Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Szerintetek ez így fair velem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ez így fair velem szemben?

Figyelt kérdés

4 hónapja költöztünk össze a barátommal 4 év után, egy átlaghoz képest drága albérletbe.

Azt hozzátenném, hogy neki voltak külön igényei lakás szempontjából, hogy legyen belső udvar, vízcsap stb, amit drága havi áron, de végül meg is kap. Nekem nem voltak ilyen külön igényeim, csak, hogy normális állapotú lakás legyen, de mindenesetre is emiatt nem okolom, belementem, csak hogy neki jó legyen. Minden felesbe megy, albi, kaja, rezsi, ami tök igazságos, DE mindig én főzök és az esetek 90%-ban én szoktam takarítani a lakásban is, ritkán segít. Így tekintve nem tartom fairnek, kicsit kihasználva érzem magam, hogy fele annyi keresettel, munka után is nekem kell mindent csinálnom. Említettem is ezt már neki, de mivel ő munka után még el szokott menni maszekolni, így ráfogja arra, hogy nincs rá ideje, pénzt keresni megy, ami a miénk úgyis. Na ez sem igaz, mert abból a pénzből én semmit sem látok, és még csak nem is közös házra gyűjt, hogy tényleg a "miénk" lenne az a pénz, hanem a saját jövőbeli vállalkozására teszi félre.

Nem tudom, kicsit össze vagyok zavarodva, néha megértem, örülök, hogy építi a jövőjét, néha viszont nem. Mindenesetre belül valahol zavar ez az egész. A véleményeteket szeretném kikérni, hogy ti mit gondoltok. Lehet én reagálnám ezt túl?


szept. 16. 11:46
1 2 3 4
 21/34 Grizesteszta ***** válasza:
76%
#18: ha munka mellett tanulsz is, akkor meg inkabb allj sarkadra! Az egyetem+munka ugyan ugy a jovore valo felkeszules, de azert nem kell mellette lepukkant hazicseledkent letezni. Most beszelj vele, de ha nincs valtozas, akkor lepj! Sok sikert neked!
szept. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
11%

16-os vagyok és kérdeztem, le kellett volna írni, hogy egyetem mellett dolgozol. Hm, viszont ilyen esetben tényleg kettőtökért dolgozik két helyen és nem tud két féle szakadni. Meg lehet próbálni valamilyen tervet, hogy mindkettőtöknek jó legyen, de ki tudja milyen csoda biztos, hogy nem fog történni.

Ez egy ilyen időszak, hogy mindketten megszakadtok.

Ha azt írtad volna, hogy egyáltalán nem segít neked aláírom nem fair, de besegít neked!

Fel kéne fogni, hogy nem jokedvéből megy el maszekolni munka mellett. Ő is biztosan fáradt mint te vagy.

Nem tudom mennyiszer főzöl, de 2-3 naponta elég és ha van neki szabadnap ő is megcsinálhatja.

Ha gyűjtöttök/gyűjt még házra is a vállalkozás mellett nem tudom miből akarsz csizmát. Segítsen anyukád anyagilag neked. Lehet amúgy elköltözni is olyan albiba ami nem olyan drága. Ha nincs pénz annyi minek kellett hozzátok képest csillivillába költözni kérdező?

szept. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
77%

20, a "majd egyszer milyen jó lesz"-ből jellemzően semmi nem lesz. Én saját tapasztalatból mondom, hogy azért nem éri meg duplán gürizni, hogy a másik anyagi jólétét támogasd.

Ha "értük" dolgozik, akkor tessék közös kasszára menni, hogy a kérdező is lássa hasznát annak, hogy nyújtja a hátországot. Ha meg a bevétel az övé, akkor nincs joga többlet házimunkát róni senkire a párjának.

Emellett akkor is áll a felvetésem. Ha a kérdező holnap nem lenne már képben, gondolom nem enné meg a kosz, hanem megoldást találna. Ez sima nem akarás, aminek a mondás szerint is nyögés a vége.

Én amondó vagyok, hogy most, most van, a majd meg lehet sose jön el.

De, mondom én égettem már meg magam ezzel, úgyhogy negatív szemüvegen át nézem az ilyesmit.

szept. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 Grizesteszta ***** válasza:
72%
#22: Miert kellene, hogy anyuka vegye csizmat? "Vegye" inkabb a ficko a kerti csapot! Es gyujt a ferfi a hazra/vallalkozasra. De biztos , hogy ezek kozosek lesznek, es a mostani novel lesznek kozosek?
szept. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
38%

A sok nyomoronc gyakorisnak csak a szakítás a megoldás...

Kárörvendő irigy társaság.

szept. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 Grizesteszta ***** válasza:
86%
#25: Én pl alapvetően a 'tárgyalásos' módszert preferálom minden esetben, de ha a 'tárgyalások' nem vezetnek eredményre, akkor bizony jön a szakítás. A kérdező már most rosszabb egzisztenciális helyzetben van, mint amiben az összeköltözés előtt volt, feltéve, hogy akkor telt neki csizmára... Miért kellene a kapcsolat elején ennyire megalkudnia? És ha most ilyen a szitu, akkor mit kezdhetne , ha pluszban lenne még egy gyerek is? Igen is, az embernek észnél kell lennie és képviselnie kell a saját érdekeit az életben, ha kell, akkor a szülőkkel, ha kell, akkor a főnökkel, de ha kell, akkor a párjával szemben is.Ez normális túlélési ösztön és józan ész, nem pedig 'nyomoronc, kárörvendő írígység'.
szept. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
84%

#25 mire kéne irigynek lennünk? Hogy valakinek olyan fickója van aki fizetteti vele a saját igényeit (nagyobb és drágább lakás) és mellette saját magának kaparja a gesztenyét (maszekolás ami nem megy a közösbe) ÉS még ingyencselédnek is használja? Hát húha de irigyek vagyunk egy ilyen kapcsolatra 🤡

(Amúgy remélem trollkodás mert siralmas ha ezt valaki tényleg nem látja és itt kérdezgeti a nyilvánvalót.)

szept. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
A kérdező még mindig nem írta le, mi a tökömér olyan fontos a párjának az a kib...ott kerti csap. Bocs a csúnya szavakért, de ép ésszel nem tudom ezt felfogni. Ha csak nem olyan a vállalkozás, hogy ahhoz kellenek ezek. De akkor is untig elég lenne akkor ilyenbe költözni, amikor már beindítja. Most még csak gyűjt rá.
szept. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 Grizesteszta ***** válasza:
88%
#28: tok mindegy, miert fontos, fontos es kesz. De csizma is fontos. Meg az is fontos, hogy az egyik ne gatyasodjon le masik miatt. Mert ha ketten elnek rosszabbul a KOZOS cel miatt, az OK, de ez igy?
szept. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
tegnapelőtt 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!