Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » 1 éve tartó eljegyzés és a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

1 éve tartó eljegyzés és a lentiek fényében érdemes ezt tovább erőltetni?

Figyelt kérdés
Távkapcsolatnak indult, aztán összeköltöztünk a párom családi házában, ami az anyja nevén van. Nekem van 2 saját tulajdonú ingatlanom (1 lakásom és egy állandóan lakható nyaralóm) az ország másik felében, ami miatt nekem gyakran el kell utaznom haza, pl füvet nyírni meg felújításokat csinálni, stb, ami a páromnak nyűg és teher. A ház ahol együtt lakunk hatalmas, és 40 éve nem nyúlt hozzá senki, szerintem borzalmas állapotban van (nem szerkezetileg, úgy nincs baja, de mindenhol a 70es évekbeli foszló linóleum, hulló vakolat, lelombozó, töredezett beton az udvaron, vacakok az áramkörök stb) de szerinte jóazúgy, és nem érti, mitől olyan rossz nekem ott élni. Az anyja ráadásul bérlőket pakol be a megkérdezésünk nélkül, akik közt volt már ex hajléktalan és alkoholista is, aki rendszeresen mindent összevissza hugyoz, vagy gyári melós, lepukkant, szerintem drogos fiatal pároknak ad ki lakrészeket, akiket nekünk kerülgetni kell. Felvetettem, hogy költözzünk az én városomba, és éljünk ott, a párom viszont erre nem hajlandó, mondván hogy neki nem ott van a szülővárosa, plusz a szülei rászorulnak, mert már idősek stb. Rólam különben ugyanez mondható el. Azt is felvetettem, hogy fizessük ki a pénzt amit az anyja ezekből a szerencsétlenekből lát egy hónapban, hogy nyugodtan lehessünk, erre is kész van a válasz, azt nem lehet, mert az anyja jobban bízik bennük, minthogy mi ottmaradunk és álljuk a rezsit. Különben havi szaros 70e ft-okról beszélünk. És érdekes módon jelenleg az anyja állja a párom minden költségét, még be is vásárol meg főzni ia akar ránk, holott egymillió fölött keres (és én sem keresek rosszul, egyáltalán nem vagyunk erre rászorulva semmilyen szinten). A ház felújítására és emberibb lakókörnyezet megteremtésére egy fillért sem szán, pedig lenne miből, mondván nem az ő nevén van az ingatlan, hiába lakik már ott vagy 20 éve, az ő lakrésze (szoba-konyhás lakás) pedig rendben van. Az apja ráadásul gyűjtögető, plafonig rakva a nem használt helyiségek (jó sok van belőlük, a ház van vagy 200 négyzetméteres, 7 szobával, több, egyenként lakásként is funkcionáló melléképülettel, pincével, padlással) mindenféle holmival, amiket hagyatékból meg mindenféle nemtudom milyen régiségkereskedő helyekről szed össze. A párom állítja, hogy ez hamarosan változni fog, eladják a házat, mi ketten veszünk egy közöset, máskor meg azzal jön, hogy itt nőtt fel, itt él 20 éve, ő innen nem költözik sehova, ahogy a nevére kerül a ház, elkezdjük felújítani (addig egy szöget nem hajlanó a falba sem verni, mert ugye nem az övé stb). Én többször elköltöztem már haza a körülmények miatt, akkor méltóztattak egy szobát felszabadítani a régiségekből, meg meghúzni pár csavart és kicserélni pár kilincset, hogy jöjjek vissza, de azóta is ezt hallgatom. Félek, ha hamarosan a nevére kerülne a ház avgy esetleg vennénk ketten egy közöset, minden ugyanilyen maradna, és életem végéig nézhetem a foszló tapétát, a feltöredezett betont az udvaron és a lógó kilincseket és mindig legalább 3, amúgy hasznos helyiséget plafonig rakva régiséggel, épp csak a közös házunkban. Van ebből kiút a szakításon kívül?

máj. 25. 15:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Veglegesen hazakoltoznek. Nekem mar 1 het utan elegem lenne ezekbol.
máj. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írod, anyagilag nem szorulsz rá. Fogd a cuccod és menj. Ez jobb soha nem lesz és nem is értem, hogy miért élnél sokkal rosszabb körülmények között, mint ahogy egyedül tennéd?

Miért választ magának az ember párt? Nyilván, mert együtt szebb az élet, mint egyedül. Együtt könnyebb, szokták mondani. Nálad pont nem ez a helyzet. Miért teszel magadnak rosszat? Ez a párkapcsolat neked csak idegeskedést és szorongást hoz. Elveszi az energiádat, és nem hozzáad. Hidd el, találsz te magadnak olyat is, akivel boldog lehetsz és nem ilyen körülményes. Ezt nem lehet kibírni.

máj. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán értem mi az,hogy egy éve tartó eljegyzés? Azóta vagytok jegyben? Hozzá ne menj, ez maga a redflag mező.Minden percért,amit ezekkel ( már bocsánat a kifejezésért) töltesz,azzal a mentális egészségeddel fizetsz.Pakolj, ennél lesz jobb.
máj. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

"kezdve a reggeli felkeléstől az esti lefekvésig" nem tudtok együttműködni, és csak szenvedsz.

Ennek így semmi jövője.

jún. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
szakítás, nem ugyan azt akarjátok és senki se akar engedni, nincs mit ezen ragozni, szakíts, semmi értelme, csak időhúzás...
jún. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat mindenkinek. De én csak azt nem értem, miért írta az utolsó előtti válaszadó azt, hogy nem TUDTOK együttműködni. Mikor nyilvánvaló, hogy én szinte keresztre feszítettem magam azért, hogy működjön,ami teljesen egyoldalú volt.Akkor mi ez a többes szám? MIért nem lehet kimondani, hogy Ő NEM TUD ÉS NEM IS AKAR együttműködni se velem, se senkivel, beleértve a saját anyját is? Tényleg nem értem, miért kell zsigerileg és kapásból ilyen mérgező romboló reakciókat adni, még akkor is, ha ez egy névtelen kérdezős oldal.
jún. 12. 21:07
 17/17 anonim ***** válasza:
Kérdezö, ebben nincs semmi romboló és mérgezö, olvasd el még egyszer nyugodtan, indulatok nélkül. Teljesen normálisan írta, hogy nem tudtok együttmüködni. Azért többes számban, mert egyedül nem lehet EGYÜTTmüködni, azt csak párban lehet. Ha az egyik nem tud a másikkal, akkor a másik se fog tudni harmóniában élni az egyikkel, teljesen mindegy, hogy ki csinálja a feszkót. Ebben a mondatban tényleg semmi sértö nem volt, nem kell belelátni olyat, ami nincs. Ahelyett, hogy a szavakon lovagolsz, inkább pakold össze a cuccodat és távozz onnan, ahogy mindenki tanácsolta. A lényegre koncentrálj, tedd rendbe az életedet.
jún. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!