Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha két negyvenes korú ember...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha két negyvenes korú ember talál egymásra ott már inkább ne házasodjanak össze, hogy a felnőtt korú gyermekeik örökségét ne veszélyeztesse a dolog?

Figyelt kérdés
Emiatt sok helyen van neheztelés a szülők felé...

#örökség #Késői házasság
ma 12:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Negyvenesként maradtam egyedül (nő vagy). Határozott elképzelésem volt arról,hogy milyen párkapcsolatot szeretnék. Még összeköltözőset sem, férjhez menni egyértelműen nem szerettem volna. Eleve csak olyan kapcsolatba mentem bele ahol a másik fél elfogadta ezt. Jelenlegi párkapcsolatomban -tizenéve tart - nem élünk együtt, de nagyon közel lakunk egymáshoz. Annyi időt töltünk együtt amennyit tudunk/szeretnénk, egymást segítjük. Anyagilag függetlenek vagyunk egymástól, mindkettőnknek megmaradt az otthona, az önálló döntései. Vannak közös barátaink, és megmaradtak azok a barátságaink is akikkel régóta kapcsolatban állunk. Nekem van gyerekem, Neki nincs. Én ha most ismerkednék hasonló kapcsolatot képzelnék el. És még véletlenül sem amiatt,hogy a gyerekeink mit/hogy örökölnek. Ennyi idősen már nehezebben alkalmazkodunk, lehetnek gyerekeink,van egy kialakított anyagi helyzetünk,megszokott életritmusunk, mindezeken nem egyszerű változtatni és nem egyszerű a nézetünkön változtatni. Senki nem 40 évesen fog elkezdeni spórolósnak lenni mert a másik ezt várja el, vagy két kézzel szórni a pénzt amit a másik összegyűjtött. A közös kassza kialakítása is bonyolult, és igen, kell a lehetőség külön is a családi/baráti kapcsolataink ápolására.
ma 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy ismerősöm 50+ ment hozzá a 2. férjéhez. Ők külön városban is laknak 100 km-re egymástól. Mindkettőnek van saját ingatlana, felnőtt gyerekek, kisunokák.

Úgy működnek, hogy a férj csütörtökön megy s feleséghez, vasárnapig ott van. Mikor a feleség nem dolgozik, akkor ő megy 2 napra. Összességében kb a hét felét töltik együtt, van hogy szinte az egész hetet együtt, van, hogy kimarad egy hét, mert sok a munka, fáradtak stb. Elég aktív életet élnek. Sokat kirándulnak, nyaralnak, ezt mindig együtt teszik. Tökéletesen működik a házasságuk. Először furcsálltam, de rájöttem, lehet, ez a titok :)

ma 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt nekik kell eldönteniük, nem pedig bármilyen társadalmi nyomás hatására cselekedni.


Létezik házassági szerződés is.

ma 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Nem törvényszerű az,hogy házasságot kössenek. 11-es válaszoló vagyok. A 12-es válaszban leírtak teljesen jól működő kapcsolatra utalnak, de minek házasodtak össze?Házasság nélkül is élhetnének így. Esetleg azért,hogy a későbbiekben majd ha egyedül marad valamelyikük özvegyi nyugdíjat kaphasson?Ehhez valóban kell a házasság ha eltérő a lakcímük. Más indokot nem látok erre.
ma 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
51%
Ha ennyire önzőek lennének a gyerekeim, tuti csak azért is házasodnak, h még kevesebb jusson nekik...
ma 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Én megérteném a gyerekemet. A boldogság nem a házasságtól függ,és manapság amikor a szerelemért amerikai katonáknak utalhatnak nők...hát jobb ha a gyerek résen van.
ma 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ez egyedül a pár döntése. Eszem megáll, ha a kölykök bele akarnak dumálni a szüleik életébe.
ma 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!