Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Kezdő összeköltözők vagyunk, ti a teljes kozos kasszat vagy a reszben kozos kasszan partiak vagytok?
Reszben kozos kasszat azt ugy ertem, hogy van egy doboz amibe a rezsi, kaja stb kiadasai vannak, van egy masik doboz amibe felrerakjuk a penzt, ezekbe a dobozokba egyenloen rakjuk be a penzt.
Es a maradek pedig marad zsebpenz.
Engem az zavar hogy a parom napi 2 doboz cigit sziv el, egy honapban az 60ezer forint...... gondoltam majd a zsebpenzebol vegye meg a cigijet.
Vagy ostobasag igy gondolkozni mar az elejen?
Egyertelmu, hogy en sem a kozosbol mennek el szempillashoz.
Viszont PL a fogamzasgatlo az egyertelmuen nalatok a kozosbol menne??
Mi már lassan egy éve együtt élünk, és bár mi így soha nem neveztük el, de a leírásod alapján a részben közös kasszát választottuk.
Lakbért, rezsit, kaját, vagy ha pl bútort veszünk, azt mindketten egyenlő részben fizetjük. Nyilván persze a közös nyaralás is ide tartozik. A többi pénz pedig saját felhasználású. Szerintem ebben nincs semmi kivetnivaló, és párom is ugyanígy látta a dolgokat, pedig nálunk ő az, aki cigizik.
Illetve láttam, hogy felmerült a fogamzásgátló is, nálunk az is a közösből ment, hiszen mindketten 'jól jártunk vele', hogy volt, nem csak magamnak vettem.
23N
Teljesen külön kassza párti vagyok.
Sőt, külön lakás párti is :D
De ha mindenáron össze kell költözzek egy nővel, akkor a rezsit, lakbért, internetet, stb., közösen fizetjük természetesen, fele-fele arányban, a maradék pénzével meg mindenki csinál, amit akar, én nem ugatok bele, hogy ő mire költi, de ő se ugasson bele, hogy én mire költöm.
Ha valami olyasmit kell venni, ami közös lesz, mittomén, új hűtő, vagy mosógép, hasonlók, akkor azt összedobjuk felesben.
Ha közös nyaralás van, akkor szintén összedobjuk felesben.
Szerintem ez a legkorrektebb.
Fizetésarányos részben közös kasszán vagyunk ha próbálnám belőni, hogy hogy vagyunk. Én két harmadát keresem a párom fizetésének. Ő fizeti a lakbér, rezsit én pedig a háztartás minden egyéb költségét és a kaját. Ez így kb arányos is a fizetéseinkkel. A diákhitelét, telefon számláját, bérletét maga fizeti, ahogy én is a saját telefonszámlám, bérletem. Félre nagyon nem tudunk rakni, én próbálok a saját fizetésemből. Ezt általában úgy oldom meg, hogy lejárom a lábam az akciós dolgokért és nem a sarki kis boltban vásárolok be. Neki is marad általában hónap végére valamennyi a számláján. Szóval mindenkinek van saját pénze. (hisz a fizetést is a saját számlánkra kapjuk nem közösre) A szórakozást általában úgy oldjuk meg, hogy egyszer ő fizet, egyszer én. Eddig teljesen bevált ez, nem okoz feszültséget és nincs filléreskedés.
Esküvő után lehet szabadabban kezeljük majd a pénzt, és csak megszokásból lesz saját számlánk. Közös számlánk biztos hogy nem lesz, anyám megszívta ezzel mikor szegény édesapám ideje korán és váratlanul halálozott el. A szomszédoktól kellett kölcsönkérni kajára, mert zárolták anyám számláját, a fizetésével, mert rajta volt apám neve.. Szóval elsősorban a magyar bürokrácia miatt a büdös életben nem lesz fizikailag közös számlám senkivel. Plusz hogy vegyem meg a karácsonyi, szülinapi ajándékát ha közös a számla, tiszta lebukás.
Nálunk egy úgy volt - amikor dolgozott a párom - hogy az ő fizetését költöttük kajára, minden mást én fizettem, nyilván 3szor annyit kerestem, mint Ő. Egy ideje nem dolgozik, azóta nyilván én viselem ezeket a terheket, de meg lehet ezt beszélni.
Pl, aki kevesebbet keres, az állja a dolgok egy részét és a házimunkával kompenzálja az esetleges különbségeket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!