Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Baj hogy 3 év együttlét és 1...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Baj hogy 3 év együttlét és 1 év együttélés után is külön kasszán vagyunk?

Figyelt kérdés
Ő állja a rezsit, én a kaját. Kevesebb a fizetésem mint az övé, nem kicsivel. A rezsi (főleg télen) több is mint a kaja. Mégis párszor már megkaptam hogy a rezsibe nem szállok bele, de ő meg a kajába nem. Azt is megkaptam, hogy ha a gyerekének ajándékot kell venni (szülinap, karácsony), azt csak ő veszi. Miért kéne nekem is? Van neki anyja is, és nem is velünk él. Ezeket ismerősöktől kaptam, nem a páromtól, akkor mások miért teszik ezeket szóvá? Kinek van igaza?
2016. dec. 28. 13:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%
Összesen 4 év szerintem még nem sok idő, nem is vagytok házasok... Szerintem ez még nem gond, ha együtt maradtok idővel úgyis átálltok közös kasszára.
2016. dec. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
15%

szüleim 42 éve házasok és mindig is külön kasszán voltak.


hülyeségnek tartom a közös kasszát.

2016. dec. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem meg kellene egyeznetek, közös kasszát teremteni. Nem kellene hogy legyen "enyém"-"tied",hanem minden közös. Tehát közösen fizetitek a rezsit is meg a kaját is. Ezt közösen meg kellene beszélni. Ehhez nem elég a te akaratod, az övé is kell. Bár én alapból utálom, ha az egyik fél felhántorgatja a másiknak, hogy mibe adott bele és mibe nem... Ha ezen nem változtattok nem lesz jó vége. Egy pár vagytok, akkor próbáljatok meg közös kasszát teremteni.
2016. dec. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy négy év után még mindig azt nézed, hogy ki mit mond, és nem az érdekel, hogy ha gond van, akkor ketten megbeszélitek egymással.

Most őszintén: minek kell tudnia arról akárkinek is, hogy te mit fizetsz, vagy hogy ti hogy osztjátok el egymás közt a fizetnivalót?! Ha nem tudnának róla, nem ugatnának bele feleslegesen!


Amíg a párodnak is meg neked is megfelel ez a rendszer, addig nincs baj.

Ha ő teszi szóvá, hogy mibe kéne többet beleadnod, akkor majd gond lesz, és szépen megbeszélitek. De ti, ketten, egymás közt! Nem kell bevonni az egész rokonságot, hogy legyen min csámcsogniuk!

2016. dec. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%

Csináljátok úgy, ahogy nektek jó, senki másnak nincs hozzá köze. Nem is kell erről beszélni az ismerősökkel.

Egyébként én a közös kassza híve vagyok hagyományos családmodell esetén (házasság, csak közös gyerek). Mozaikcsaládoknál talán jobb a külön kassza.

2016. dec. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%
Miért kell az ismerősök orrára kötni? Ha nektek így jó, akkor legyen így!
2016. dec. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem kötöttem soha magamtól az orrukra, hanem ha kérdeztek őszíntén válaszoltam, nem gondoltam hogy nekem is kéne a gyereknek ajándékot venni pl.
2016. dec. 28. 14:17
 8/12 anonim ***** válasza:
30%
Hulye magyar szokas haverokkal penzrol beszelni, a te es csaladod penzerol, na meg a faggatasuk. En nem is valaszolnek,/valaszolok, csak mosolygok.
2016. dec. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
56%
Mindenki úgy csinálja,ahogy jónak látja.Mi az első perctől,hogy összeköltöztünk,közös kasszán vagyunk.A mi esetünkben teljesen jól működik.
2016. dec. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
61%

A gyerek nem a tiéd, miért kéne bármit is ajándékba venned neki? Nem is veletek él.

A kassza más kérdés. Próbáljátok ki, hogy feleztek mindent, akkor nincs vita, hogy ki mennyit.

2016. dec. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!