Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Kezdő összeköltözők vagyunk,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kezdő összeköltözők vagyunk, ti a teljes kozos kasszat vagy a reszben kozos kasszan partiak vagytok?

Figyelt kérdés

Reszben kozos kasszat azt ugy ertem, hogy van egy doboz amibe a rezsi, kaja stb kiadasai vannak, van egy masik doboz amibe felrerakjuk a penzt, ezekbe a dobozokba egyenloen rakjuk be a penzt.

Es a maradek pedig marad zsebpenz.


Engem az zavar hogy a parom napi 2 doboz cigit sziv el, egy honapban az 60ezer forint...... gondoltam majd a zsebpenzebol vegye meg a cigijet.

Vagy ostobasag igy gondolkozni mar az elejen?


2017. ápr. 3. 12:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Reszben kozos. Nem gyerek vagyok, hogy ne tudjam kezelni a sajat penzemet.
2017. ápr. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Részben közös, esetleg az eltérő jövedelmek szerinti arányban elosztva.


De mindenkinek maradjon "privát" része. Nekem az abszolút közös kassza a kiszolgáltattoság, az ellenőrzés és a fogság jut eszembe. Ez lehet egyéni, de én nagyon háklis vagyok erre, mivel egy diktátor árnyékában nőttem fel.

2017. ápr. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképpen nem járulnék hozzá a cigijéhez és ezt úgy mondom, hogy én is dohányzom.

Kell egy doboz, amibe mindketten ugyanannyit tesztek be, ez a rezsi, kaja, tisztítószerek, havi kötelező kiadások.

Ha nyaralásra, karácsonyra, váratlan kiadásokra gyűjtötök, akkor egy másik doboz, amibe szintén egyformán tesztek megbeszélt összeget.

A többivel mindenki azt csinál, amit akar.

Később, 1-2 év múlva amikor már összeszoktatok, minden rendben a pénzkezeléssel, közös jövőt terveztek, akkor lehet átbeszélni a dolgokat és más koncepciót alkalmazni, de kezdetben így csináljátok!

A dohányzást sosem támogatnám a közösből, kivéve, ha ő az én jövedelmem többszörösét keresi.

2017. ápr. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
47%
Ha felmerül az hogy nehogymáhogymá' a másik ezt meg azt vesz, akkor jobb a külön vagy a részben külön. Ha ilyen nincs, akkor az fizet éppen akinek beleakad a keze a cs3kkbe vagy az üres hűtőbe.
2017. ápr. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem a pénzügyeken gondolkodni soha nem ostobaság. Alapvetően én annyi pénzt tennék be max. a "közösbe", amennyit a másik. Főleg, ha nem vagyunk házasok. Lehet, hogy nekem nagyságrendekkel jobb a fizetésem, viszont nem eltartott nőt keresek.

Ha cigizik (ami alapból valószínűtlenné teszi, hogy összejöjjek vele), azt pedig fizesse a saját pénzéből.

2017. ápr. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jól látod Kérdező, de a 3-as válaszoló is ezt támasztja alá.

Így csináljátok, ez a tiszta és akkor senkiben nem lesz tüske, hogy a másik csak lehúzza.

2017. ápr. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
90%

Én nem is tudok elképzelni mást tartós kapcsolatban, csak közös kasszát. Gyerek mellett egyenesen szemétség bármi más. De nem mindegy kivel!


Ha a legalapvetőbb kérdésekben nem egyeztek, márpedig a költési szokások ilyenek, akkor nem adok túl nagy jövőt a kapcsolatotoknak. Az az évi 800 ezer forint a közös házból, autóból, nyaralásból, gyerekre költött pénzből is hiányozni fog, ami neked mindig szúrni fogja a szemed.

2017. ápr. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Én is a részben közös kasszát tartom ésszerűnek. Már anyámék példájából is náluk közös bankszámla volt, apám kezelte a pénzügyeket, most külön válnak és kiderült, hogy a közös kasszából havi x összeg átkerült egy másik számlára amiről régebben törlesztőt fizettek, de már nincs törlesztő és "véletlenül" úgy maradt. Én nem sajnálnám a páromtól a pénzt és ez nem erről szól, de sokkal egyszerűbb ha csak a közös költségekben osztoztok, mert akkor nincs abból vita, hogy ki költ többet a pénzből mert a saját pénzéből mindenki annyiért és azt vásárol amit csak akar. Én megbeszélném, hogy mennyi legyen a rezsire mennyi legyen félrerakva aztán a fennmaradó résszel mindenki azt csinál amit akar.
2017. ápr. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
45%

#7


Engem az zavarna, hogy mindenről be kellene számolni a közös kasszában ami számomra apám rémuralmát eleveníti fel. Meg valamilyen szinten anyámét is.


Zavaró kérdésekre nem szeretek válaszolni. Mondjuk hazafelé beugrok egy dupla csokis croissant-ért akkor az ilyen kérdések kifejezetten zavarnak, hogy


"Miért vetted?" "Minek az neked?" "Így is elég kövér vagy" "Erre bezzeg van pénz" stb.


És 100%, hogy egy idő után hazudnék, titkolóznék, mivel gyerekkori emlékeim miatt nem tudom elviselni, ha valaki ellenőrizget vagy "felügyel".


Bár titkon remélem, hogy van olyan nő aki ha veszek egy ilyet hazafelé, nem hogy beszól, hanem megtehetem azt is, hogy veszek neki is a kedvencéből és még örül is neki, nem házsártoskodik vagy áll neki beszólogatni.


Tudom, naív álom.

2017. ápr. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Kedves #7-es válaszoló itt nem arról van szó, hogy nincs semmiféle közösködés, amit írt a kérdező is hogy van a közös kassza ami megy a rezsire kajára egyébre meg van a félretevős kassza amiből majd a későbbi terveket kivitelezik lakás vásárlás, egyéb. Nyilván ha gyerek is van több kerül a közösbe, de itt most a fennmaradó plusz pénzről van szó ami ezeken felül megmarad, ha megmarad.
2017. ápr. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!