Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a leszbikusok a nőket...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a leszbikusok a nőket szeretik, miért férfias külsejű nőkkel jönnek össze?

Figyelt kérdés

Ha a leszbikusok a nőket szeretik, miért férfias külsejű nőkkel jönnek össze?

Miért néznek ki férfinak, hiszen nem transszexuálisak, nem akarnak más neműek lenni csak szimpla leszbikusok. Nők, akik a nőket szeretik.

Csak kíváncsi vagyok, hogy akkor miért néznek ki szinte mind férfinak? Olyanok mint a fiatal Justin Bieber, vagy Rodney Dangerfield.


szept. 11. 10:49
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
19%
De amit én láttam 17 éves koromtól az a valóság volt barátom
szept. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
0%

#24 „Kultúrális norma az nem ugyanaz, mit egy veleszületett tulajdonság.”

Akkor a vonzalom / affinitás is egy kulturális norma lenne szerinted? Pedig mind a kettő egy-egy veleszületett tulajdonság.

Továbbmenve a te logikád mentén melegek se lennének az országban, mivel itt a heteroszexualitás a kulturális norma.

„Én itt azokról a dolgokról beszélek, amik egy női testre jellemzőek, ala natur, mindenféle szépészeti beavatkozás nélkül.”

Ha már korábban felhoztál pár állatos példát... Pl a pávák is végeznek magukon szépészeti beavatkozást (tollászkodás). Enélkül, „ala natur” egy páva is elég hülyén nézne ki. De beszélhetnénk a lugasépítő madarakról is, ahol a szépítkezés helyett az építkezéssel szintén a másik nem lenyűgözése a cél. Ez is egy mesterséges kulturális norma lenne részükről? Nekem elég természetesnek tűnik, mert ösztönösen csinálják, így ez is egy veleszületett tulajdonság.

Általánosságban az embernél is jelen van ez a szebbé / jobbá válásra való ösztön, ami szintén egy veleszületett tulajdonságunk. Az már más kérdés, hogy az általánostól eltérően vannak olyanok, akik nem foglalkoznak vele és saját döntésükből adódóan elhanyagolják magukat.

szept. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
31, én nem láttam nőket smárolgatni, akkor 1-1? Vagy esetleg másfajta körökben mozgunk?
szept. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
73%

"Akkor a vonzalom / affinitás is egy kulturális norma lenne szerinted?"


Az hát. Ha a nők hosszú szoknyákban járnak, a férfiak szexualizálják a bokát.


Vannak kultúrák, ahol a nők félmeztelenül járnak, és a kutyát nem érdekli. Ott is vannak pedig férfiak.


Olyan kultúrákban, mint pl az amerikai őslakosoké, ahol a férfiak is hosszú hajat viselnek, és nem növesztenek szakàllat, ez nem számít feminin tulajdonsàgnak.


Japánban szexuálisan vonzóbb volt a nők nyaka hátulról, mint a dekoltázs.


Az emberek szexuális vonzalma nagy mértékben kultúrális, hogy éppen mi számít a sikeresség, fiatalság, és valamennyire az egészség szimbólumának. Bár az egészség sem mindig az etalon furcsamód.

szept. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

#34 Állj! Te szokásokról beszélsz és nem vonzalomról / affinitásról.

A vonzalom pl. az, hogy én a vörös hajú nőkhöz vonzódom. Ebben mi a kulturális norma? Senki nem kényszerít, társadalmi nyomásról szó sincs.

Affinitás pl. az, hogy egy kislány a babákat részesíti előnyben. Ebben mi a kulturális norma? Senki nem kényszeríti, társadalmi nyomásról szó sincs.

Vagy 2 különböző dologról beszélünk, vagy összekevered a dolgokat.

szept. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

35, Mert ezek a dolgok nem léteznek légüres térben.


Ha pl egy afrikai törzsbe születtél volna, ahol életeben nem látsz vörös hajú nőket, akkor is lenne ez az affinitás? A világ kevesebb mint 2%a természetes vörös, a világ nagy része sosem találkozott senkivel akinek természetes vörös haja van.


Egy olyan kultúrában nevelkedtél, ahol bizonyos dolgokat a társadalom jónak ítél meg, ez nem társadalmi nyomás, de a környezeted preferenciákat nevel beléd.

szept. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

#36 „Ha pl egy afrikai törzsbe születtél volna, ahol életeben nem látsz vörös hajú nőket, akkor is lenne ez az affinitás?”

Állító kérdés, amiért cserébe én is felteszek egyet. Ha bárhova születik valaki, akkor minden esetben elfogadja azokat a lehetőségeket, amiket a környezet „felkínál” neki, vagy képes lesz önálló véleményalkotásra is? Attól, hogy valamire lehetőség adatik, még nem kell elfogadni.

Az újabb példád alapján az sem zárható ki, hogy ha életemben akár 1x is látok, akkor ő lesz számomra a főnyeremény, amilyeneket meg azelőtt láttam, felőlem mehetnek a levesbe.

„Egy olyan kultúrában nevelkedtél, ahol bizonyos dolgokat a társadalom jónak ítél meg, ez nem társadalmi nyomás, de a környezeted preferenciákat nevel beléd.”

A vonzalmat senki nem neveli beléd, nem a környezeti preferencia függvénye. Az magától alakul ki.

Visszatérve a 21-es hozzászólásodra, ott is a női szépítkezés csak egy lehetőség, amivel a nőknek nem is kötelező élniük, sőt nem is mindegyik él vele, mert mondjuk nincs is rá szüksége. Akinek meg nincs valamire szüksége, azt a környezete se tudja meggyőzni az ellenkezőjéről, mert az egyén villámgyorsan észreveszi, hogy számára nem is lenne értelme.

Az meg hogy ettől lennének férfiasok a nők? Dehogy is! Egy nő akkor mondható férfiasnak, ha pl. nagyon intenzíven gyúr, ezért izmos, szálkás lesz a megjelenése, ami már férfias külsőt kölcsönöz neki, mert a nőkre alapvetően nem ez jellemző. Ezt meg nem a társadalom, meg nem a környezet, meg nem anyám tyúkja alakította így, hanem az evolúció.

szept. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!