Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Szerintetek ez így fair velem szemben?
4 hónapja költöztünk össze a barátommal 4 év után, egy átlaghoz képest drága albérletbe.
Azt hozzátenném, hogy neki voltak külön igényei lakás szempontjából, hogy legyen belső udvar, vízcsap stb, amit drága havi áron, de végül meg is kap. Nekem nem voltak ilyen külön igényeim, csak, hogy normális állapotú lakás legyen, de mindenesetre is emiatt nem okolom, belementem, csak hogy neki jó legyen. Minden felesbe megy, albi, kaja, rezsi, ami tök igazságos, DE mindig én főzök és az esetek 90%-ban én szoktam takarítani a lakásban is, ritkán segít. Így tekintve nem tartom fairnek, kicsit kihasználva érzem magam, hogy fele annyi keresettel, munka után is nekem kell mindent csinálnom. Említettem is ezt már neki, de mivel ő munka után még el szokott menni maszekolni, így ráfogja arra, hogy nincs rá ideje, pénzt keresni megy, ami a miénk úgyis. Na ez sem igaz, mert abból a pénzből én semmit sem látok, és még csak nem is közös házra gyűjt, hogy tényleg a "miénk" lenne az a pénz, hanem a saját jövőbeli vállalkozására teszi félre.
Nem tudom, kicsit össze vagyok zavarodva, néha megértem, örülök, hogy építi a jövőjét, néha viszont nem. Mindenesetre belül valahol zavar ez az egész. A véleményeteket szeretném kikérni, hogy ti mit gondoltok. Lehet én reagálnám ezt túl?
Nem, nem korrekt ez a dolog most, de korrekten kell egyensúlyba billenteni. Mert a maszek pénz- ha valóban majd vállalkozás lesz belőle és ti még akkor együtt is lesztek- a ti közös jövőtöket fogja támogatni. De ugye itt a két feltétel- ami simán lehet, hogy nem teljesül... Ezt figyelembe véve két alternatívát ajánlanék és ha egyiket se fogadja el, akkor csomagolnék.
1) A maszek munka magánügy, a házimunkát fel kell osztani kétfelé, igazságosan.
2)- én inkább ezt támogatnám, ezt gondolnám komolyan... Beáraznám- reálisan, nem túlárazva, hogy mennyi az általad elvégzett házimunka piaci értéke és azt is közös költséggé tenném- egyik felét te fizeted, a másik felét ő. Az most tök mindegy, hogy te magadnak fizeted, de a házimunka 'elvégzettsége' neked is X ezerbe kerülne havonta és neki is. Viszont- és ez a lényeg: a házimunka árát szigorúan elkülönítve gyűjtögetném. Ha együtt maradtok, akkor lesz egy szép kis közös tőke, amit célszerűen felhasználhattok akkor, amikor a vállalkozás is elkezdi hozni a bevételt. Ha viszont nem maradtok együtt, akkor van miből új életet kezdened, mert ez téged illet ugyanúgy, ahogyan őt megilleti a fusiból befolyó pénze. Mert ha szakítotok és beindul a vállalkozás, akkor nyilván nem fog szólni, hogy mondd a szlaszámot, hova utalja annak a pénznek a felét, ami annak is köszönhető, hogy te vitted egyedül a háztartást és ő csak a munkájával foglalkozhatott.
A közös teherviselés sok módon forintosítható, de kell valahogyan forintosítani és törekedni kell a fele-fele teherviselésre. ( persze, tök mást tanácsolnék neked, ha 10 éve együtt lennétek, lenne 3 gyerek akikkel te otthon vagy , a párod meg keresné azt a pénzt, amiből eltartja a családot. De itt nem erről van szó.:))
Kerti csap meg ilyen hülyeségek miért fontosak neki?
Akkor most családi házat béreltetek ki? Ez mennyivel lett drágább, mint egy szokványos lakás?
A vállalkozás mi lenne és mennyi ideig kell spórolni rá?
Ha azért akar vállalkozni, hogy kettőtöknek jobb legyen hosszú távon, akkor érthető.
Az, hogy te végzed a házimunka nagyobb részét, az még elfogadható, de nekem sokkal jobban bökné a csőrömet, hogy felesben fizetitek a bérleményt. Ha neki voltak extra igényei, akkor te fizess annyit, amennyi egy normál lakás bérleti díjának a fele lenne, a többit meg ő. Akkor kabátra és csizmára is inkább telne neked.
12 vagyok, a csizmát, kabátot, vízcsapot csak utólag olvastam... Ha ez valóban így van, hogy az ő igényei miatt fizettek drágább kecót és neked erre nem telik, akkor szintén van 2 megoldás- de ezek nem alternatívák, hanem párhuzamosan kezelném.
1) levezetném szépen, hogy ez mennyivel több, mintt egy olyan lakás, ami neked már OK lenne és csak miatta mentél bele, de nem bírod fizetni: tehát fizessen picit ő többet a bérleti díjból, te meg kevesebbet. Máris telne neked egy pici magadra.
2) Tutira keresnék magamnak valami különmunkát: olyat, ami nem terhel meg nagyon, nem leszek belőle milliomos, nem veszélyezteti azt, hogy rendben ellássam a háztartást, de lenne egy kicsivel több saját pénzem.
A lényege ennek és a 12 hsz-nak is: nem ülnék csak úgy a babérjaimon, és hagynám, hogy a 'nagy fehér ember megmondja a tutit.'
Ez nagyon kellemetlen, a házimunkát sokszor láthatatlan munkának hívják, pontosan olyan fárasztó, mint a munkhelyen végzett (talán fárasztóbb is, mert ezt 100%-ban magadnak csinálod, a kavészünettel a saját dolgod húzod). Ezt így nagyon szépen el kellene már fogadnia a társadalomnak, mert nagyon nem fair, hogyha erre úgy gondolunk mint hobbira, vagy jajj, plusz 1-2 óra az életedből.
Ha közös kasszán vagytok, és te részesülsz a munkájából járó pénzből, akkor teljesen rendben van, ha te takarítasz otthon, hiszen a te beletett munkád is megtérül. Ő pénzt ad neked, te pedig ugyanúgy másodállásként otthon dolgozol érte. Ha nem részesülsz belőle - ahogy most a leírtak szerint nem, hiszen mindent feleztek - az baromi igazságtalan, mert hogy akkor a te külön kasszád nem gyarapodik a munkád során. Vagyis a te munkádért nem jár pénz, ergo önkéntes/rabszolga vagy.
Én a helyedben ezt nem fogadnám el, mindenképpen beszélnék vele. Vagy szálljon be, vagy fizessen ezekért neked, vagy ne csináld meg és menj el dolgozni egy helyre ahol pénzt is kapsz. Tényleg nem bántásból, de te amellett, hogy ezzel a kapcsolatban sérülsz (ami előbb utóbb nagyobb konfliktusokhoz fog vezetni), még nagyon gyorsan le is fogsz anyagilag nullázódni, mondjuk ha elmentek nyaralni, vagy ha szakítotok, akkor te ott fogsz állni szinte meglopva. Hiszen ameddig te az ő jóllétét és munkáját ingyen támogattad a munkáddal, nem részesültél extra pénzben.
Ha nem történik ezügyben semmi, akkor gondolkodj el azon, hogy talán nem illetek össze. Hogy nem tisztel és nem szeret az, aki a munkádat és az idődet nem értékeli.
Te gyűjtesz a közös házra, vagy arra egyedül gyűjt? Miért nem mész el két mumkahelyre dolgozni? Amúgy segít neked te magad leírtad csak nem annyiszor mint te szeretnéd. De gondolom a közös vállalkozásba amibe egy centet nem raksz abba már beleülnél...
Tessék két munkát vállalni mint ő csinálja, jobban fizető munkahelyet keresni, fogd be a szádat vagy legyetek külön. Ezek az alternatívák játszanak.
Ebbe én is belefutottam. Érdemes megkérdezni tőle, hogy, ha te holnap elköltöznél mit tenne? Bejárónőt fogadna, vagy hirtelen mégis tudna időt szakítani a házimunkára? Akármelyik is a válasza, tartasd be vele.
Nem vagy köteles kettőre főzni, főleg nem kettő után takarítani azért, mert ő a saját gesztenyéjét kapargatja.
19-es, ha közös jövőt terveznek és az a vállalkozás magas jövedelmet biztosítana nekik hosszú távon, akkor a férfi kettőjükért teszi félre azt a pénzt.
Itt inkább az a gond, hogy nem látszik a közös jövőkép.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!