Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » (Ha volt) hogyan törtènt az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

(Ha volt) hogyan törtènt az eljegyzèsed?

Figyelt kérdés

Láttam egy eljegyzős storys videót ès most kedvet kaptam ilyen törtèneteket olvasni. :)


Az èn èletemben nem volt eljegyzès, mivel mi egy balatoni nyaraláson egyik este egy gyönyörű naplementèt csodálva egy elhagyatott mólón üldögèlve megbeszèltük, hogy mire várunk? Házasodjunk össze! (Ekkor már 5 ève párkapcsolatban èltünk.) Ez törtènt augusztus vègèn, november vègèn pedig összeházasodtunk (szűk, 30 fő alatti kis vacsorás szertartás keretein belül).


Nem vagyunk romantikus alkatok, ès mostmár fèrjemnek nem fontos a házasság (ezt már a kapcsolatunk elejèn tisztáztuk), de egyèbkènt kifogása nincs ellene, így megbeszèlèses alapon hoztunk döntèst a házassagot illetően - fèrjemnek nem kell házasság ahhoz, hogy valakivel leèlje az èletèt (szerinte ez egy döntès ès a házasság intèzmènye csak a lehúzásra megy manapság, amiben szerintem is rèszben igaza van, emiatt is szerveztünk low budget szertartást, nem bántuk meg, nagyon jól èreztük magunkat).


3 ève házasok vagyunk, bár gyerek mèg nincs, de már sokszor feljön tèmára. (Mèg próbálkozásunk sem volt a babával, mielőtt valaki fèlreèrtenè a gyors házasságot.)


Nálatok hogy törtènt az eljegyzès?


Ha nem volt, mièrt nem?



aug. 20. 15:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

Valahova leirtam már.


Egyik pasim megtalálta anyuja regen elhagyott jegygyürűjét igy eljegyzett ott helyben vele pakolásnál. Később bevetettük stb.(életem első komoly kapcsolata volt 4 év)


Másik szilveszterkor volt egy hatalmas házibulink de unokatesok mindenféle rokonok család is egyben rengeteg haver es leültetett a párom egy székre mindenki körbevett leterdelt elém es megkért ugy hogy konfetti szalagot csavart az ujjamra🤣 es mindenki gratulált:D

(2 év mulva pedig kikezdett mással..)


Volt aki agyon izgulta magát elotte valo napokban mindenben nekem adott igazat is, meg stb ő elvitt egy különleges helyre ahol még nem voltunk, letérdelt és szép eljegyzesivel kért meg. Aztán az igenre könnybe lábadt a szeme is:)

Szintén 4 év volt.


A mostani barátom nem veszem komolyan de már megkérte vagy tízszer is a kezem de mindig nemet kap(rengeteg a balhé...), ő pl ugy is csinálta már hogy vett nekem ékszereket amik tetszenek(ezt kértem szulinapomra)ujjra kézre lábujjra is, aztán simán leszögezte este lefekvéskor, hogy eljegyzett mostmár tényleg a kezemen lábamon is ha tetszik ha nem..

De nála volt már a telefonban kézkéréstől kezdve a pláza előtti nyilvános térdeplésen át minden. Kiváncsi vagyok mi van még a tarsolyban.

aug. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy ide is leírtad, pont megtaláltam a törtèneteid másik kèrdès alatt. :)
aug. 20. 16:20
 3/14 anonim ***** válasza:
Sokszor kérdeznek hasonlókat. De nemhiszem hogy mindenhova be fogom már pötyögni mindig:D
aug. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Születésnapomon kérte meg a kezem, annyira izgult, hogy csak hebegett-habogott, egy csokor ròzsa között volt a gyűrű. Sosem volt házasság párti, én meg nem erőltettem a témát, szòval annyira meglepett akkor, hogy nem is emlékszem mit válaszoltam neki. 3 hét mùlva lesz az esküvőnk és 5 éve lesz, hogy együtt vagyunk.
aug. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

1 év után szoktam jegygyűrűt venni karácsonyra.

De sose házasodtam meg.

Így is 1 vagyonba kerül a gyermekelhelyezési perem.

Még Válást válásokat fizetni, meg kockáztatni hogy kiba sz hatnak a lakásomból az húzós lenne.

Érzelmi közösség az oké, de vagyon közösségbe nem kerülök se nővel se senkivel.

aug. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Az első 20 évesen, a szülinapomon kért meg. Nem volt jó ötlet igent mondani, de mindegy , ez már a múlt. 10 hónapja voltunk együtt mikor szakítottam.

A már férjem akkor kért meg, amikor a 6. hónapfordukónkat ünnepeltünk, és én este gyertyákat gyújtottam a szexhez😂,+ halk zene ment, ezeket készítettem elő amíg időt nyerve kértem hogy a boltból hozzon csokit:), 1 évre rá volt az esküvőnk) most már közel 13 éve vagyunk házasok:)

aug. 21. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

"a házasság intèzmènye csak a lehúzásra megy "

Mondjuk ez nem igaz, hiszen éppen egy kedd délután is megházasodhattok, két tanúval, nem kötelező esküvő, vacsora, lakodalom. Teljesen ingyen.

Cserébe nem kevés előnyben fogtok részesülni, legyen szó akár az állam álltam nyújtottakról, vagy pl. öröklési jognál sem mindegy, hogy te a felesége vagy, aki a legközelebbi hozzátartozó, vagy csak a barátnője. Ha pl. kórházba kerül valaki és cselekvőképtelen állapotba kerül, minden döntési jog a házastársa kezében van. Ezzel szemben, ha te csak a barátnője vagy, még csak látogatni sem mehetsz be azonnal, hiszen nem számítasz hozzátartozónak, nem dönthetsz arról, életben tartsák-e gépekkel, vagy sem. Én pl. biztos, hogy rosszul lettem volna, ha egy ilyen kérdésben a párom anyja dönt, akivel akkor már 10 éve nem is tartotta a kapcsolatot...

Ott van még a házassági vagyonközösség, válás esetén tartási kötelezettség. Gyerekvállalásnál sem mindegy, hogy házasok vagytok-e, vagy sem.


A házasság nem csak annyi, hogy tartunk egy nagy bulit és együtt ünnepelünk a családtagjainkkal, barátainkkal. Ez igenis egy szerződés, ami jogi és anyagi előnyöket is jelent.

aug. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

7-es teljesen jól írja.

Sőt, ha egyik félnek van már gyereke, akkor nem mindegy, hogy házastárs halála esetén a gyereke kitehet az utcára, vagy élethosszig haszonélvezeti jogod van a meghalt férjed lakásán, és te raksz ki azt, akit akarsz.

aug. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Plusz nekünk az esküvő tavaly mindennel együtt 6 milliónál állt meg.

10 "jött vissza", tehát nyertünk is rajta, nem keveset.

aug. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

7-es bocsi, igazad van, nem a házasság intèzmènye, hanem a vele járó buli, avagy a lagzi ès annak megszervezèse egy vagyon. Abban is igazad van, hogy nem kötelező bulizni egy házasságkötès alkalmával. Ezèrt sem volt lagzink, plusz nem vagyunk azok a nagy bulizósok, jobban kedveljük, ha tudunk egy jót beszèlgetni a szeretteinkkel.


Abban is igazad van, hogy jogilag nagyon is nem mindegy, hogy házas vagy-e vagy sem. Rèszemről ez igenis számított, ez is benne volt a pakliban, amikor mondtam a fèrjemnek, hogy nekem igenis számít a házasság, nem csak egy "papír", ahogy ő fogalmazna. Lehet, hogy most nem èrezzük "súlyát" ennek a szerződèsnek, de ha baj van, igenis egyik vagy másik fèl èrdekei kèpviseltethetnek akár egy jogi ügyben is. Na ez a nem mindegy.

aug. 23. 00:30
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!