Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Szerintetek ez így fair velem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ez így fair velem szemben?

Figyelt kérdés

4 hónapja költöztünk össze a barátommal 4 év után, egy átlaghoz képest drága albérletbe.

Azt hozzátenném, hogy neki voltak külön igényei lakás szempontjából, hogy legyen belső udvar, vízcsap stb, amit drága havi áron, de végül meg is kap. Nekem nem voltak ilyen külön igényeim, csak, hogy normális állapotú lakás legyen, de mindenesetre is emiatt nem okolom, belementem, csak hogy neki jó legyen. Minden felesbe megy, albi, kaja, rezsi, ami tök igazságos, DE mindig én főzök és az esetek 90%-ban én szoktam takarítani a lakásban is, ritkán segít. Így tekintve nem tartom fairnek, kicsit kihasználva érzem magam, hogy fele annyi keresettel, munka után is nekem kell mindent csinálnom. Említettem is ezt már neki, de mivel ő munka után még el szokott menni maszekolni, így ráfogja arra, hogy nincs rá ideje, pénzt keresni megy, ami a miénk úgyis. Na ez sem igaz, mert abból a pénzből én semmit sem látok, és még csak nem is közös házra gyűjt, hogy tényleg a "miénk" lenne az a pénz, hanem a saját jövőbeli vállalkozására teszi félre.

Nem tudom, kicsit össze vagyok zavarodva, néha megértem, örülök, hogy építi a jövőjét, néha viszont nem. Mindenesetre belül valahol zavar ez az egész. A véleményeteket szeretném kikérni, hogy ti mit gondoltok. Lehet én reagálnám ezt túl?


szept. 16. 11:46
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
7%

Szerintem te reagálod túl.


Ne főzz ha nem akarsz. Nem kötelező.

2 felnőtt után meg nem értem milyen hajj de nagy takarítani való akad.


Mi is így élünk. Felesbe megy a kiadás. Viszont mivel én jóval kevesebbet dolgozom, már csak unalomból is felporszívózok, dobok össze egy gyors kaját vagy épp elmosogatok.

szept. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
25%

"legyen belső udvar, vízcsap stb, amit drága havi áron, de végül meg is kap"


???

Micsoda?

Nem fürdőszobás a lakás, amit béreltek? Az udvarért, csapért külön fizettek, mert az luxus?!

Hol éltek ti? A középkorban?

szept. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
84%

Vele beszéld meg.

Menj te is pluszba dolgozni, gyűjts a saját részedre.

Fogadjatok takarítót. Főzzetek felváltva.

szept. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
81%

Annyira azért nem reagálja túl.

Ez tényleg nem fer. Takarítani való még mindig van. Mi nem vagyunk rendetlenek, koszosak sm, mégis akad konkrétan minden héten valami nagyobb. Főzés ugyanez, senki nem tartja nagy dolognak, mégis elmegy vele az idő. Utána ott van a mosogatni való, törölgetés, pakolás. Mosás, a ruhákat ha foltos akkor elő kell mosni, kiteregetni, leszedni, eltenni. Oké ezek nem tűnnek nagy dolognak, de ha ennyire nem nagy dolog akkor miért nem csinálja meg? Illetve annak ellenére hogy amúgy nem nagy dolog, megy vele az idő. Tegnap konkrétan egész nap pakoltam. Igaz én egy héten egy nap mosok, másnap a maradékot ha nem fért bele egy napba. Tehát tegnap elment az egész napom. Megfőztem, el is ment vele 2 óra. 4x teregettem, 40 perc, sütöttem fél óra. Ez már 3 óra. Nyilván ez nem minden nap megy így, de ezekből ugyanúgy ki veheti a másik a részét tekintve hogy tényleg felesben fizetik, akkor a csaj miért csináljon többet, csak mert a pasi magának maszekol? Mikor a nő ugyanúgy dolgozik???

De most komolyan.

Te meg ne csináld meg neki. Ne mosd ki a ruháit, ne csinálj neki kaját, ne pakolj el utána. Ennyi az egész

szept. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
81%
Figyu ha nem tetszik, hogy egyedül gürcölsz a háztartásban akkor tessék szakítani. De a maszek pénzéhez nem igazán van közöd. Persze hazudik ő neked, meg akarja magát védeni azzal, hogy közös a pénz és akkor kötelező amiatt cselédkedni. De nem az. Nyugodtan lehet szakítani.
szept. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
77%

"a saját jövőbeli vállalkozására teszi félre"

Tehát anyagilag nem éri meg neked.

Mindent te csinálsz otthon, tehát időben és energiában nem éri meg neked.

A sok munka után hullafáradtan mit csináltok együtt, amiért mindez megéri neked?

szept. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem ezt ti sem gondoljátok komolyan. Mától ne csináljom semmit, majd ezen megy akkor a cirkusz, hogy ha addig megtette akkor most miért nem? Meg egyedül magának nem főz az ember, meg csak a a saját tányérjait, poharait mossa majd csak el vagy hogy? Takarítani nem fog egyáltalán? Szerintem üljetek le és osszátok fel az otthoni teendóket, nem biztos hogy bele megy, amit te is írtál hogy ő dolgozik stb. Akkor ha nem megy vagy marad minden így vagy lelépsz tőle. Sajnos ha a kezdetektől így van akkor nem biztso, hogy töri magát, de ha már ezt úgy kell kikönyörögni az régen rossz, nem is érdekli higy neked jó e? Miért hazudja azt, hogy a maszekolás a rietek mikor elrakja magának? Kapsz néha tőke ruhát vagy, parfümöt? Honorálva van az aotthoni munkád vagy csak elvárás. mert ez így elég önzőnek hangzik. Nem, nem reagálod tú szerimtem sem.
szept. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

1/2: Dehogy is, van fürdő, szépen felszerelt lakás, csak külön az udvaron van vízcsap.


Szakítást nyílván utolsó opcióként választanám, ha már tényleg nem segít semmi.


Az a baj, hogy nehezen tudom megállni, hogy ne tegyek rendet, mert szeretem, ha nagyjából azért rend van körülöttem. De valamit ki kell találnom, hogy ne legyek egy cseléd, mert már most bosszant, mi lesz később?

Az a baj, hogy ezt a példát látta a szüleitől, és nehéz így kezelni

szept. 16. 12:27
 9/34 anonim ***** válasza:
92%
Akkor maradj vele és csicskáskodj tovább. A fene ülne le vele beszélgetni még egyszer. Már mondtad neki, hogy az neked nem jó és kitalálta, hogy kötelező elvégre "közös" a pénz. Megint azt fogja mondani, vagy manipulálni fog. Sose fog megváltozni érted.
szept. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Nem honorálja semmivel nyílván, simán elnézi azt is, hogy szakadt őszi kabátban és csizma nélkül vagyok, mert nincs rá pénzem. Persze nem várom el, hogy ő öltöztessen fel, nem vagyok gold digger
szept. 16. 12:31
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!