Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vergődik itt rengeteg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért vergődik itt rengeteg "szerelmes 14 éves"?

Figyelt kérdés

Egyre több olyan kérdést olvasok, ahol 13-14 évesek osztják meg "bölcs tapasztalataikat" a szerelemmel, párkapcsolattal, élettel kapcsolatban, vagy épp segítséget kérnek, mert a szüleik nem örülnek, amiért ennyi idősen pasiznak/csajoznak, esetleg teljes plátói letargiába estek a visszautasítások miatt.

Természetesen mindegyik 14 éves hangsúlyozza, hogy mindenki szerint érettebb a koránál...


Ez tényleg csak nekem furcsa? Nem vagyok álszent, sem hülye, 14 évesen nekem is voltak érzéseim, én is álmodoztam erről-arról a fiúról, én is vágytam arra, hogy barátom legyen - de mindez csak képzeletben. Eszembe sem jutott, hogy gáz, jha ennyi idősen még szűz vagyok, vagy még nem csókoltak meg, nemhogy azt higgyem, az életem megy tönkre, ha hős lovagom nem térdel a lábaim előtt. Na meg nyilván ki is vágtak volna itthonról, ha beállítok azzal, hogy járok valakivel, és így lassan 20 évesen visszagondolva: mit akar egyáltalán valaki 14 évesen egy párkapcsolattól?


2011. jan. 29. 10:44
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
82%

Annyira, de annyira egyetértek veled, kedves kérdező. Már nekem is kezd tele lenni az a bizonyos hócipőm az "érett" kisiskolásokkal, akik attől érettek, hogy miniszoknyában járnak, agyonsminkelik magukat, és minden hétvégén a diszkó mögötti bokorban análoztatják magukat. Mert sajnos ez megy. Ciki szűzen menni középiskolába, bagózni kell, mert az a menő és persze pasizni. Aztán, amikor TÉNYLEG megérettek arra, hogy komoly kapcsolatba vágjanak, senkinek sem fognak kelleni ilyen előélettel. Nem egy ilyet ismerek.

Egy 13 éves lány imserősöm például azzal dicsekedett, hogy cigizik, az öltözködéséről nem is beszélve, borzalmasan közönséges. Nem kell mondanom, hogy azóta nem túl kedvesen elbeszélgettem azzal a bizonyos bolttal, ahol kiszolgálták őt dohányáruval.

A legrosszabb mégis az egészben az, hogy mindezt a szülők hagyják! Amit én én végképp nem értek, hiszen ilyen az ő korukban nem volt, azt gondolnám, hogy ugyanúgy nevelik a gyerekeiket, mint őket, de nem, elkényeztetik őket és mindezt azzal magyarázzák, hogy változik a világ! Ja, változik, de ezért nem kell a lányaikból k*rvát nevelni, mert igenis, ezt csinálják! Én speciel 13 évesen még örülhettem, ha az iskolai farsangi bálra elmehettem, nemhogy 18-20 évesekkel diszkózzak! Még 17 évesen sem alhattam senkinél, és időre kellett hazamennem, pénzt sem kaptam SOHA, mindig magam dolgoztam meg a bulipénzemért, ami szerintem teljesen normális, hiszen nem várható el a szülőtől, hogy állja a gyerek piálását és bagózását, ez olyan, mintha ő késztetné rá, vagy nem is tudom.


Ja, és én abszolút nem értek egyet ezzel a liliomtiprás dologgal. Ha a lányka/fiúcska (bár inkább lányoknál fordul elő) 14 év alatt szexel, miért a fiút büntetik? Ha nem történt erőszak, igenis a lány a hibás, ha szét tudta tenni a lábát ilyen bátran, akkor vállalja érte a felelősséget! Amúgy nem is nagyon foglalkoznak ezzel itthon, ha ilyen bátran tudnak dicsekedni a lánykák a sztoriaikkal.


Igenis, most már rendet kéne tenni ezügyben, mert valahogy a szülők el vannak tájolva. Őket okolom, igen, mert ha tiltanák foggal-körömmel a gyerekeiket, nem lenne gond. Valami gond van az agyukban, vagy nem tudom, de ÉBREDJENEK MÁR FEL, és nézzék meg, mit csinál a gyerekük!


Most majd jönnek a szülői nemtetszések, hogy "ha tiltanám, akkor is csinálná, meg megutálna", de ez csak duma. Így a kényelmesebb nekik, nem gondolnak bele...



Na, hirtelen ennyi jutott eszembe. :)

2011. jan. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem ezeknek a tiniknek nincs anyukájuk apukájuk rokonuk barátjuk barátnőjük akikhez fordulhatnának. Ezért vergődnek itt a gyk-n
2011. jan. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell bántani a kérdezőt, engem rendesen elkeserít, hogy egyre több "tapasztalt,érett" 13-15 éves írogatja, ki, hogy "gáz-e ha szűz", "lefeküdt egy pasival lehet-e terhes","nem baj, ha lefekszik a barátjával, 2 hét után".Az, hogy aranyosan feltesznek olyan kérdéseket, hogy "szabad-e a szájra puszi", "tetszem- e neki", "szerintetek elmehetek-e vele moziba"," mit jelent ha rám mosolygott", ezek nagyon kedves, bájos dolgok amit normális estben kérdeznek a tinik, ezzel nekem sosem volt semmi bajom, hisz 14 évesen volt"nagy szerelmem"nekem is aki fogta a kezem és kaptam a számra puszit, sőt később is volt, az egy dolog, hogy 19 éves koromig, meg sem fordult a fejemben, hogy bármelyikkel lefeküdjek.Visszatérve a kérdésedhez,elkeserítőek, hogy fiatalon, tapasztalatlanul, éretlenül, néha nagyon bután kezdik el 12-16 évesen a szexuális életüket, ahelyett, hogy gyerekek lennének amíg lehet,persze ilyenkor mindig megkérdezem, hogy hol van a szülő, akinek feladata lenne elbeszélgetni a gyerekével, a bajok megelőzése érdekében.Sztem kedves kérdező, te is voltál a "halálodon" ennyi idősen mert aki neked tetszett, más lányt hívott el fagyizni, ez természetes,életkori sajátosság, gyerekek még, majd idővel szépen megtanulják,megtapasztalják,(bár nem kívánom senkinek), a csalódásokat, meg azt hogy mi számít igazán nagy problémának stb.Persze hangsúlyozzák, hogy érettebbek, mert ki szeretnének tűnni a többi közül, nagylányok szeretnének lenni.Tényleg ami nagyon elkeserítő az, az, hogy korán akarják kezdeni a szexuális életet, és náluk 5-8 évvel idősebb pasikkal jönnek össze, aki ugyebár már nem az ő szintjükön vannak és többet akarnak.De hát ez a szülőknek a feladata, hogy felkészítsék gyermekeiket mindenre, felvilágosítsák őket,és szabjanak nekik határokat.21/L
2011. jan. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
19%

Kérdező igazad van lényegében!Engem is idegesittenek ezek a kérdések.De te sem vagy túl idős a 19 éveddel az én 28 évemhez képest.Ennyi erővel én is mondhatnám ugyanezt rólad hogy osztod itt az észt 19 évessen.De amúgy nekem a te korosztályodról is elég erőssen meg van a véleményem!De ezt most itt nem elemezném ki,mivel nem ez volt a kérdés.


További szép napot!

2011. jan. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
71%

Nézd változik a világ, korábban érünk.

Nagyszüleink 18-20 évesen lettek szerelmesek, akkor alakítottak párkapcsolatokat.

Te és a mai 20-on évesek 15-17 évesen kezték.

A mostani tinik meg már 12-13 évesen kezdenek a szerelemmel-párkapcsolattal foglalkozni.

Pár év és tök természetes lesz sajnos 14-16 évesen gyermeket vállalni.

Ez a rohanó világ eredménye, meg azé hogy a mostani "super anyuk" már a 2-3 éves kislányukból NŐ-t akarnak csinálni, sminkelik, hajukat festi miniszoknya tűsarkúval stb., ha belátogatsz a babák témakörben találsz ilyen sztorikat.

Sajnos itt tartunk, ezt el kell fogadni.

2011. jan. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
95%

Nincs még jobb és fontosabb dolguk, eltartják őket, ők csak elfingják magukat és sokan meg is kapnak azonnal bármit. Majd ha tanulnak és dolgoznak egyszerre, szülői háttér nélkül kell majd mindent előteremteni, akkor már nem fognak ilyen hülyeségeket kiírogatni. Különben én is csak azokat a kérdés-válaszokat olvasom el, amelyek érdekes témákról szólnak. Anno 14 évesen nem is nagyon neteztem még, de fiúim voltak.

L25

2011. jan. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
55%

Ugyanannyi joga van egy 14 évesnek a szerelme miatt itt "vergődni", mint egy 32 évesnek a tökrment házassága miatt, pl. Lehet, hogy felnőtt fejjel már tudhatjuk, hogy 14 éves dolgaink nem voltak komolyak, de 14 évesen ez igenis vérkomoly, és attól, hogy kinőhető, még nem jogosulatlan, vagy kevésbé fontos dilemma az, hogy "rámmosolygott az a fiú", vagy épp "nem mosolygott rám az a fiú".

Ha téged nem érdekel, nem olvasod el, nem válaszolsz, de mindenkinek megvan a maga korának és nemének megfelelő problémája, amire keresi a megoldást, a jótanácsot, a segítséget.

Ezért aztán bazi felesleges volt kiírni a kérdést, mondhatnám, éretlen dolog...


25/N

2011. jan. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
17%
Miért vergődik a sok felnőtt, és osztja az észt a 14 éveseknek?
2011. jan. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:

szerintem, ha 14 évesen "járnak" valakivel, az nem borzasztó. Elvégre az miről is szól? Néha megpuszilom a pasim száját, kézenfogva, ölelkezve járunk az utcán, és van kiről dicsekednem a barátaimnak. Ennyi. Ez nem komoly kapcsolat. Lényegében csak a "menőzésről" szól.

A baj ott kezdődik, hogy a gyerekek 13-14 évesen ágyba bújnak egymással. Na ez a kiakasztó, szerintem.

2011. jan. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:

Az tény, hogy a világ eléggé felgyorsult, és emiatt sok az ilyen kérdés itt is. Viszont az, hogy divat nem szűzen menni középiskolába, az nem mindenhol van így. Én pl. az ország egyik legszínvonalasabb/híresebb gimijébe járok, és elhihetitek, hogy ott ez nem divat. Persze vannak, akik züllenek, de nem az a jellemző. A követelmény nélküli iskolákban viszont mindenkinek csak ezen jár az esze. Főleg a semmitérő általánosokban... Sajnos sok ilyet ismerek..

Amúgy meg nem csak a gyerekekben van a hiba, hanem a szülőkben is. Akiknek a gyerekeik most 12-14 évesek, azok pont a rendszerváltásnál voltak fiatalok. Akkor hirtelen minden szabad lett, és ez kb. megőrjítette azt a korosztályt. (Pszichológustan-hallgatótól tudom.) És emiatt a gyereket már úgy nevelik, hogy minden szabad. Vannak kivételek, de 50 családból max. 1. Mindenki ki akarja élni magát, és ez vetődik ide is.


Amúgy, amikor kiderült, hogy egy nálam idősebb barátom van, mindenki hirtelen elkezdett k*rvázni. Utána, amikor megtudták, hogy már évek óta együtt vagyunk, akkor már "semmitérő voltam, aki nyugdíjas életet él".. Az igazság pedig az, hogy nagyon boldog vagy a párkapcsolatomban, és nincs kedvem hetente váltogatni a pasikat és mindenkivel összefeküdni.. Ennyit erről, hogy ki hogy van megítélve..

2011. jan. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!