Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hány éve vársz arra, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hány éve vársz arra, hogy megkérje a párod a kezed?

Figyelt kérdés

Írjátok oda azt is, mióta vagytok együtt, és most hány évesek vagytok... kíváncsi vagyok a válaszokra nagyon!!!

Nekem egyébként 3 éve van élettársam, még nem volt lánykérés.

21/L, párom 27/F


2010. szept. 15. 18:17
1 2 3 4 5
 21/49 A kérdező kommentje:
érdekes, hogy 2010-ben mennyire sokfélén állnak hozzá a kérdéshez... a jellemtől is függ ez, az örök romantikusok, és régimódiak lánykérésről, házasságról álmodoznak.... mint én is:)) engem sem kértek még meg a 3 év alatt, de nem rossz érzés, szeretettel várom a pillanatot (de azért ne kelljen sokat várni:)
2010. szept. 15. 18:37
 22/49 anonim ***** válasza:
66%

Anyuék 15 éve vannak együtt anya sose várta hogy apum megkérje a kezét, de még mindig boldogok.Mert anyu szerint nem kell papír a boldogsághoz, apu meg azt mondta hogy ha anya kérné h kérje meg a kezét, megkérné :)

Amúgy 14/L

2010. szept. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
76%

Én két és fél éve "várom". Gyakorlatilag az első naptól kezdve együtt éltünk.

Most mondjuk épp nem annyira örülnék, ha megkérne, mert attól félek, hogy talán mégsem vele kellene összeházasodnom. Pontosabban ez a kapcsolat egyszerűen túllépett azon, hogy mosolygós, boldog menyasszonyként odaálljak az oltár elé. Inkább érzem magam a párom anyukájának.

Még egy fél évet várok. Ha ezen nem változtat, akkor az egész kapcsolatot hagyom a fenébe. Ha felnő ahhoz, hogy a partnerem legyen és ne a gyerekem, akkor házasodhatunk.

21L 25F

2010. szept. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim válasza:
utolsó! megkérdezhetem hogy miért érzel így? hogy az anyukája vagy..
2010. szept. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
100%
3 éve vagyunk együtt, az évfordulónk előtti nyaralásunkon kérte meg a kezemet...előtte anyut és aput is megkérdezte, de kezdetek óta tudják,hogy mi együtt fogunk maradni,szóval nem voltak meglepve=) A gyűrűt én választottam ki és így volt teljes az öröm,mert elég faksznis vagyok=) Én 20, ő 24 éves, 2 éve szinte együtt élünk.
2010. szept. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom azért érzi úgy, mert vele végezteti el az összes házimunkát. :S


De a legdurvább ez: "arra vár, hogy a család kihaljon" Azt hittem rosszul látok, ilyen elb.aszott, megalázó, hányingert keltő, ocsmány kifogást a büdös életben nem hallottam!!!!!!! Mondja azt, hogy ő nem akar megházasodni, vagy nem Veled akar megházasodni, de ilyet, hogy várjon, hogy a nagyszülők meghaljanak....... Hát már ne haragudj, de én egy életre megundorodnék az ilyentől- Pedig azt hittem, hogy az a fickó, akiről szintén itt olvastam, hogy azért nem kérte meg a barátnője kezét,mert nem tudta az ujjméretét, azt hittem, mindent visz... De nem...... Ááááá ki vagyok akadva!!!!!!


Magához a kérdéshez. Sok esetben éppen hogy fordítva van, nálunk a kedvesem fiatalabb nálam, és mégis ő hozakodott elő a kérdéssel,nem a közeljövőre vonatkozóan, de nekem eszembe se jutott volna beszélni erről. Sokszor a pasi jobban szeretné a házasság + gyerek témát, mint a nő.


Nem értem, hogy az igazi konzervatívan gondolkodó esküvőről álmodozók miért a tipikus házasságtól húzódozó, általában hímsoviniszta alakokat akarják "megfogni"... A másik, hogy ha szeretne a párod, akkor nem csak a saját érzéseire lenne tekintettel, hanem a Tieidre is, tehát ha tudná, hogy esküvőre vágysz, nem váratna 6, 8, 10, akárhány évig.


A házasság sokaknak a felelősségvállalást jelenti egymás iránt, a kapcsolat iránt - szerintem érthető, hogy sokan szeretnék az egymás iránti elköteleződés e kifejezésformáját.


Oké, hogy a papír nem számít, de ha a két fél nem egyformán gondolkodik erről, nem tartom jó megoldásnak, hogy az esküvőt akaró fél "el legyen nyomva."


29/N

2010. szept. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
"Gondolom azért érzi úgy, mert vele végezteti el az összes házimunkát. :S" - ezt 18.42-re értettem.
2010. szept. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
100%

Márciusban leszünk 3 éve együtt.Azóta sokszor szóba került és semmi.Lassan már teljesen nem is érdekel.Pedig azt hittem neki ugyanolyan ,,fontos",hogy tartozik-tartozhat valakihez.Személy szerint Én büszke lennék arra hogy férjem lenne és viselhetném a nevét.De egyenlőre csak szép álom.

Ő 27/Ffi Én 19/N. Jah és együt élünk.

2010. szept. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:

21/L és 27/F (szintén :D ), 4,5 éve vagyunk együtt.

Én kb. 1 éve vágyok rá.

Nem voltam házasságpárti (ő is tudta), 1 éve érzem úgy, hogy jó lenne vele összekötni egyszer az életem. Ezt is elmondtam neki, hogy most már készen állnék rá.

Majd kiderül mi lesz.

Még egy kicsit vegyesek az érzéseim a házasságot illetően, egyszer pozitív, egyszer negatív, máskor semmilyen.

2010. szept. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:

1 éve vagyok a párommal

30 éves vagyok

és a párom mindent a házasságot/gyereket a közös ingatlan megszerzéséhez köti(ami előre akár 20 év is lehet)

nála az első az anyagi megalapozottság

csak arra nem gondol, hogy eljegyzéshez nem kell semmilyen alapozottság....az egy gesztus. és ennyi.

de én most hogy mondjam, hogy kérj meg???

vagy akár, hogy én ezt szeretném?

és hogyhogy nem jön magától belőle

szerintem csak hanyagság/ nem törődömség nála

amit nem tudom hogy kezeljek

2010. szept. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!