Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Gyakran ingerult a parom es...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyakran ingerult a parom es kiabal velem. Meddig szabad turni?

Figyelt kérdés
1 eve vagyunk egyutt, fel eve hozzam is koltozott, az en lakásomba. Altalaban minden rendben, masok szerint fantasztikus part alkotunk, es en nagyon szerelmes voltam. Mar az elejen is volt nehany duhkitorese, akit megprobaltam nem túldramatizálni, mert problemai voltak. Sajnos ra kell jonnom, hogy a gond nagyobb, mint hittem. Ha valami aprosag miatt ideges, ordít velem, es ez egyre rosszabb. Tegnap mar oda jutott, hogy utal, es atkozza a napot, amikor megismert. Amikor kitombolja magat, leul es kiborul, osszetorik hogy miert banik velem igy, amikor nem erdemlem meg. Ugy ereztem, hogy o eletem parja,de kezd bennem megolni valamit. Nem akarom, hogy kesobb, ha gyerekünk lesz, a pici ilyen csaladban eljen. Egyebkent a parom bantalmazo csaladban nott fel, borzalmas dolgokat mesel. Probaltam mar nyugtatni, szeretgeti ilyenkor, volt hogy megkertem hogy ne rajtam toltse ki a duhet, mert nekem ez faj. Probaltam azt is, hogy szo nelkul hagyom, de talan az a legrosszabb. Meg tudom menteni a kapcsolatot valamivel? Tudok neki segiteni? Szeretne valtozni, mert utalja magat ilyenkor, de felek,hogy nem fog menni.
2017. dec. 9. 14:00
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
55%

Ahelyett, hogy a tűrésen gondolkoznátok, meg kellene, hogy beszéljétek a dolgokat.


Ha ő is szeretne változni, akkor fog is tudni, de lehet, hogy ez nem egyedül fog neki sikerülni, hanem szakember segítségével csak.


22/N

2017. dec. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
71%

3 jól írta.

Ennél csak rosszabb lehet,ha nem változik meg hagyd el. Inkább 1 év mint 50 év veszekedés.

2017. dec. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
75%

Mar az elejen is volt nehany duhkitorese - na, nekem itt lett volna a vége.


Tipikus pszichopatával élsz együtt egy bántalmazó kapcsolatban.


Apáék 14 évet éltek le együtt, mégis egy kezemen meg tudom számolni, mikor igazából veszekedtek, én is másfél éve vagyok a kedvesemmel, de hangos szó nem hangzott még el köztünk, a legnagyobb vitánk is teljesen nyugodt hangnemben zajlott, pedig akkor komolyan féltem, hogy szakítunk végül.

2017. dec. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
69%
Utolsó, te nem tudod, hogy mit jelent az, hogy "pszichopata", semmi köze a fenti leíráshoz.
2017. dec. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
65%

Azt hiszem, hogy a gyerekkori élmények sajnos mentális, pszichés problémát okoztak nála. Pszichomókust ajánlok.

.

2017. dec. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Az elso ilyen utan mehetett volna oda, ahonnan jott. Nagyon nem birom a primitiv, agressziv viselkedest.
2017. dec. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Azt hinné az ember, hogy aki bántalmazó családban nőtt fel,az felnőttként kerülni fogja az ilyesmit, tök higgadt lesz stb.

Hát sajnos nem, sokszor pont olyanok lesznek felnőttként, mint a szülők voltak anno.

Én nem vagyok benne biztos, hogy ezt tovább tűrném.

Sajnos jól látod a helyzetet, ez nem fog javulni, sőt rosszabb lesz.

Még mindig a kapcsolat elején jártok. Mi lesz később? Mi lesz ha gyereketek lesz?

Ugyanolyan szar gyerekkort akarsz a gyerekednek majd, mint amiket a párod mesél a sajátjáról?

Nem az számít, hogy mások szerint ideális pár vagytok. Mások nem tudják, hogy hogyan beszél veled amikor kettesben vagytok és ideges.

Az, hogy bocsánatot kér szerintem kevés.

1-2x azt mondom oké, előfordul, hogy olyat mond a vita hevében, amit megbán.

Na de utána kétszer is meg kéne gondolnia, hogy mit mond ki, nem újra elkövetni .

Ha tűröd, akkor csak rosszabb lesz.

Lehet orvos segítene neki, de én nem vagyok benne biztos, hogy 1 év után ezt végig csinálnám vele.

Neked kell tudni, te vagy vele, te ismered.

Ha nem akarsz szakítani, akkor utolsó megoldásként próbálja ki a terápiát.

Ha nem akarja a segítséget elfogadni és nem változtat, akkor viszont küldd el, rakd ki, szakíts vele.

2017. dec. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
22%
Menj el vele szakemberhez! Ha bántalmazó gyerekkora volt, valahol ott a baj! Vannak módszerek a dühkitörések kordában tartására, de ehhez kell egy jó pszichológus neki.
2017. dec. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Sajnos én is hasonló vagyok a párodhoz.

Én is bantalmazó családban nőttem fel, és esküszöm, hogy mással lehet egész életében nem történik annyi sz@rság, mint velem 26 éves koromig.

Azóta teljesen megszakítottam a kapcsolatot mindenkivel,ennek több éve már , de a sebek nem tudom, hogy mikorra tűnnek el teljesen.

A lelkem sem az igazi, de nagyon tudok szeretni.

Lassan 2 éve együtt vagyunk a párommal, és sajnos előfordul, hogy apróságokon összekapunk, ingerülten válaszolok, indokolatlan dühkitörésem van.

Nem voltam szakembernél, nem akarok erre súlyos összegeket fordítani, ugyanis elég szerényen élek, de interneten fórumokon kutakodás.

Rátaláltam a kálium foszforikumra, és most ilyen kúrát tartok.

Remélem, tudtam segíteni, mert nekem jól reagál rá a szervezetem.

2017. dec. 10. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Koszonom a tanacsot, de ezzel vigyazz azert, mert az elektrolit-haztartasod felborulhat tole. Nem art mellette neha egy labor kontroll a haziorvosodnal. Egyebkent megígérte, hogy ker segítséget, mert belátta, hogy egyedul nem fog tudni valtozni. Remelem, segiteni fog.
2017. dec. 10. 07:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!