Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hivatkoznak sokan arra,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért hivatkoznak sokan arra, hogy azért nem válnak el, mert X-szel vannak közös gyerekei, valamint arra, hogy anyagilag legatyásodással járna egy válás?

Figyelt kérdés

júl. 18. 10:27
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

És nem tart el a férjem, dolgozom!

De hogy honnan vetted ezt?????

Mert esetleg nem éhezek?

Igen, meg van mindenünk, de attól én még dolgozok!!!!

szept. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
81%
Én tanultam eleget, van diplomám, beszélek nyelveket, egyáltalán nincs rossz fizetésem, de azért nem is 1 millió. Fiatalon nem kerestem annyit, hogy tartalék lakást vegyek. A közös életünket építettük. Ha elválnánk, oda az eddigi életszínvonalunk. Mehetek a gyerekekkel egy pici panelbe, férjem szintén. Jól hangzik ez a tanulj, magadnak szülsz, stb., de a gyakorlatban nagyon kevés ember tud kényelmesen továbblépni, főleg akinél a gyerekek maradnak. Ennyi erővel ne szüljön senki, mert hátha válás lesz. Ez nem ilyen egyszerű. Nem csak a nyócosztályos vagy korábban eltartott feleknek nehéz. Ha van egy kényelmes hitelmentes házad Pesten, ugyanúgy nem leszel boldog, ha válás után egy idegen kisvárosban kell egy 50m2 panelben újrakezdened és lemondani egy csomó dologról.
szept. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ! Igen, van igazság a soraidban.
szept. 6. 17:25
 34/37 anonim ***** válasza:

32, ezek nem csak jól hangzó frázisok, hogy tanulj és magadnak szülsz, hanem ez a kőkemény realitás. Gondolom sokan hallják ezt már a házasság előtt is, mégis belemennek. Mintha kötelező lenne házasodni, vagy gyereket vállalni. Ezek nem csak érzelmi elköteleződések, hanem jogi és anyagi is, ezért kell észnél lenni, és racionálisan gondolkodni. Ennek teljesen természetesnek kellene lenni, hogy végig gondolom, hogy akkor mi lesz ha válunk.

De sajnos a társadalom nem ezt erősíti az emberekben, a kormánypropaganda sem, mert sok idős női rokon úgy van vele, hogy én is végigszenvedtem az életem, neked is azt kell, nehogy már neked jobb legyen. Ezért van hogy sokan azért házasodnak és vállalnak gyereket mert mit fognak szólni hozzá mások, megy a nyomasztás ezerrel, meg már mindenkinek van körülöttem, nem akarok kilógni a sorból, meg lemaradni. Ez egy döntés kérdése, benne is van a nevében, hogy vállalás. És igen, ott van az az opció hogy nem vállalok. Rengetegen vannak, akik pont emiatt nem vállalnak, vagy csak később, mert előtte jól meg akarnak alapozni. Vagy kizárólag csak egyet, hogyha bármi történik, elveszíti valamelyik szülő az állását, gazdasági válság, haláleset, válás, azt még biztosan fel tudják nevelni. De ugye a hitel miatt és a támogatások miatt sokan bevállalnak hármat is, teljesen ellehetetlenítve magukat. Merthogy a kormánynak is ez az érdeke. Többszörösen megkötött emberek, akik nem nagyon tudnak ugrálni sehova és rendkívül ki vannak szolgáltatva, mert az ilyen emberekkel lehet bármit megtenni. Pedig ez lenne a normális hogy ezeket a kérdéseket feltesszük magunknak, átgondoljuk és mindig készülünk egy B és C tervvel, főleg az életünk legnagyobb döntéseinél.

Azt valóban nem lehet tudni, hogy eljut-e valaha egy kapcsolat a válás szélére. De az mindig tudható, hogy ha esetleg bekövetkezne, milyen helyzetbe kerülnél. Tehát amiről most írsz, azt már rég tudtad a házasság előtt is, hogy ez lenne akkor a B terv. Vagy ha sokaknál nincs is B terv, mert hát inkább ez a jellemző, akkor ők tudhatják, hogy a büdös életben nem fognak tudni kilépni belőle... Azaz szenvedhetnek évtizedekig egy rossz házasságban. A hitel felvétel előtt ezt azért lehet tudni, hogy milyen következményekkel jár egy válás. Gondolom ez azért le van írva.

Még ha a családon belül nincsenek is olyanok akik így jártak, azért az internetnek hála már bőven lehet olvasni történeteket, hogy hogyan is zajlik belülről egy ilyen házasság.

Hát nem azért, de nekem elég 1-2 ilyen sztori és konkrétan felfordul a gyomrom. Én bármikor rohannék az 50 m2-es panelbe. Egyszerűen képtelen lennék egy háztartásban élni olyannal, akivel nincs szerelem/szeretet, sőt igazából már a hátam közepére sem kívánom évek óta. Nekem ez sokkal nagyobb mentális megterhelést okozna mint lejjebb adni a színvonalból. Rámenne az egészségem, ha ebben a hazugságban kellene élnem. És a költözés után még mindig ott van az az opció, hogy tanulok, szakmát váltok, elkezdek vállalkozni, tehát nincs kőbe vésve, hogy onnantól kezdve végig ilyen marad az életem. De ahhoz hogy elkezdjen építkezni az ember, rengeteg energiának kell felszabadulni, amit egy rossz házasság teljesen elvesz, elszív.

Az élettárs/házastárs a legközelebbi emberi kapcsolatod, minden létező életterületre hatással van, ha az valamiért nem kielégítő, így a karrierépítésre is. Ha az kikerül a képből, anyagilag ugyan rosszabbul jársz, de több energia marad a karrierépítésre, aminek a következménye a jobb anyagi helyzet és a függetlenség.

szept. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:
34-es válaszadó, nagyon köszönöm, hogy leírtad a meglátásaidat, tűpontosak! Természetesen ment a zöld kéz.
szept. 6. 21:14
 36/37 anonim ***** válasza:

34-es, én ott akadok el, hogy panelbe nem vihetem a háziállataimat. Tudom, van aki tart ott is, de az akkor tud jól működni, ha a családtagok nincsenek egész nap távol.

Mivel az állataim is a családom része, nem opció a panel. Bár a panelárakat látva az is kérdés nekem, hogy egy lepukkant családi hàz árát többfelé osztva futná-e panelre.

szept. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtál, ment a zöld kéz.
szept. 23. 17:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!