Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Miért nem érzem jól magam ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem érzem jól magam ha együtt élhetek azzal akit szeretek?

Figyelt kérdés
Több éve elváltam,lányommal ketten éltünk,aki 18 éves elmúlt.Közben volt egy kapcsolatom,nem sikerült,hozzám költözött,az sem volt jó az alkalmazkodási problémák miatt. Három hónapja megismertem egy férfit,aki minden tekintetben olyan típusú ember akit mindig is képzeltem magam mellé. Nem vagyok már fiatal,örülök hogy rátaláltam,szeretnék boldog lenni vele. A probléma,csak az én lakásomban lakhatunk egyenlőre mert az övé másik városban van és minket ide köt a munkahely is többek közt. Ebben a helyzetben viszont a lányom akit imádok,nagyon megnehezíti az együtt élésünket. Látványosan nem jön ki a szobájából,megvárja amíg eszünk,nem jön ki amíg a konyhában vagyunk például. Mondjuk eddig is került engem a konyhában,nem egyszerre voltunk ott. Én megszoktam hogy alkalmazkodom hozzá,de most nagyon rossz. Például hétvégén felkelés után párommal reggelizünk,lányom felkel és jönne ő is ki. De nem akar,csak ha egyedül lehet ott. Ez a helyzet nagyon feszültté tesz,úgy érzem néha nem bírom. Sajnálom a gyereket hogy alkalmazkodnia kellene egy neki idegenhez. Sajnálom a páromat is mert rendes ember,az ő gyerekei nem ilyenek. Úgy érzem semmit nem tudok tenni ebben a helyzetben,mégis érdekelne mi a helyes. Talán az lenne megfelelő ha egyedül élnék amíg a gyerekem nem kezd iskolái után önálló életet élni?
2017. júl. 4. 09:01
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
15%

Kedves Kérdező,


39 éves elvált nő vagyok kisgyerekkel és megértem, átérzem, amit írtál.

A te lányod már lényegesen nagyobb, gyakorlatilag fiatal felnőtt, így azért szerencsére van egy jó eszköz a kezedben, hogy megoldd a problémát: vele már felnőtt módra meg lehet ezt beszélni.


Ezzel együtt engedj meg nekem egy kérdést: nem találod te túl korainak 3 hónap alatt az ismerkedést és a komplett becuccolást hozzátok?

Nem lehet, hogy - és anyaként is azt mondom: JOGOSAN!- ez a lányod gondja?

Én megértem az érveidet, hogy egy bárosban dolgoztok, na és? Eddig is így dolgoztatok- miért ez (a gazdasági kényszer!) az ok arra, hogy néhány hét alatt becuccol hozzátok egy szinte még vadidegen férfi?

Mielőtt a partnered odaköltözött megbeszélted ezt korrekten a lányoddal? Egyeztetettek pl. abban, hogy mennyiben változtatja meg ez az életét (ilyen mindennapi apróságokra is gondolok, hogy pl. a gardróbban egy szekrényből neki ki kellett pakolnia, hogy a pasi berámolhasson stb.)- a pénzügyeket illetően is azt gondolom, hogy a felnőtt gyerekedet is talán érdekelte volna az, hogy fog-e változni pl. az ő zsebpénze, a háztartás költségei, az esetleges plusz dolgok azzal, ha egy fővel nő a háztartás.


A lányod nem jó eszközt választott a nemtetszése kifejezésére, ebben egyetértünk, de viszonylag egyértelműen mutatja, hogy nem jó neki ez a helyzet.


Részben egyetértek vele nőként és anyaként is.

A fokozatosság elvét kellett volna követni a férfi bemutatásával, közös programokkal (esetleg egy közös kirándulás, közös vacsora stb.)- ezeknek lenne még most itt az ideje, nem annak, hogy a lányod számára egy vadidegen "hirtelen ott terem" a megszokott életterében, nem?


Elhiszem, hogy most 3 hónapja dúl a nagy szerelem, de remélem, hogy a lányod érdekei, az ő komfortérzete is legalább olyan fontos számodra, mint az új aktuális partneré. Ne haragudj, de egyelőre a lányod van otthon, a férfi kevésbé.


Amit én ebben a helyzetben tennék: a férfivel megbeszélném, hogy megoldható-e, hogy egy hétvégén pl. otthon tölt vagy rokonlátogatással vagy bármivel, hogy elgyen egy közös, szabad hétvégém a lányommal. Ezt az időt arra fordítanám, hogy amit elmulasztottam vele szemben, azt megpróbáljam pótolni: megkérdezném a véleményét, érzéseit, elnézést kérnék tőle, ha úgy költöztettem a közös otthonunkba az aktuális kant, hogy erről mondjuk elfelejtettem őt tájékoztatni, meghallgatni.


Én is nő vagyok és számomra is fontos egy párkapcsolat, de az is, hogy egy közel felnőtt gyermeket azért ne a feje felett hozott döntésekkel "tiszteljek meg".


Ha még menthető a helyzet, akkor érdemes megkísérelni- akár azon az áron is, hogy a férfivel egy kicsit lassabb tempóra kapcsoltok és megpróbáljátok a kapcsolatot a továbbiakban úgy élni és építeni, hogy tudomásul veszitek azt, hogy neked van a lakásodban élő lányod is... aki remélhetőleg még egy darabig ott fog élni.

Attól, hogy új kapcsolatod van, ne szűnj meg jó anyának lenni és természetesen nem kell elásnod magad a kizárólagos anyaszerepben sem, tehát nem arra bátorítalak, hogy helyezd kizárólagosan előtérbe a lányodat- de azért nem ártott volna ésszel kezelni ezt az összeköltözést, nem?


Nem sajnálni kell a lányodat, hanem beszélgetni vele, biztosítani számára a továbbiakban is olyan programokat, időket, amikor ti ketten vagytok (pl. közös vásárlás, mozi, cukrászda, közös főzés- valami anya-lánya program).

Nem kellene a lányodnak egy vadidegenhez alkalmazkodnia (ahogy írod), ha eddig is különös figyelmet fordítottál volna arra, hogy az aktuális pasi ne csak vadidegen legyen, hanem számára is egy megismerhető, becsülhető ember- ezt nagyon sürgősen kellene pótolni!


Minden jót kívánok neked.

2017. júl. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Kedves hozzá szólók. Mindenki válasza tanulságos volt számomra. Mégis kettőt emelnék ki. 10/11-es válaszolónak üzenném,bár eléggé drasztikusan fogalmazott,valószínűleg sok mindenben igaza van. A leírás többsége sajnos illik a lányom és az én viszonyomra. Én nem akartam hogy a fejemre nőjjön,kicsiként és általános iskolásként vele rengeteg programunk volt,sokat törődtem vele. Viszont válásom után egyedül fenntartani a lakást nem volt könnyű,ezért nagyon sokat volt lányom egyedül. Sajnálom őt ezért,nem akarok általában vitatkozni vele hogy még ezzel is bántsam,inkább alkalmazkodom hogy jobban érezze magát otthon. Tudom hogy ez a fő baj,hogy elrontottam a nevelését. Egyedül nehéz mindennek megfelelni. 11/12-es válaszoló ugyan jót akar,de látszik fogalma sincs milyen nehézségek lehetnek egy olyan kamasszal akinek erős az egyénisége és nem volt könnyű élete. Amit ír,megtettem régen. Lányom ezeket már nem igényli,nem akarja. Csak a barátnőivel,barátaival szeret lenni,nem akar velem jönni már sehova. Ritkán talán vásárolni. A párom beköltözésével sem változott semmiben az élete,hiszen külön szobánk van. Sem anyagilag,sem máshogy. Csupán nincs az a végtelen alkalmazkodás hogy figyelem mikor mehetek a konyhába például amikor nem zavarom. Vagy reggel ha fölkel,rá ne nézzen senki. De ha a párom pont akkor megy ki mondjuk wc-re,mégsem tilthatom meg neki. Én is tudom hogy mindent meg kellene beszélni. Csak hogy nem engedi. Nem tudok vele beszélgetni,mert nem akarja. Úgy érzem magam sokszor mintha egy időzített bombán ülnék itthon,pedig ő is szeret engem,én is nagyon őt,talán nem vagyunk kompatibilisek egymással. Ebbe a helyzetbe csöppent bele a párom,aki nem tehet semmiről.
2017. júl. 4. 10:32
 13/21 anonim ***** válasza:
Saját boldogságodat ne áldozd fel...a lányoddal kell ezt megoldani, megbeszélni, közös programokat csinálni....szóval őt kell " közelíteni" lassan hozzá, hozzátok. Nem könnyű, de idő kérdése.
2017. júl. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

11-es válaszoló vagyok ismét.

Hát tényleg jót akartam a kommentemmel és nem érzem azt, hogy "fogalmam sincs" a dolgokról... de te tudod.

Továbbra is fenntartom, hogy a szülő-gyerek közötti kapcsolatot nem 18 évesen kell felépíteni, az alapokat már letetted korábban is, amire építkeztetek és aminek az eredménye az, hogy a lányod gyakorlatilag kerüli a vadidegen férfit és valahol téged is.

...ha úgy gondolod, hogy erre megfelelő magyarázat az "én megpróbáltam" meg "az én lányom erős akaratú"- akkor tényleg nem lehet erre mit mondani, csak azt, hogy sok erőt is kitartást kívánok elviselni ezt az áldatlan, szeretet nélküli helyzetet.

Tudom, nem lesz szimpatikus a válaszom a továbbiakban sem, de a 18 éves fiatal felnőtt lányod viselkedése a te évtizedes nevelésed tükörképe- erre a helyzetre is igaz...meg arra is, hogy kerül téged. Szerintem ez végtelenül szomorú, de ha neked könnyebb maximálisan alkalmazkodni a lányod és a partnered felé is, akkor minden jót kívánunk neked.

:)

2017. júl. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolót nem akartam megbántani,csupán azt próbáltam megértetni vele hogy néha még a normálisan nevelt gyerekek mellett is érhetik meglepetések az embert a kemény kamaszkorban. Nos,az én lányom nem a legideálisabban nevelkedett. Válás nagyon megviselte,éjszaka is dolgoztam jó ideig hogy meg tudjunk élni. Ebben hibáztam,a jelenlétem lett volna a legfontosabb én is tudom. De akkor elveszítettük volna a lakásunkat is. Eltávolodott tőlem ez idő alatt és megszokta hogy egyedül van otthon. Volt párommal sem volt szerencsém,ezt ő is látta,nincs is előtte normális párkapcsolati minta. Tehát én csak arra próbáltam utalni könnyű annak akinek rendben van az élete,az igazából meg sem érti hogy vannak problémák aminek a megoldását az ember sehogy sem tudja a gyakorlatban.
2017. júl. 4. 11:14
 16/21 anonim ***** válasza:

apám elég kiskoromban dolgozott külföldön, hogy jól tudjunk élni, de sose utáltam ezért vagy viselkedtem így, pedig óvodás voltam.

védd a lányod, de azt is megérheted, ha a párod lelép és keres mást. aztán ha lányod is majd elköltözik, maradsz egyedül

2017. júl. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
56%
A lányod egy önző egoista,téged meg teljesen hülyének néz.
2017. júl. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el minden kommentet, elnézést, ha ismétlek.


Szerintem az a probléma, hogy baromira gyorsan hajtod ezt a kapcsolatot. A lányodnak emiatt nehéz az alkalmazkodás.

Három hónapja ismerted meg a pasit, és már oda is költöztetted magadhoz. Persze, tudom, vannak rohanó szerelmek, meg ennyi idő alatt akár házasságok is, de legyünk őszinték, ennyi idő alatt még majdnem idegen emberről beszélünk. A lányod szempontjából meg aztán pláne.

Bár én már felnőtt vagyok, de kamaszfejjel ugyanebben a helyzetben voltam, elvált szülők gyerekeként. Ha őszinte akarok lenni, én se lettem volna kíváncsi anyám egy-két hónapos kapcsolataira. Ez pont ugyanolyan komolytalan, mint mikor a kamaszgyerek minden hónapban új pasit/csajt visz haza élete szerelmeként...

Szóval szerintem itt a probléma fő gyökere az, hogy baromi gyorsan cipelted a közös életetekbe ezt a férfit, illetve hogy nem kérted ki a lányod véleményét a dologról. Nyilván az engedélye nem kell, te vagy a családfő, de ha felnőttként tekintesz rá, akkor felnőttként beszélj vele...


(Egyébként a nem szívesen megy ki dologra meg annyi a magyarázat, hogy nem akar zavarni, kellemetlenül érzi magát. Nyilván ha ő viszi haza a barátait, akkor az ő szobájában vannak, nem a nappaliban/te szobádban terpeszkednek, ő ugyanezt a magánszférát próbálja fenntartani fordítva is. Ergo kerüli a közös területeket, mint a konyha. Ez egyrészt puszta udvariasság az irányodba, másrészt az esetleges kínos szitukat kerüli, harmadrészt meg a fent írtak miatt tök érthető, hogy nem akar egy vadidegent kerülgetni.)

2017. júl. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
A lányod jóval gyerekesebb a koránál. Szerintem az a baj, hogy foglalkozol vele, azért csinálja, mert látja, hogy zavar Téged. Ne foglalkozz Vele, kezeld lazán. Ha látja, hogy nem foglalkoztat és nem ér célt majd abba hagyja. Nem ovis, hogy féltékeny legyen Anyucira. Ha csak szimplán a szomszéd jönne át kávézni, vagy egy mit tudom én akit nem ismer, akkor sem menne ki a konyhából szerintem. Vagy féltékeny, vagy idegenekkel szégyenlős. Hagyd rá. Abból végképp kinőtt, hogy Anyuval kelljen reggelizni. Gondolom Te sem üldözöd el a pasijait ha felviszi, vagy ott alszanak. Azt nem képes megérteni,hogy egy 45- 50 körüli nőnek is szüksége van rendszeres szexre, gyengédségre. Mondjuk ennyi idősen erről szerintem késő elbeszélgetni vele. Kicsi korától úgy kellett volna, hogy ezt megértse. Nehogy elhagyd ezért a párod, mert durcizik a felnőtt lányod.
2017. júl. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Azt lehet tudni a lányod alapból mindenkivel antiszociális vagy csak veletek ilyen?

Pl nálunk nõvérem ilyen teljes mértékben kerül minden "idegent" rokontol elkezdve a tizen x éve meglévõ barátokig s neki sincsenek emberi kapcsolatai. Ez mondjuk gyógysueres kezelést igényel de sose késõ elkezdeni s kicsit más rendszert bevinni a dolgokba, több kirándulást vagy úgy tervezni a bevásárlásokat hogy kevés legyem a surlódási pont de nem teljesen hagyni eluralkodni õt az életetek felett..

Ha nem s csak veletek undok akkor megpróbálhatnál több anya lánya programot séta, bármi ahol veszekedés mentesen, semleges terepen tudtok beszélgetni miért érezted úgy ez a gyors kapkodó tempó volt számodra fontos a párkapcsolatodban,

2017. júl. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!