Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire gyakori az olyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire gyakori az olyan kapcsolat, ahol teljes az őszinteség?

Figyelt kérdés

Ahol nincs "de ezt ciki elmondani", meg "de nem akarom megbántani", meg "majd megoldódik valahogy", hanem a felek MINDENT meg tudnak beszélni, 100% őszintén.

100-ból hány kapcsolat ilyen kb szerintetek?


2017. jan. 16. 23:27
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

A 100%-os őszinteség nem lenne működőképes nemhogy egy kapcsolatban, de bármilyen emberi interakcióban sem.


Igenis fontos részét képezi a dolognak az, hogy "nem akarom megbántani a másikat". Mert ez azt jelenti, hogy odafigyelsz a másikra, tudod, hogy mi az, amit értékel, mi az, amit nem. Pl. ha a teljesítménye miatt aggódik és rákérdez, nem fogom a pasi arcába vágni, hogy kicsi a farka, mert egyrészt magától is tudja, másrészt csak rosszat tennék vele, hiszen rágörcsölne, hogy nem jó, stb, és tönkrevágná a kapcsolatot. Akkor is, ha amúgy őszintén megbeszéljük, ez nyomot hagy. Ugyanígy ő sem közölné velem, hogy kicsik a melleim vagy hasonló.


Meg kell tanulni különválasztani az őszintetlenséget a tapintattól. Attól, hogy nem mondok ki mindent gondolkodás nélkül, még nem leszek hazug - én így gondolom.

2017. jan. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Más őszintesége annyira nem érdekel a saját kapcsolatában, viszont én alapból az vagyok és ugyanezt várom el már csak azért is, mert eléggé hamar rájövök, ha valaki hazudik.
2017. jan. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

"Pl. ha a teljesítménye miatt aggódik és rákérdez, nem fogom a pasi arcába vágni, hogy kicsi a farka"


De ha nem vagy elégedett a teljesítményével, akkor valahogy azt megfogalmazod, nem? Valóban nem kell bunkónak lenni, de lehet bunkóság nélkül is őszintének lenni, mindegy milyen témáról van szó, mert megoldást csak úgy lehet találni egy problémára.

2017. jan. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

#11

Őszinteség ≠ bunkóság


#9

Gratulálok, épp ilyesmikre gondoltam, hogy ennek így mi értelme? :D

2017. jan. 17. 10:26
 15/22 anonim ***** válasza:

Az őszinteség nem egyenlő a bunkósággal, nem is írtam sehol ilyet. De a hazugság sem egyenlő a tapintattal. Erre próbáltam rávilágítani.


#13 A "valahogy megfogalmazod" már tapintatos megoldás, és mint olyan, nem 100%-ig őszinte. Igen, pontosan erről beszéltem. :)

2017. jan. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

#15

Lehetsz 100%-ig őszinte, átbeszélhetitek a problémát nyíltan (igen, azt is, hogy kicsi a partnered mérete akár), attól még, hogy nem odavágod, hogy "kicsi a farkad lol".. Nálunk volt már hasonló probléma, mindketten elbénáztunk már ezt-azt, vagy nem voltunk jók valamiben, de átbeszéltük, és kerestünk megoldást, egyikünk se dőlt a kardjába emiatt.

2017. jan. 17. 12:44
 17/22 anonim ***** válasza:

nem tudom. én azt gondolnám, hogy a jelennel kapcsolatban őszinték. nyilván megcsalás és hasonlók nem tartozik ide. :D

de mivel senki se szereti ha a másik beszól neki/megbántja/nem ért vele egyet stb, ezért a problémákat megbeszélik nagyrészt szerintem. kivéve talán ha valami ciki, mint amilyen kérdések itt szoktak lenni. pl hogy szőrös vagyok, és mi van ha ez a barátomat zavarni fogja, vagy valami ilyesmi. :D

én ezeket is elmondom, tudja a barátom, hogy mivel kapcsolatban vagyok bizonytalan, milyen sikertelenségek érnek, azt is kit bántottam és megbántam, szóval olyanok amikkel nem büszkélkedik az ember annyira. nekem kell hogy megbeszélhessem ezt vele, mással nem akarom.

a múlttal kapcsolatban biztosan kevesebben őszinték. pl hogy hány férfivel/nővel szexeltek, erre itt szokták mondani, hogy ahhoz nincs köze a másiknak, meg hogy az a múlt.

nekem nincsenek ilyen történeteim, tehát én könnyen vagyok őszinte a múltammal kapcsolatban. csak néhány ilyen majdnem befosós és hasonló szintű ciki dolgaim vannak, de azokat elmesélem, mert viccesek. :D

minél jobban érzi valaki, hogy az adott dolog rossz hatással lenne a kapcsolatára, annál kevésbé mondja el. pl ha valaki gyerekkorában macskákat nyúzott meg, de felnőttkorára nem lett pszichopata, és tudja hogy ez morálisan nem kicsit elítélendő, az aligha fogja ezt valaha bevallani, pedig ennek még jelentősége is van. kicsit morbid példát sikerült írni a végére. :D

2017. jan. 18. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
@14: Te reklámoznád, ha dolgoztál volna prostiként? Na, én nem szoktam.
2017. jan. 18. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

#18

Nem dolgoznék prostiként, először is. Probléma máris megoldva :D

Másrészt, tegyük fel, hogy mégis: igen, elmondanám a páromnak a kapcsolat elején. Miért? Mert joga van dönteni, hogy el tudja-e fogadni, vagy nem. Nem bírnék tükörbe nézni, ha ilyesmit elhallgatnék előle.

2017. jan. 18. 09:00
 20/22 anonim ***** válasza:
Nekem nincs problémám a tükörrel.
2017. jan. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!