Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mennyire tolerálnád, ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire tolerálnád, ha a párod rendszeresen marihuánát fogyasztana?

Figyelt kérdés

Megismerkedtem 4.5 évvel ezelőtt a mostani párommal, aki már akkor sem titkolta, hogy szeret füvezni. Kezdjük ott, hogy Hollandiában járta ki az egyetemet, aztán visszaköltözött Pestre, majd utána nem sokkal beindított egy vállalkozást. Mi Budapesten ismerkedtünk meg, neki akkor már megvolt a saját vállalkozása, lakása. Lenyűgözött ő maga, valamint a sikerek is amiket elért az életben. Úgy érzem, hogy emiatt könnyebben szemet hunytam a füvezés felett, ami engem belül mindig is zavart. Egy másik ok, ami miatt elnéztem az az, hogy a párom nem volt lecsúszott, sőt, valamint tisztában volt a kötelességeivel, és inkább csak napvégi kikapcsolódásként jelent meg a füvezés. Ez manapság nagyrészt még mindig így van, de többször előfordult az is, hogy már délután rágyújtott egy “rendes” cigire, amikor éppen nem volt semmi dolga a vállalkozással. A napi szintű fogyasztás nekem kissé visszataszító, még akkor is ha tisztában van a kötelességeivel és nem a fűnek rendeli magát alá (ez lenne a természetes ugye). Párom állítása szerint neki ez a kikapcsolódás, és amíg helytáll, valamint nem változtatja meg a viselkedését a fű, addig rendben van. Azt mondja nem függő, mert hetekre le tudja rakni, ha épp úgy dönt. Erre volt már példa, igen, de aztán mégis visszatért. Nem szeretném őt elveszíteni, mert szeret engem nagyon, jól bánik velem és jól is élünk, viszont nagyon zavar ez a szokása. Azt sem tudom, hogy meddig lehet ez tolerálni, úgyhogy első sorban erre lennék kiváncsi, hogy ki mit gondol a helyzetről.

Köszönöm ha válaszolsz.



2022. febr. 16. 13:31
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
40%

Szoval minden kiraly, beleultel a joba, de azert igy is megvaltoztatnad a parod...

No vagy, ugye?

2022. febr. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Igen nő, viszont ettől még zavarhat. Szeretem, ezért is nehéz. Ha nem róla lenne szó, már biztos léptem volna.
2022. febr. 16. 13:41
 3/26 anonim ***** válasza:
40%
Akkor hagyd el, hogy talaljon vegre egy normalis not.
2022. febr. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
87%
Engem ez ilyen formában nem zavarna, csak akkor zavarna ha ellustulna és motiválatlanná válna tőle, ahogy többeknél is láttam. Én is ismerek nem egy olyan embert, aki szinte napi szinten ezzel lazít, de közben van egy csomó hobbija, karrierje, folyamatosan képzi magát és helytáll mindenben, illetve ha épp nem jut fűhöz pár hónapig akkor nem veri magát a földhöz tőle. Mondjuk szvsz az, hogy engem nem érdekelne rajtad nem sokat segít, ha ennyi idő alatt se voltál képes elfogadni.
2022. febr. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
89%
Nálam egészen más volt a helyzet, titkolta előttem, mert tudta, hogy engem nagyon zavarna. Mivel sosem volt dolgom semmi ilyesmivel, nem tudtam, hogy mik az árulkodó jelek, ezért nem tűnt fel. Persze később összeraktam a képet, mikor a baráti társaság utalgatott erre-arra és rákerestem, hogy mik a tünetek. Mindet produkálta az állandó éhség mellett az állandó aluszékonyságig. Próba-cseresznye jelleggel megemlítettem neki, hogy kipróbálnám és rögtön ajánlotta, hogy tud szerezni a haverjától. Nyilván más gondok is voltak a kapcsolatunkkal, de nekem ez volt a határ, amikor azt mondtam, hogy oké, akkor itt a vége. Többek közt, mert állandóan kölcsön kért, amit elfelejtett megadni és utólag derült ki, hogy ezekből a pénzekből aztán füvet vett magának.
2022. febr. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
69%
Engem nem zavarna.
2022. febr. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
80%
Semennyire. Nálam zéró tolerancia van. Volt már drogos párom, elég is volt egy életre.
2022. febr. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
95%
Amig nekem nincs belole bajom pl nem rángat a drogos haverjai közé, vagy nem hanyagol a cucc miatt, vagy nem arrol szol az életunk hogy mikor kihez kell menni anyagert, meg a drogosokkal bandazni es velem kettesben meg egyenesen neki sivár unalmas mert kell a pótcucc, szoval amig rám nem hat ki(azaz velem van elvezi a társaságom nem a haverok az elso hqnem en stb) addig nem erdekel
2022. febr. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kellett volna tovább állnod, amikor Megtudtad, hogy füvezik. Félrenéztél, mert jól élt. Most meg, amikor biztonságban érzed a helyed szóváteszed, hogy füvezik? Ha nem tetszik a fű, még mindig szakíthatsz. Ez a legegyszerűbb megoldás, két ellentétes értékrendű ember problémájánál.
2022. febr. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
96%
Én alapvetően toleráns vagyok a fűvel és néhány más tudatmódosítóval szemben is (pl. MDMA, varázsgomba, LSD és társai), de a rendszeres, pláne mindennapos használat nekem sok lenne, biztos nem tolerálnám.
2022. febr. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!