Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hány év együttlét után jött/jö...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hány év együttlét után jött/jön el az, amikor nem úgy beszéltek hogy te pénzed vagy én pénzem, hanem amit megkerestek azt közösnek tekintitek?

Figyelt kérdés

Nyilván ha van a kapcsolat előttről megtakarításod, vagyonod, azt nem muszáj beledobni a közösbe.


De sokaknál látom mégis azt, hogy sok év után is így nézik hogy ki mennyit keres, mennyit költ ahhoz képest, hogy van elosztva a pénz, stb.

Ilyeneket valamiért nem látok a szülők, nagyszülők generációjánál. (Én huszonéves vagyok.)


2017. szept. 18. 18:38
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk ilyen soha nem lesz. Ne is legyen mi értelme van? Vásárlásnál felváltva fizetünk, rezsi felesben, egyéb költség felesben. De ha én azt mondom, hogy na én most kocsit veszek, vagy elmegyek ruhát vásárolni ahhoz semmi köze a páromnak, fordítva ugyan ez. Sose értettem ezt a közös kassza dolgot. Nálunk ilyen sosem volt, nem is ismerek olyat, akinél így menne. Amiért én dolgozok meg az az én pénzem, amiért ő az az övé. Nyilván vannak közös kiadások, amikbe mindketten beleadunk, de azon kívül hogy ki mit csinál a saját pénzével az az ő saját dolga. Ha én félre akarom rakni a megtakarításomat, ő meg elköltené az ő részét, akkor tegye azt.
2017. szept. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
0%

Első perctől még mikor külön éltünk, akkor is.

Nem volt és nincs is tiéd-enyém :)

2017. szept. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
34%
Összeköltözés óta van nàlunk közös kassza, szóval a mi esetünkben 1 év . Úgy vagyunk vele, hogy nem szimpla lakótàrsak vagyunk, hanem egy pàr, közös otthonnal, élettel. Így a pénzünk is közös. Egyèbként fél évre rà össze is hàzasodtunk, majdnem 7,5 éve vagyunk együtt. Sosem volt gond a pénz miatt. Intelligencia és megbeszélés- megegyezés kérdése. Mi úgy csinàljuk, hogy közösnek tekintünk minden bevételt. Az egyikünk fizetéséből fedezzük a megélhetést, szórakozàst, a màsikunkét eltesszük megtakarítàsnak ( mindkettő közös). Ameddig csak együtt jàrtunk felvàltva fizettünk ha elmentünk valahovà vagy kajàt vettünk.
2017. szept. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
34%
Soha.
2017. szept. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
21%
11. Ha a pàrod vagy te elvesztitek a munkàtokat, nem lesz pénze egyikőtöknek, akkor a másik hagyja éhen halni? Kidobja az utcàra mert nem tud a rezsibe adni? Vagy listàt vezettek róla mennyivel tartozik a màsik fillérre kiszàmolva? Vagy az egyikőtök ha nyaralni megy, a màsik otthon marad ha nincs pénze? Èrdekes lehet a kapcsolat...hàt mindegy. A ti dolgotok. Ha nektek jó.
2017. szept. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
52%

Számolgassa a forintokat az akinek hat anyja van.. Mindenki költ amennyit gondol. Sose volt belőle probléma, ha én 9ezret adtam a vásárlásba ő meg 8at. Szerintem ebből kevesebb konfliktus van, mint abból, hogy mindenki beleadja minden pénzét a közösbe aztán meg lehet rajta veszekedni, hogy az egyik a házat újítaná fel belőle a másik meg nyaralásra költené.

Természetesen nem hagynánk egymást éhen halni, de ennek mi köze van ehhez az egészhez? Ez természetes dolog minden párkapcsolatban. Az mivel különb, hogyha a "közös kasszából" fog hiányozni ugyan annyi pénz? Fillérre ugyan annyi pénzből kell így is úgy is megélni. De amíg képes vagyok magamat eltartani, addig nem vagyok hajlandó más pénzével gazdálkodni. Napi szinten hallom a sztorikat, hogy az asszony elszórta a pénzt a közös kasszából, meg mennyit költ belőle magára stb... Meg úgy is az lesz belőle, hogy az egyik ember lesz a "pénzfelelős", aki majd eldönti hogy mi legyen a közös kasszából. Inkább megbeszélem a párommal, hogy "te, figyelj csak el kéne idén menni valahova nyaralni. Van pénzed? Rakjál már félre valamennyit te is".. Doszt ugyan az a kettő, anyagilag is, kompromisszum ügyileg is. Csak nem mondom meg a másiknak, hogy mit csináljon azzal, amiért ő dolgozik nem én.

2017. szept. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
51%

Mert szerinted akik közös kasszán vannak azok csak veszekedni képesek rajta? Ugyan már! Csak mert esetleg a te környezetedben ezt látod, mert buta emberek vannak körülötted, akik nem képesek értelmes módon kezelni ezt a helyzetet, még nem minden közös kasszás párkapcsolatban megy a balhé. Ezt te sem gondolhatod komolyan.

Mi is azon vagyunk, mégsem volt soha veszekedés belőle. Simán megbeszéljük egymás között.


Mit lehet ezen veszekedni? Értelmes, felnőtt, intelligens emberek képesek normálisan megbeszélni, hogy mi fér bele és mi nem, a keretükbe, és természetesen a költőpénz is egységesen van elosztva, nem úgy, hogy az egyik havi 100 ezreket költ mondjuk totál fölösleges göncökre, a másik meg épp csak vesz magának egy könyvet. A közös kasszásoknál ez nem így működik.

Amúgy meg, ha az egyik fél nagyon szórja a pénzt, a másik meg nem, akkor nem is illenek össze. Köztük persze, hogy lesznek konfliktusok, ha nem látják be, hogy nem valóak egymáshoz.

Az éhen halás dolog pedig igen, ide tartozik. Ha az egyik fél mondjuk elveszti a munkáját, és ilyenkor segítetek egymásnak , az ugyanúgy közös kassza, hisz a te pénzedből él a párod is adott esetben.


Persze ez a divat manapság, hogy a párok jó része bár elvileg együtt van, gyakorlatilag meg azért mégsem bíznak egymásban annyira, hogy az anyagiakban közösséget vállaljanak.

2017. szept. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
52%

Annyira jó, hogy ismersz minket és még azt is tudod, hogy melyikőnk mennyit költ, meg hogy szórjuk a pénzt.. :D Birom az ilyen szentfazekakat.. Szerintem pedig az anyagi dolgok a legkevésbé lényegesek egy kapcsolatban, de ki hogy érzi. A legutolsó amire gondolnék egy párkapcsolatban vagy összeköltözéskor, hogy az anyagiak hogy lesznek "elosztva".

Undorodom azoktól a pároktól, akik összenőnek mint az alma meg a héja és nem Petiként vagy Katiként működnek tovább, hanem "Petiéskati"-ként. Az, hogy valakivel megosztom az életemet és ő az életem szerelme nem azt jelenti, hogy össze kell olvadni egy személyiséggé. Az a jól működő párkapcsolat, ahol mindenki járja a maga útját, külön is egyedi, értékes ember aki a saját életét építi. Aztán este meg haza megy támogatást meg szeretetet nyerni a párja karjai között.

Azoknak szokott ez a közös kassza számítani, akik amúgy minimálbért keresnek és remélik, hogy az embernek közös kasszával nem tűnik föl, hogy neki kell eltratani az asszonykát...

2017. szept. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
65%
Mellesleg ha a párom úgy van vele, hogy na már pedig ő holnap vesz egy sportkocsit, akkor nem fogom neki azt mondani, hogy "bocsmár, de én ebben a hónapban csak 20 ezret költöttem, szóval tegyél le róla." Ahogy én se viselném el, ha mondjuk venni akarnék akár csak egy parfümöt, de azt kéne hallgatnom, hogy jajj hát ez mekkora kiadás, meg ő ilyenekre nem költene.. Ez milyen már, hogy megmondjuk ki mennyit költhet? Jesszus...
2017. szept. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
17%
Làtszik, hogy nem érted:) Nem arról van szó, hogy megszabjuk mit vehet a màsik, hanem megbeszélésről. De làtom nehéz a felfogàsod. Mindegy. Te nagy önàlló ember aki még a pàrjàban sem bízik meg. Nagyon féltheted a millióid ha vele sem közösködsz. Tovàbbi sok boldogsàgot .
2017. szept. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!