Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mennyire tolerálnád, ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire tolerálnád, ha a párod rendszeresen marihuánát fogyasztana?

Figyelt kérdés

Megismerkedtem 4.5 évvel ezelőtt a mostani párommal, aki már akkor sem titkolta, hogy szeret füvezni. Kezdjük ott, hogy Hollandiában járta ki az egyetemet, aztán visszaköltözött Pestre, majd utána nem sokkal beindított egy vállalkozást. Mi Budapesten ismerkedtünk meg, neki akkor már megvolt a saját vállalkozása, lakása. Lenyűgözött ő maga, valamint a sikerek is amiket elért az életben. Úgy érzem, hogy emiatt könnyebben szemet hunytam a füvezés felett, ami engem belül mindig is zavart. Egy másik ok, ami miatt elnéztem az az, hogy a párom nem volt lecsúszott, sőt, valamint tisztában volt a kötelességeivel, és inkább csak napvégi kikapcsolódásként jelent meg a füvezés. Ez manapság nagyrészt még mindig így van, de többször előfordult az is, hogy már délután rágyújtott egy “rendes” cigire, amikor éppen nem volt semmi dolga a vállalkozással. A napi szintű fogyasztás nekem kissé visszataszító, még akkor is ha tisztában van a kötelességeivel és nem a fűnek rendeli magát alá (ez lenne a természetes ugye). Párom állítása szerint neki ez a kikapcsolódás, és amíg helytáll, valamint nem változtatja meg a viselkedését a fű, addig rendben van. Azt mondja nem függő, mert hetekre le tudja rakni, ha épp úgy dönt. Erre volt már példa, igen, de aztán mégis visszatért. Nem szeretném őt elveszíteni, mert szeret engem nagyon, jól bánik velem és jól is élünk, viszont nagyon zavar ez a szokása. Azt sem tudom, hogy meddig lehet ez tolerálni, úgyhogy első sorban erre lennék kiváncsi, hogy ki mit gondol a helyzetről.

Köszönöm ha válaszolsz.



2022. febr. 16. 13:31
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
28%
Féreg drogossal sosem kezdek.
2022. febr. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Voltak tanulságosak.

#4 neki is vannak más hobbijai, sportol stb. csak hát a fű is megjelenik.

#5 nem kér kölcsön, inkább ő szeret nekem kedveskedni egy-egy meglepivel.

#8 rám konkrét kihatással úgymond nincs, mert úgy érzem én vagyok neki az első. Drogos haverjai sincsenek szerencsére. Tényleg nem ezekkel van bajom, hanem inkább azzal, hogy az értékrendembe nem fér bele.

2022. febr. 16. 14:18
 13/26 A kérdező kommentje:
#10 igen, nekem is ez a problémám, hogy miért kell minden nap.. Hosszútávon ki tudja milyen hatása lesz.
2022. febr. 16. 14:20
 14/26 anonim ***** válasza:
82%

Viszint van olyat eset amikor egy füves értékesebb egy jozan életunel. Szeret es hű stb.

Mig aki esetleg teljesen egeszségcentrikus meg stb az meg egy alja a párjaval szemben



Nezz prioritásokat, mik a fontos, legfontosabb, kevésbé fontos pontok neked a masikban

2022. febr. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
60%
Szìvjál vele te is.
2022. febr. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
29%

2 kérdésre válaszolj, de őszintén!


Nem HA, hanem AMIKOR, rátok rúgja az ajtót a rendőrség, vagy a hitelezői, mert adósságot csinált, mivel már nem elég a gyep, hanem elindult Kolumbia fehér ösvényein is, akkor is mellette leszel?


Szülnél egy drogosnak? Egy függőnek? Mert függő a xarházi, hidd el!

2022. febr. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
58%

Engem nem zavar, amíg nem helyezi más dolgok elé. (Tehát az már gáz, aki a munkáját nem látja el megfelelően, mert inkább spanglizik egy jót.) Az én szememben jobb mint az alkohol vagy a "sima" cigi.


Azt nem értem, minek jöttél vele össze ha már akkor is zavart.

2022. febr. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
96%

Írom ezt úgy, hogy én is szoktam néha füvezgetni és szeretem is, de tudok rá simán nemet mondani:


Egyik barátom mindennap tolja, 10 éve már biztosan. Ha egy spliffet szív el, az nem szokott rajta meglátszani, főleg ha egy teendőjét végzi. Viszont 2-3 ciginél már láthatóan megváltozik. Pl. meg van előre beszélve, hogy ma én leszek kényesztetve,

nem tud úgy hozzám viszonyulni, és nagyon nincs meg az összhang közöttünk szex közben sem. Amikor meg az 5-nél tart, már nem lehet Vele mit kezdeni.


Ja, és mindig van vmi indok, amivel rá lehet gyújtani. Pár hét kihagyás nem nagy kunszt, mert elsődlegesen nem fizikai függőséget okoz, hanem mentálisat, ami egy „rossz” megküzdési mechanizmusból fakad. Persze, ha erre felhívod a figyelmét a személynek, egyből tagadás lesz és az, hogy a fűnek mennyi de mennyi jó tulajdonsága van (pl.kreatívabb vagy tőle). Az ilyen emberek szeretik junkie-nak titulálni magukat, csak az a baj, hogy a józan személyiségük idővel torzul, tehát másnak képzelik el önmagukat és a hozzáállásukat a dolgokhoz, mint ahogy valójában van az. (Bocsi, ezt nehéz normálisan leírni, mert ez annyira sok apró részletből tevődik össze, + mivel nem csinálod így nem tudok rámutatni jobban)

Az a legérdekesebb az egészben, hogy ez más ilyen barátomnál is így van, akik ilyen szinten nyomják...



Hogy a fő kérdésre válaszoljak: Voltam már alkoholistával együtt, voltam olyannal is, aki tolt ennél keményebb drogokat is, és nem. Nem tolerálnám hosszútávon monogám kapcsolatban, csak rekreációs elfoglaltságként. Ahhoz, hogy megváltozzanak, vmi tragédiának kell bekövetkeznie, vagy egy iszonyúan nagy felismerésnek- de ehhez olyan személyiség is kell.


Egyébként nem vagyok a drogok ellen ha vki tudja mértékkel fogyasztani, csak erre még nem találtam példát férfiaknál (bocsánat, nem akarok általánosítani, csak ez eddig a tapasztalatom).



#14: az egészségcentrikusság is egyfajta függőség, sőt... Mentális betegség, OCD egyik ága. Így nem éppen a legjobb hasonlat sztem.

2022. febr. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim válasza:
0%
Nem tudom mi bajod van vele. Had szívja ha akarja. Igazából normál állapotban nem lehet úgy ellazulni, és kikapcsolni mint a fűvel. Szerinted miért használják? Hát azért mert a hatását másképp nem lehetséges érezni :)
2022. febr. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, hogy hosszútávon, esetleg gyerek mellett is el tudnád nézni? Képes lennél egy ilyen emberrel összekötni az életed?

Ha már felmerült Benned a kérdés, érdemes lenne elgondolkodni a folytatáson. Esetleg beszéltél már vele erről hosszabban/mélyebben? (Mikor kezdődött, családi függőségek vannak-e, mi lehetett a gyökere, miért gyújt rá, milyen pluszt ad ez számára,stb.)


Az első barátom füvezett, akkor egy életre megfogadtam, hogy soha többé nem fogok drogos pasival kezdeni.

2022. febr. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!