Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Kezdő összeköltözők vagyunk,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kezdő összeköltözők vagyunk, ti a teljes kozos kasszat vagy a reszben kozos kasszan partiak vagytok?

Figyelt kérdés

Reszben kozos kasszat azt ugy ertem, hogy van egy doboz amibe a rezsi, kaja stb kiadasai vannak, van egy masik doboz amibe felrerakjuk a penzt, ezekbe a dobozokba egyenloen rakjuk be a penzt.

Es a maradek pedig marad zsebpenz.


Engem az zavar hogy a parom napi 2 doboz cigit sziv el, egy honapban az 60ezer forint...... gondoltam majd a zsebpenzebol vegye meg a cigijet.

Vagy ostobasag igy gondolkozni mar az elejen?


2017. ápr. 3. 12:34
1 2 3
 21/21 Theressita ***** válasza:

Mondjuk mi házasságban élünk, de ez a külön-közös téma nálunk is érdekesen alakult.

Terv az volt, hogy mindenki fizeti a saját dolgait a saját számlájáról + nyitottunk egy közös számlát, ahová rendszeresen utalunk egy összeget egyenlő arányban, erről mennének a közös fizetnivalók, kaja, kirándulás stb.


Tervnek szép volt, de a valóság: Én kb. fele annyit keresek, mint ő (ha olyan időszak van, ő még túlórapénzt is kap az eleve dupla annyi fizetéséhez). Az sem megoldás, hogy akkor én több házimunkát végzek el, illetve itthon több dolgot elintézek kompenzációképpen - mert csak a fizetésem kevesebb, de a munkám kb. ugyanannyi, sőt néha hétvégén is dolgoznom kell, ugyanolyan kimerült vagyok estére, hétvégén még fáradtabb is (hiszen míg ő szombat délelőtt kialudhatja magát, nekem ugyanúgy korán kell kelnem és dolgoznom, hogy időre leadhassam a szükséges anyagokat a munkába) Csak hát az én főnököm nem olyan bőkezű, meg a cég is kissé szegényebb, és sajnos a túlórát sem fizeti - legyen kész a munka - ha túl sok, az én bajom, fizetés fix. Férjem eleve többet keres + a túlórát is szépen kifizetik neki.


Így hát módosultak a dolgok, s ez most egyelőre szépen működik: Én kiveszem majdnem az összes pénzem a saját számláról, s csak annyit hagyok rajta, hogy a havi levonásaimra (telefonom, életbiztosításom stb.)maradjon rajta + egy minimális összeg, ha sürgősen kellene valamire. Az én kivett készpénzemet használjuk mindketten, ha készpénzben kell valamit kifizetnünk (ennek nagy része a készpénzzel fizetett kisebb bevásárlásra, ebédre megy, illetve ebből veszem meg, ha szükségem van bármire - persze ehhez is bizalom kell, nem ellenőrizgetjük és piszkáljuk egymást). A férjem pedig a saját számlájáról áll minden nagyobb dolgot (hitel, rezsi, nagy bevásárlás stb.)


Nehéz ügy, de csak nagy megértéssel, bizalommal és szeretettel kezelhető.

2017. ápr. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!