Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » 1 éve tartó eljegyzés és a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

1 éve tartó eljegyzés és a lentiek fényében érdemes ezt tovább erőltetni?

Figyelt kérdés
Távkapcsolatnak indult, aztán összeköltöztünk a párom családi házában, ami az anyja nevén van. Nekem van 2 saját tulajdonú ingatlanom (1 lakásom és egy állandóan lakható nyaralóm) az ország másik felében, ami miatt nekem gyakran el kell utaznom haza, pl füvet nyírni meg felújításokat csinálni, stb, ami a páromnak nyűg és teher. A ház ahol együtt lakunk hatalmas, és 40 éve nem nyúlt hozzá senki, szerintem borzalmas állapotban van (nem szerkezetileg, úgy nincs baja, de mindenhol a 70es évekbeli foszló linóleum, hulló vakolat, lelombozó, töredezett beton az udvaron, vacakok az áramkörök stb) de szerinte jóazúgy, és nem érti, mitől olyan rossz nekem ott élni. Az anyja ráadásul bérlőket pakol be a megkérdezésünk nélkül, akik közt volt már ex hajléktalan és alkoholista is, aki rendszeresen mindent összevissza hugyoz, vagy gyári melós, lepukkant, szerintem drogos fiatal pároknak ad ki lakrészeket, akiket nekünk kerülgetni kell. Felvetettem, hogy költözzünk az én városomba, és éljünk ott, a párom viszont erre nem hajlandó, mondván hogy neki nem ott van a szülővárosa, plusz a szülei rászorulnak, mert már idősek stb. Rólam különben ugyanez mondható el. Azt is felvetettem, hogy fizessük ki a pénzt amit az anyja ezekből a szerencsétlenekből lát egy hónapban, hogy nyugodtan lehessünk, erre is kész van a válasz, azt nem lehet, mert az anyja jobban bízik bennük, minthogy mi ottmaradunk és álljuk a rezsit. Különben havi szaros 70e ft-okról beszélünk. És érdekes módon jelenleg az anyja állja a párom minden költségét, még be is vásárol meg főzni ia akar ránk, holott egymillió fölött keres (és én sem keresek rosszul, egyáltalán nem vagyunk erre rászorulva semmilyen szinten). A ház felújítására és emberibb lakókörnyezet megteremtésére egy fillért sem szán, pedig lenne miből, mondván nem az ő nevén van az ingatlan, hiába lakik már ott vagy 20 éve, az ő lakrésze (szoba-konyhás lakás) pedig rendben van. Az apja ráadásul gyűjtögető, plafonig rakva a nem használt helyiségek (jó sok van belőlük, a ház van vagy 200 négyzetméteres, 7 szobával, több, egyenként lakásként is funkcionáló melléképülettel, pincével, padlással) mindenféle holmival, amiket hagyatékból meg mindenféle nemtudom milyen régiségkereskedő helyekről szed össze. A párom állítja, hogy ez hamarosan változni fog, eladják a házat, mi ketten veszünk egy közöset, máskor meg azzal jön, hogy itt nőtt fel, itt él 20 éve, ő innen nem költözik sehova, ahogy a nevére kerül a ház, elkezdjük felújítani (addig egy szöget nem hajlanó a falba sem verni, mert ugye nem az övé stb). Én többször elköltöztem már haza a körülmények miatt, akkor méltóztattak egy szobát felszabadítani a régiségekből, meg meghúzni pár csavart és kicserélni pár kilincset, hogy jöjjek vissza, de azóta is ezt hallgatom. Félek, ha hamarosan a nevére kerülne a ház avgy esetleg vennénk ketten egy közöset, minden ugyanilyen maradna, és életem végéig nézhetem a foszló tapétát, a feltöredezett betont az udvaron és a lógó kilincseket és mindig legalább 3, amúgy hasznos helyiséget plafonig rakva régiséggel, épp csak a közös házunkban. Van ebből kiút a szakításon kívül?

máj. 25. 15:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ő soha nem fog onnan elmenni és nem is fogja rendbe hozni a házat. Én a szakítást javaslom.
máj. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindig csak a kifogás, magyarázkodás, halogatás van, már pedig én ezt érzem, jobb, ha még most kilépsz ebből. Neked rendezett otthonod van, az olvasottakból számomra az derül ki, abszolut igényes vagy önmagadra és környezetedre, találsz ezerszer jobbat. Ha szereted persze nem egyszerű véget vetni a kapcsolatnak, de te haladnál előre, több megoldási javaslatod is volt, ő meg csak magyarázkodik és semmit se lép. Szóval szerintem engedd el!
máj. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Jól látod, ő ilyen, erre van igénye, minden más csak kifogás. Megváltoztatni nem lehet, max ideig óráig megerőlteti magát, amíg rezeg a léc (ugye erre is van példád).
máj. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Kiút?Nincs. Szakítás vagy egész életedben ez lesz.
máj. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Macska egér harc ez,jobb volna befejezni ezt mert változás nem lesz.
máj. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszi a válaszokat. Igen, halogatás, magyarázkodás van mindig, a megoldási javaslataimmal kapcsolatban is teljesen rugalmatlan, ráadásul volt már arra is példa, hogy dührohamot kapott, amikor szóvá tettem, mennyire pazarló a fűtés, mert a régi, elhanyagolt radiátortekerőket el se lehet mozdítani, így lehetetlenség a hőmérsékletet a szobákban egyénileg szabályozni. A radiátorok javítása szerinte milliókba kerülne, ezért inkább betettek egy kamu furdőszobát lentre (ócskásnál túrt az apja valami csaptelepet meg zuhanykabint, és azt felapplikálták a falra, ahol valami ezer éve nem használt vizesblokk van, még örültem is, hogy lesz egy plusz fürdő, de végül nem üzemelték be), hogy megkapjanak valami támogatást a gázszámlára. A hálószobában meg utána egész télen az ablakot nyitogatta, hogy hüljön a levegő, mert éjszaka meg lehetett gyulladni. És én voltam a kényszeres, akinek semmi se jó, és csak kitalálom meg generálom a problémákat. Egyébként saját magát egy műszaki zseninek állítja be maga és a külvilág előtt, aki mindenhez ért és mindent meg tud szerelni. És az a baj, hogy ezt el is hiszi magáról. Múltkor a garázzsal is volt egy hasonló. Már az anyja sem bírta nézni az ott eluralkodó káoszt, én is hetek óta könyörögtem neki, hogy csináljon már valamit mert az ajtaját se tudjuk kinyitni, nemhogy elővenni onnan valamit, ami kell a kertbe. így a kertet sem tudtam rendezni. Végül megelégeltük és rendet raktunk, amitől megint dührohamot kapott. És pont előző este adta elő, hogy neki a garázs a szíve csücske, minden a helyén élére állítva, minden sorba rendezve, katalogizálva, azt hittem ott szakadok meg a döbbenettől. Mikor rákérdeztem, ogy akkor miért nem lehet bemenni, arra annyi volt a válasz, hogy mert az anyja is ólálkodik bent és mindent kidobál és eltűntet. Az anyja egy éve nem járt a garázsban akkor, mert már a biciklijét se tudta betenni. És előtte is csak ilyen célra ment be a garázsba. Szóval napi szinten vannak ilyenek. Teljesen belefáradtam. Az életről is lejövök, ha ott vagyok. Ezért egyre többet vagyok otthon otthon. De ez is baj, ezért is én vagyok a hibás, a kényszeres, meg aki miatt neki 2 órát kell autóznia, hogy velem lehessen.
máj. 25. 16:47
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Menekülj!!!!
máj. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Volt még egy olyan is, hogy a kerti csapról leszedtük a tekerőjét, mert a szegény demens nagymamája, aki még velünk lakott akkor, mindig locsolt és utána elfeletette lezárni. A tekerőt eltette a szobájában valahova. Ő anélkül is tudta nyitni-zárni a csapot, nekem viszont nem ment, meg az anyjának sem, nem női kéznek való erőkifejtés ugye azt a pici szelepet tekergetni. Nek így jó volt, és amikor jeleztem, hogy én így nem tudom eltekerni, vagy menjünk, vegyünk egy újat, vagy keresse meg a tekerőt, akkor majdnem nekemjött. Mert szerinte én ezt kitaláltam, simán el lehet csavarni, csak szívatom ezzel, hazudok stb. Tényleg nem tudtam kinyitni a csapot. És muszáj volt locsolni, mert a magról nevelt paradicsomainkra is hirtelen elkezdett nagyívben fütyülni, magát áltatta vele, hogy milyen gondosan locsolja őket, holott napokig nem intézte, és engem is szabotált, a fürdőszobából hoztam kannában a vizet hogy ne pusztuljanak el. Nyilván ezt is direkt, hogy őt szívassam. Egy 2 perces kitérő lett volna bemenni a boltba és venni egy új csaptekerőt, vagy a régit előadni. De szinte mindennel ez van. Nincs a napnak egy olyan mozzanata, amit ne ezek és az ehhez hasonlók határoznának meg, kezdve a reggeli felkeléstől az esti lefekvésig.
máj. 25. 17:00
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Én csak elolvastam ezeket amiket írtál de jézus.....hogy a fenébe bírtad eddig is elviselni? Hagyd a csudába ezt az ostoba embert ezerszer jobbat találsz nála.
máj. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Le kell lépni bro, amig lehet.
máj. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!