Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » A barátnőm megkérte a kezem,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőm megkérte a kezem, én pedig azt mondtam neki, hogy "nem tudom, mit mondhatnék erre", majd azt, hogy "nem tudom, izé... nem". Nagyon megbántottam ezzel. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Előrebocsátom még a találgatások előtt, nem egy leszbikus pár vagyunk, én vagyok a férfi, viszont mindig ő "hordta a nadrágot" a lassan négy éves kapcsolatunkban. Én ennek ellenére én tökre nem úgy terveztem, hogy majd ő kéri meg a kezemet. Teljesen meglepett a helyzet, és hát ja, azt mondtam neki, amit a kérdésben is írtam, mert teljesen lesokkolt a helyzettel. Ő emiatt elsírta magát, illetve azt mondta, hogy egy pár napra haza szeretne költözni, gondolkodnia kell. Hiába mondtam neki, hogy de amúgy én össze szeretnék vele házasodni, csak ezt az eljegyzés dolgot nem így képzeltem.

Igazából az elmúlt hetekben voltak kisebb eltűnéseim, amikről nem kapott pontos magyarázatot, mert a környező ékszerüzletekben próbáltam megtalálni a tökéletes gyűrűt neki. Egyébként megvan, csak nem találtam még elég romantikus alkalmat arra, hogy megkérjem a kezét, és időközben megelőzött ugye. Én nem mondtam meg neki, hogy mire készültem, mert meglepetés lett volna. Viszont így azt hiszi, hogy amikor "eltűntem", akkor csináltam valamit a háta mögött, és hogy nincs rendben a kapcsolatunk, tehát az eltűnéseimnek köze van ahhoz, hogy nemet mondtam neki.


jún. 24. 21:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Előszedhetted volna a gyűrűt.
jún. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
A "nem" általában szakítás is. Szóval beszélj vele őszintén inkább.
jún. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
#1 Nem volt nálam akkor. Meg ez mostmár eső után köpönyeg, nem? Ha most szedem elő, az nem lesz olyan, mintha azután, hogy elment, pánikból vettem volna egyet utólag, hogy menthessem a menthetőt?
jún. 24. 21:10
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

" és időközben megelőzött ugye."


4 éves kapcsolatban már rég beszélni kellett volna erről, de most éppen itt az ideje. Monde meg neki, amit nekünk is leírtál. Hogy már megvan a gyűrű, csak az alkalomra vártál.

jún. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

3

Nem . Gondolom nem kp fizettél, így a bankszámládon nyoma van a dátumnak, de ha kp. akkor is kaptál számlát, garanciát, valamit.

jún. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, valami nyoma csak van, hogy mikor vetted. Én elmondanám, hogy én készültem erre a lépésre és annyira meglepett, kizökkentett, hogy nemet mondtam.
jún. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
37%

Sosem tudnék annyira megbolondulni hogy én kérjem meg a pali kezét.

Ti fogyatékosok vagytok?

jún. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Te vettél gyűrűt, és igenre számítottál. Ő megkért téged, és igenre számított.

Ha ennyire nem ismeritek egymást, és nem tudtok ilyen fontos dolgokat előre megbeszélni és együtt tervezni, akkor hogy mennének a dolgaitok a következő 80 évben?

jún. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

#7 Már ne is haragudj, de a barátnőm nem bolond, nem vagyunk fogyatékosok. Vannak olyan kapcsolatok, ahol inkább a nő a határozottabb, a kezdeményezőbb. Oké, ez elég ritka, de nálunk ez van. Ettől még senki nem lesz bolond, meg fogyatékos. (Ellenben te egy rohadt nagy bunkó vagy ezzel a hozzáállással)


#8 Azt nem szoktuk megbeszélni a másikkal, amit meglepetésnek szánunk. Az eljegyzés időpontja meg meglepetés lett volna. Arról volt szó, hogy jó lenne másfél-két éven belül az az eljegyzés, meg jó lenne már összeházasodni, kb egy-két éven belül az eljegyzés után, de nem beszéltük meg, hogy na, mit tudom én, július 29-én kérem meg a kezed.

jún. 24. 21:47
 10/17 anonim ***** válasza:

Fura egy helyzet. Az biztos, hogy az eljegyzés így nem lesz olyan önfeledt emlék, mint lehetett volna.

Egyelőre hagyd meg neki azt a pár napot, amit kért, hogy átgondolhassa. Aztán mondd el neki, hogy te is vágysz az eljegyzésre. Ha alkalmas a pillanat, nagy könnyek, elérzékenyülés, összeborulás, akkor még elsülhet jól a dolog. Az is marha romantikus tud lenni, ha szerencséd van, mikor a nagy kibékülés közepén térdelsz le és kérdezed meg. Látni fogod milyen a hangulat.

De semmiképp nem adnám úgy át, hogy vitatkoztok és mint bizonyíték lobogtatod a gyűrűt. Onnantól az már nem azt az érzelmet váltja majd ki, ha ránéz később. Mert a negatív élményt köti majd hozzá. Ha védekezni akarsz, mutasd meg a bizonylatot, vagy a számládat, de ne a gyűrűt, szerintem.

jún. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!