Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mi van ha a nő kéri meg a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi van ha a nő kéri meg a párja kezét? Akkor neki kell adni gyűrűt? És milyet? És akkor már 2 gyűrűt vegyen vagy csak a párjának?

Figyelt kérdés

A sógornőm már nagyon szeretne hozzámenni a párjához,van egy 1 éves kislányuk is!Beszéltek a házasságról,de még nem volt!A sógornőm a 3 éves évfordulójukra szeretné meglepni a testvéremet egy gyűrűvel,de nem tudja milyen gyűrűt vegyen,ezüstöt,aranyat,milyen formájút?Ez inkább egy szimbolizmus lenne az ő részéről,nem igazi eljegyzés,talán csak fel szeretné hívni a figyelmét rá,hogy ideje lenne megkérni a kezét!

Szerintetek mit tegyen?


2009. jan. 2. 20:51
1 2
 1/11 yuda ***** válasza:
100%
Hallottam persze a női emancipációról,de ez nekem túlzásnak tűnik-azért gyűrűt szerintem ne adjon lány-és szerintem ne is kérje meg egy fiú kezét-lehet túl konzervatívnak látszódom,de ezek férfi szerepkörök-félre ne értsd,de nem tartom helyesnek-nem véletlen,ha ilyesmik miatt még felnőtt férfiak is komoly szereptévesztésben vannak,nem tudják mi a dolguk az életben.
2009. jan. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ha ennyire segíteni akarsz a sógornődnek, próbálj beszélni a tesóddal és kipuhatolni mik a szándékai. Ha jóban vagytok talán rá is vezethetnéd a dolgokra.
2009. jan. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem ha egy férfinak úgy kell felhívni a figyelmét erre,azzal kár a jegyesség,házasságot meg pláne nem kötnék ilyen emberrel.Ez akkor igazi,ha szívből és őszintén jön,és természetesen ha a férfi kéri feleségül a nőt.Én eddig még csak lánykérésről hallottam,férfikérésről nem.Ez szerintem megalázó is egy nőnek.Mondjuk eleve nem szülnék gyereket annak a férfinak,aki arra sem méltat,hogy a felesége legyek.Ha nem akarja elkötelezni magát mellettem,nem akar felelősséget vállalni,akkor mi értelme a közös életnek?Szóval szerintem ne tegyen semmit.Ha annyira nem ismeri a párja,hogy tudja neki ez fontos lenne,hát az elég gáz.
2009. jan. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
És a befőtt fogja eltenni a nagymamát. Azért ez akármennyire is törekszünk mi, nők az egyenjogúságra, de ez a férfi dolga marad, a nő célozgathat, meg próbálhat beszélni a dologról, de szerintem ezt nem neki kéne (24 vagyok, nő).
2009. jan. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
99%

Igaz, hogy mar a feje tetejen all a vilag, de szerintem is furcsa lenne, es eleg bena dolog! Gondolj csak bele, no ad gyurut a ferfinak?!

A sogornod mondja meg a testverednek, hogy vegye ot felesegul, legyen eskuvo, lagzi minden! Meglehet ezt beszelni, ez jobb mint a gyuru!

2009. jan. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát én is ilyesmi véleményen vagyok,de hogy tesómmal beszélni ilyenekről...hát az kizárt...tesóm olyasmi ember mint a papám és az apám,nem valami érzelmes típus,persze,nagyon szereti a sógornőmert,de nem szokása érzelmeskedni,idővel előbb vagy utóbb majd csak eldöntik,hogy összeházasodnak e vagy nem...
2009. jan. 2. 21:20
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy most irtó konzervatívnak fogok tűnni, de szerintem egy "férfikérés" elég rémisztőnek hangzik számomra. Azt hiszem, ott még nem tartunk, hogy a nő gyűrűvel a kezében letérdeljen, és esedezzen azért, hogy a férfi elvegye. Nem, nekem ez egyszerűen bizarr.

Én azt gondolom, hogy a sógornőd finoman elkezdhetne célozgatni arra, hogy örülne, ha a testvéred végre döntene. A férfiak a maguk részéről nagyon jól megvannak esküvő nélkül is.

Saját tapasztalatom, az én férjem is húzta a száját egy ideig, mikor az esküvőt emlegettem, mert kijelentette, hogy nem lát különbséget az együttélés és a házasság között. Pedig van... Végül amikor már nagyon elege lett az állandó nyávogásomból, hogy így esküvő, úgy esküvő, tételesen fel kellett neki sorolni, hogy miért is akarok én hozzámenni. Akkor hirtelen nem is tudtam igazán jó érveket felsorolni a házasság mellett, a legfőbb érvem ugyanis pusztán annyi volt: szerettem volna hivatalosan is hozzá tartozni, az ő nevét viselni, ha már egyszer elhatároztam, hogy kitartok mellette egy életen át. Végül, nagy értetlenkedések után belátta, hogy ez nekem nagyon-nagyon fontos (mert most legyünk őszinték: melyik lány nem álmodott soha egy romantikus esküvőről álmai hercegével?), így belement azzal, hogy magamra vállaltam a szervezés minden nyűgét. Neki kb. annyi dolga volt az egésszel, hogy a ki kellett választania a ruháját (fél óra alatt megvolt), meg kellett mondania, hogy a hétféle választható menüből melyik a legszimpatikusabb neki, valamint a megfelelő pillanatban egy "igen"-t kellett mondania, végül odabiggyesztenie az aláírását egy papírra. Később azt mondta, hogy valójában csak azért húzódozott az egésztől, mert azt hitte, hogy az esküvő valami rémesen bonyolult és nehéz hivatali hercehurca...

Nos, szerintem ha a sógornőd ilyen úton indul el, talán sikerrel jár. A lényeg, hogy legyen céltudatos, és ne engedje magát lebeszélni az esküvőről, ha tényleg igazán szeretné.

2009. jan. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
95%
Nagyon sok férfi nem a házasságtól húzódozik, hanem magától az esküvőtől, a felhajtástól, a nagy kiadásoktól. Ha már gyerekük is van, nem hiszem, hogy a véglegesség tudata taszítaná a férfit. Nem megkérni kellene a kezét, hanem a sógornődnek elmondani neki, hogy igazi családot szeretne, hogy neki fontos az, hogy hivatalosan is egy pár legyenek, és hogy ezt két tanúval az anyakönyvvezető előtt is tökéletesen meg lehet oldani, ha a felhajtás az, amitől a férfi tart.
2009. jan. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
72%

Egyetértek azzal a válaszolóvl aki a férfi szerepekről írt. Ha ilyenek megtörténhetnek akkor tényleg nem csodálkozom, hogy a férfiak már nem tudják mi a szerepük a világban. Lassan már mindent magunk csinálunk. Ha ez így folytatódik autót is szereleünk.... A párom meg világgá megy a feleslegesség tudatától...

Az én vőlegényem tuti lelépett volna ha én kérem meg az ő kezét...

Ne akarjunk mindent mi Nők irányítani.

Meg hol marad a romantika? Ez nem hiányzik a sógornődnek? Azért az mégis csak jobb.


Tesóddal kell beszélni, hogy ez fontos a gyermeke anyjának és igenis vegye feleségül.

2009. jan. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ó,dehogynem hiányzik a sógornőmnek,csak sajna tesóm nem valami romantikus típus,pedig igényelné a sógornőm,de nálunk a családom férfitagjai egyik sem volt romantikus típus,se papám,se apám...és tesóm sem az
2009. jan. 3. 09:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!