Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Más is úgy látja, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Más is úgy látja, hogy a kifejezetten ronda külső jellemzően taszító belsőt takar?

Figyelt kérdés

Én azt vettem észre, hogy a csúnya külső jellemzően jóval romlottabb jellemmel párosul.


Egy átlagos vagy jó megjelenésű külső takarhat ilyet is, olyat is, de a csúnyák jellemzően rosszindulatúbbak az átlagnál.


Persze kivétel mindnehol van, ez egy átlagra vonatkozik most.


ma 10:28
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

6, háááááááááát azért a kettő között van különbség.

9es le is írta. A rossz tapasztalatok képesek szorongást, agressziót, irigységet, féltékenységet kialakítani az emberben. De ez egészen más tészta mint a pszichopátia.


És ja, mindennek megvan az oka. Ha egy embert az iskolában bullngoltak, megvan az esélye, hogy később agresszív, bizalmatlan vagy épp szorongó legyen és ezekből eredően kellemetlen jellemű.

De a nap végén az van, hogy ha társkeresés közben összeakadsz egy ilyen emberrel, akkor nem azt látod, hogy mi lehetne, vag ymi lehetett volna, hanem azt, hogy ilyen és ez alapján fogod megítélni.És ez lehet fájni fog az adott illetőenk, de ki akar együt tlenni egy erőszakos, bizalmatlankodó, féltékenykedő vag yép szorongó, féltékeny emberrel? Nyilván kevesen.

Mondjuk ezekre a bajokra pot van is megoldás, ez ugye kezelhető szakemberrel.

ma 10:57
 12/24 anonim ***** válasza:
77%

Én ennyire egyértelmű összefüggést semmilyen oldalon nem tapasztaltam. Vannak modell ismerőseim, akik tündériek, és olyanok is, akik egyáltalán nem előnyös külsővel rendelkeznek, és szintén jó szándékú, kedves emberek. És rosszindulatú emberrel is találkoztam már mindkét oldalon.

Ami nekem jobban szemet szúr, az a rossz színészi játék, amivel az ilyen emberek el akarják adni magukat. Ha felismered a mintákat, akkor aránylag mókás, de mindenképpen hasznos tud lenni (hogy elkerülhesd őket).

ma 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
78%

A holdudvarhatásban van valami, amihez ha hozzávetjük még azt is, hogy a személyiség látszatát a környezet is képes befolyásolni (kiprovokálni), akkor elég fals képet lehet bárkiről megállapítani.

Pl. ha van egy előnyös külsejű ember, akinek egész életében kinyalják a s*ggét és körbeugrálják, akkor élete során szinte soha nem lesz oka kifakadni, ami miatt a környezete is csak szebbnek fogja látni.

Ezzel szemben, ha pl. van egy kevésbé előnyös külsejű ember, akinek már eleve ott kezdődik az élete, hogy 1000-el savazzák minden oldalról, akkor nem csoda, hogy nála előbb-utóbb elpattan a cérna, ami miatt csak még több negatív tulajdonságot fognak belelátni.

ma 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Ronda nő vagyok.

2-es, 9-es, 10-es nagyon jókat írtak.


Ez viszont nem állja meg a helyét:

"De a nap végén az van, hogy ha társkeresés közben összeakadsz egy ilyen emberrel, akkor nem azt látod, hogy mi lehetne, vag ymi lehetett volna, hanem azt, hogy ilyen és ez alapján fogod megítélni."

Nincs más "a nap végén", mint ami mindig is volt: társkeresés közben összeakadnak velem, meglátnak, off. Ennyi. Nem derül ki, hogy én amúgy milyen vagyok vagy milyenné lettem. Hisz hozzám sem szólnak. Ilyenkor szokott jönni a duma, hogy "kisugárzik". Ez egy bullshit, ezt már csak bele akarják látni és erőltetni a szerencsétlen adottságokkal rendelkező emberek sikertelenségébe. Mert jobb beléjük rúgni, hogy ők tehetnek róla a "gonoszságukkal", mint annyit mondani, hogy sajnálom, hogy így jártál, nem volt szerencséd, qrvára megszívtad, az élet nem igazságos.

ma 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyan gyerekes logika, ami kb. a Hupikék Törpikék szintjén mozog, hogy ott gyün a csúnya, nagyorrú kopasz bácsi, aki TEHÁT gonosz is.


Meg gagyi népmesékben van ez, hogy a gonosz szereplő tuti valami óriásorrú öregasszony vagy torzarcú bűnöző, az igazságos király meg a többiek pedig instant jól néznek ki, akkor is, ha nem.


A Zelda játékok már továbbléptek, mert ott a király is egy alkoholista, inkompetens bohóc.

ma 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
61%
Példa mindenre van, nyilván, de az biztos, a csalódások, kudarcok, képesek hatni az ember jellemére úgy, hogy az negatívan hat rá, ezért egy idő után jogos is lehet a kijelentés, miszerint a személyiségével is gond van. Pl. nekem egy gyerekkori barátnőm fiatalon nagyon jól nézett ki, szép arc, formás test, 175 cm-hez 60 kg volt, mára sajnos szép lassan 40 kg-ot hízott és nem tudja leadni szegény, bárhogy küszködik. Most 30 éves és oly megkeseredett, depis, hogy kész katasztrófa. A férfiak észre sem veszik, vagy max egy randira hívják és ennyi, vagy szexkapcsolatra kap csak ajánlatot. Igazán jólelkű nő, de most árnyéka önmagának, önbizalma nulla. Hogy válaszoljak a kérdésre, alapvetően a nem előnyös külső is rejthet arany szívet!
ma 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Gyűrűk ura még mennyire ezen az óvodai szinten mozog, hogy minden jó karakter automatikusan modell-alkat, a rosszak meg jó rondák (orkok, trollok, Kígyónyelvű Gríma)
ma 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Nem vettem észre.
ma 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Joh, azt hittem ez magától értetődő, de akkor leírom expliciten ezt is:

Nem csakúgy rámondásra állapítjuk meg valakinek a jellemét, hanem érintkezés alapján.


Nyilván ha valakit ránézésre leutasítanak, az tökmindeg ymilyen jellemű, mert nem jut el odáig, hgoy téma legyen. De nem erőrl szólt a kérdés.


17, a Gyűrűk Ura egy vallásos ihletésű mű, alapvetően a fény és a sötét, a jó és a rossz csatájáról szól. Egyébként pont úgy, ahogy a régi Star Wars sorozat, ahol a gonoszak mind sisakos lélegeztetős emberek, náci egyenruhások vagy szottyadt öregemberek akik még egymás között is agresszívak, a jók meg a fiatal tennivágyó srác és a hercegnő.

Ez nem óvodai műfaj, ez egy műfaj.

De nézd meg az új Star Wars trilógiát, ott már senki sem fényes vagy sötét, mindenki szürke aztán milyen jó lett:D


16, iggen, talán ez rosszul lett megfogalmazva, de nem azt állítom, hogy elemien gonoszak lennének a csúnyák, sőt, ezt a korábbi kommentemben le is írom, hogy a tapasztalások rontják meg sokszor az embert, szóval igazából nyilván okkal van az, ami van, csakhát ismerkedésnél az ember nem amúltat meg a lehetőségeket fogja látni... hanem azt, ami van és az éppen nem jó.


13, ha van valaki akinek soha semmi konflitusa nem volt, lehet pon tazér tlest s*ggfej, mert soha nem kellett kompromisszumot kötnie semmiben, íg ynem is tanult meg odafigyleni mások igényeire.

Ez éppúgy lehet tapasztalás alapján kialakult romlott jellem. Az ms kérdés, hogy szerencsés társadalmi berendezkedésű országunkban jóval kevesebb a jómódú aranyifjú mint a nélkülőző, szerencsétlen sorsú...

ma 11:41
 20/24 anonim ***** válasza:
62%
19: Más az érintkezés is egy csúnya emberrel. Máshogy közelítenek, szólnak hozzá, ha megteszik. Más megítélés alá esnek a megnyilvánulásai. Olvasd vissza pl. a 2-esnek a poénkodós részét vagy amit a 13-as írt. Könnyebben alakítanak ki magukban egy csúnya ember jelleméről negatív képet, észre sem véve, hogy eleve úgy állnak hozzá... Ezek nagyon finoman, alattomosan is tudnak zajlani, nem látványos nagyjelenetek formájában. Pici gesztusok, arckifejezések, hangsúlyok, beszúrt félmondatok, megjegyzések stb.
ma 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!