen fontos napról van szó. Nem hiszem hogy ez akkora bűn lenne, így igen, ha nem lenne rá pénzem, akkor inkább tolnám az esküvő időpontját egy évvel, csak legyen tényleg egy tökéletes nap, amiről mindig is álmodtam.

Ezt leszámítva, szerintem abszolút ésszerű döntés az, amit hoztatok. Ha találsz állást, akkor sem lesz késő elkezdeni szervezkedni, addig viszont amíg nem biztos ilyen szempontból a jövőtök, én sem vágnék bele, mert még is csak könnyebb biztos jövedelemmel tervezgetni, mint a bizonytalanra alapozni. Ergo én az "ellentáborhoz" tartozom, még is tökéletesen megértelek és őszintén szólva, akkor sem szólnék meg senkit, ha életük végéig jegyben járnak, mert nem az én dolgom, ha nekik így jó, akkor éljenek boldogan így! Ha valaki ezért kukacoskodik, azzal pedig nem kell és nem is szabad foglalkozni, mert rólatok szól a kapcsolatotok, ti tudjátok hogyan jó nektek, nem pedig ők!

2012. márc. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy emiatt rossz ember lennél! Nyugodtan csináljátok csak így, ha nektek így jó. A véleményem az egészről az, hogy az eljegyzés önmagában semmit sem jelent. Értem én, hogy komoly szándékot jelez, de láttam én már karón varjút, simán fel leget bontani, semmi következménnyel nem jár. Nem így a házasság. Ha a szerződés alá van írva, akkor azt már csak jogi procedúrával lehet szétbontani. Azt viszont nem értem, hogy ha a fiatal párok annyira össze akarnak házasodni, akkor miért nem teszik? Hivatkoznak a pénzre, de az anyakönyvvezető előtt (ha jól tudom) ingyen nyugodtan össze lehet házasodni. Esküvőt később is lehet tartani.
2012. márc. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:
Kedves 29-es! Sajnos, manapság már semmit nem adnak ingyen, két tanús esküvőn is zsebbe kell nyúlni. Pl: egy pohár pezsgőért, gyertyagyújtásért vagy csak a bevonulózenéért is hatalmas összegeket kérnek el. Tudom nem feltétlen kellenek ezek az "extrák", de zene nélkül csak úgy bevágtatva én úgy érezném magam mint egy mészárszéken :( Persze ezeket az árakat nem lehet egy lapon említeni egy lagzival.
2012. márc. 2. 19:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!