Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Nagyon szeretnék eljegyzést...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon szeretnék eljegyzést és házasságot. Hogyan lehet legyűrni a türelmetlenséget?

Figyelt kérdés
25 évesek vagyunk, 2 éve vagyunk együtt, együtt is élünk már, és repesve várom a napot, hogy a felesége lehessek❤️ De tudom, hogy ez az ő döntése, nem akarok követelőzni, hisztizni, erőszakoskodni, nem is említem minden alkalommal, 2-3 havonta mutatok valami cuki cicás-esküvős videót, de ennyi. A kapcsolatunk problémamentes, tökéletes harmóniában élünk😊
2021. aug. 31. 23:06
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
75%
Harmonianak nevezed a kommunikacio hianyat? :) De edes...
2021. szept. 1. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
15%
Lepd meg. Jegyezd el te.
2021. szept. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
91%
Nem az ő döntése. Ugyanannyira lesztek házasok mindketten, tehát akkor van értelme, ha közös döntés. Ne hidd, hogy a cicás videók helyettesíteni tudják a beszélgetést. Menjetek el sétálni vagy üljetek le egy pohár borral és beszéljetek róla. Idegenek nem fogják tudni eldönteni, hogy készen álltok-e már a házasságra. De ha ezt nem tudjátok megbeszélni, akkor biztos, hogy még nem.
2021. szept. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
29%
Sajnos nem tudom hogyan lehet ezt legyűrni, csak szerettem volna tudatni, hogy valamelyest átérzem a helyzeted.:) Sokan mondják amúgy, hogy érdemes ezt megbeszélni, meg nőként is nyugodtan fel lehet hozni. Én szerintem is ez olyan, mintha erőltetné az ember, még akkor is ha tudom, hogy egyébként szándékában áll. Tehát nyilván beszéltünk már róla, de nem adhatom a kezébe a gyűrűt, hogy na akkor tessék már meglépni amit akarsz.:) Én sem tudom tehát, hogy mit lehetne tenni ebben a helyzetben. S írom ezt úgy, hogy mostanában már alig jut eszembe a téma, de ez valahogy mégis ott van a levegőben. Főleg úgy, hogy gyermeket is nagyon régóta szeretne már és mostanában lettek teljes mértékben adottak ehhez a feltételeink, illetve mostanában már talán bevállalnám. Bocsi, hogy nem tudtam érdemben segíteni.
2021. szept. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 A kérdező kommentje:
Tudja, hogy szeretnék esküvőt, szeretne ő is. Nincs “kommunikáció hiány”, ugyanis pontosan a tiszta, egyértelmű kommunikáció adja a kapcsolatunk harmóniáját. TUDJA hogy szeretnék a felesége lenni, azt is TUDJA, hogy hogyan fogom majd felvenni a nevét 😄 már az esküvőt is megbeszéltük, hogy ki hogyan képzeli el, hála égnek EBBEN IS teljesen azonos az elképzelésünk😉
2021. szept. 1. 11:03
 16/55 anonim ***** válasza:
85%

"pontosan a tiszta, egyértelmű kommunikáció adja a kapcsolatunk harmóniáját."



"2-3 havonta mutatok valami cuki cicás-esküvős videót, de ennyi."


Tényleg nem szeretném megbántani az érzéseidet, de ebben nem érzel némi ellentmondást?

2021. szept. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 A kérdező kommentje:

Azt azért írtam, hogy érzékeltessem, hogy nem erőszakoskodok emiatt. Azt nem másolod ki, h nem akarok se hisztizni, se köveletőzni, erőszakoskodni, mint itt sokan mások. Vagy talán az alábbi jobb taktika lenne?

“Mikor veszel már el?”

“Pont ilyen gyűrűt akarok, átküldöm a képet.”

“Nézd, jövőre itt lehetne az esküvőnk!”

“Ha nem kéred meg a kezem, mehetsz vissza anyádékhoz.”

Érted a különbséget? Megbeszéltünk, több alkalommal is szóba került, szeretnénk, igen, mindenképpen összeházasodunk majd. PONT EZÉRT várom, hogy megkérjen majd, mert valamikor ezt is meg fogja lépni. Csak nagyon-nagyon várom és szeretnék a felesége lenni.

2021. szept. 1. 11:25
 18/55 anonim ***** válasza:
82%

Senki nem írta, hogy az erőltetés, sürgetés jobb taktika lenne.


De nekem az őszinte kommunikáció alapvető része lenne az, hogy mielőtt összeköltözünk, tisztázzuk azt is, hogy mi a közös jövőképünk, és nagyjából mit mikor szeretnénk.


Mert az sem lehetetlen, hogy egy férfi tényleg szeretne majd esküvőt, de csak mondjuk 35 éves kora körül.


Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a te párod nem fogja belátható időn belül megkérdni a kezedet, csak azt, hogy láttam már a környezetemben olyan nőket szép számmal, akik 5-8-10 évet vártak összeköltözés után egy esküvőre, vagy a baba témával húzta az időt a párjuk irreálisan sokáig különböző indokokkal még akkor is, amikor a nő 30 felett járt.


Volt olyan barátnőm, aki ugyanígy nem akarta "kiharcolni" az eljegyzést és a házasságot, várt éveket türelmesen, úgy, hogy már rég együtt éltek.


Az ő akkori párja, nagy szerelme, mára már exe az után két nappal toppant be egy szép eljegyzési gyűrűvel, hogy a barátnőm egyik nap annyit mondott, hogy megérti, hogy ő még nem érzi késznek magát az elköteleződésre, ő viszont nem szeretne olyan férfihoz tartozni, aki négy év után, 30 évesen még várna ezzel, ezért a hétvégén elköltözik.


A döntése végleges volt, azt mondta, hogy szánalmasnak érezte volna magát, ha csak azért húzzák az ujjára az eljegyzési gyűrűt, hogy visszaszerezzék, miután már szakított, és ő már nem tudott volna jó érzéssel igen mondani, addigra már eltört benne valami.


4 hónap múlva megismerkedett mással, aki egy éven belül eljegyezte, és utána kb. fél év múlva feleségül vette.


Ha nekem tényleg jó lenne a kapcsolatom, és a párom is azt kommunikálná felém, hogy szeretne majd feleségül venni, akkor magamban eldönteném, hogy mennyi az az idő, amit érdemesnek a tartok várni erre, és utána szép lassan, fokozatosan kezdenék "kitolatni" a kapcsolatból.

2021. szept. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
8%
18-as szerintem ez egy borzalmasan szomorú sztori. Ki tudja hányszor "sírja vissza" a nagy szerelmét a barátnőd. Most ez a sztori úgy hangzik, hogy kb.mindegy lett volna ki kéri meg utána csak valaki rövid időn belül. Te is azért tolatnál ki egy szerelemből, mert nem vesz el? Nekem legalábbis azért ennyire nem fontos, hogy elvegyenek, illetve a mérleg nyelve nem arra dől el.
2021. szept. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
88%

19


A kérdés szempontjából teljesen irreleváns, hogy én mit csinálnék, mivel én nem szeretnék soha férjhez menni.


Kinga meg szeretett volna gyerekeket pár éven belül, - elvileg közös jövőkép volt a két, esetleg három gyerek - és ehhez neki fontos volt, hogy feleség legyen, ne barátnő, élettárs.


A lényeg az volt, hogy az exe nem azt mondta, hogy ő nem szeretne nősülni, hanem azt, hogy azt kommunikálta a kezdetektől, és az összeköltözéskor is, hogy igen, de végül soha nem lépte meg. Ebből a barátnőm nem arra következtetett, hogy ő is a nagy szerelem a férfinak, akivel tényleg szeretne elköteleződni, és ez egyrészt kellőképpen fájt neki, plusz fontos volt neki az anyaság annyira, és úgy volt vele, ha egy férfi négy év együttélés után még nem biztos benne, hogy vele szeretne-e családot alapítani, annak nyilván oka van, amit el kell fogadni, és ideje továbblépni.


Nem úgy látom, hogy visszasírná a régi szerelmét. Boldog a férjével, és van két tündéri gyerekük azóta.


És nem, nem a "rövid időn belül" volt számára a lényeg, hanem az, hogy a másik is akarja, fontos legyen neki, és biztos legyen benne, ő az a nő, akivel családot szeretne. Hogy magától kérje meg a kezét, mert ő ezt szeretné, ne pedig célozgatás, nyaggatás, ultimátum, stb. hatására.

2021. szept. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!