Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Sok 30-40 eves pasi miert...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sok 30-40 eves pasi miert bizonygatja maganak, hogy neki nem kell sajat auto, jobb anelkul?

Figyelt kérdés

Mert kozel van a munkahely, jo a tomegkozlekedes, stb. Meg kolcson is tudna kerni ha akarna, vagy berelni. (Utoljara a forgalmi vizsgan vezetett).

De amikor a csaj szova teszi, hogy ez igy nem a legjobb, akkor fel vannak haborodva. Holott a csajnak van sajatja, meg esetleg meg cegest is vezet. Ja a masik oldalon persze nezzen ki jol a no, meg dolgozzon, tartsa el magat.

31/F


júl. 3. 15:26
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:

Nem mindenki bizonygatja, szimplán valóban nincs rá szüksége. Drága fenntartani, drága a parkolás, drága a benzin stb. + Túl Sok az autóbaleset is. A tömegközlekedés kevésbé kényelmes igen, viszont olcsóbb.

Az én férjemnek sincs, soha nem is volt kocsija, szükségtelen. Jogosítványunk sincs és nem is akarunk. Nekem volt egy autóm, örököltem, de eladtam mert nem volt hasznàlva.

júl. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
51%
Ha valaki a belvárosban lakik panelban én elhiszem neki, hogy nincs rá szüksége abszolút. Ismertem olyan idősebb pasit is aki egyáltalán nem volt szegény de nem vonzotta egyáltalán se az autó se a vezetés. Igen van ilyen, de viszonylag ritka.
júl. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
43%

Nekem ez mindig olyan fura válasz, hogy "nincs rá szüksége". Oké én értem, hogy a hétköznapokban nincsen, mert Budapesten például alapvetően jobb választás a tömegközlekedés. De ezeknek az embereknek csak abból áll az élete, hogy munkába el és munkából haza? Semmi más? Mi van a nagybevásárlásokkal, mikor 4 szatyorral vagytok? Mi van akkor, ha valami nagyobb cuccot vesztek? Mi van akkor, ha ki szeretnétek mozdulni Budapestről?


De ami számomra a legrosszabb, az a gyerekvállalás autó nélkül. Ebben a szar országban például a mentőre hagyatkozni, hát az azért elég extrém felelőtlenségre vall. Tudom, mert gyerekként én is törtem be a fejem. Szomszéd jött át a hangzavarra és vitt be Trabanttal. Az ügyelet szó szerint elzavart. Na most, ha még akkor sem foglalkoztak velem, amikor helybe vittek, akkor vajon mennyi ideig tartott volna, hogy még ki is kell jöjjenek értem? Ott véreztem volna el a szobában. Ha nem lenne autóm/jogsim, akkor is mindenképpen pótolnám családalapítás előtt...

júl. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 A kérdező kommentje:

Igen ezt nem értem én se, hogy egész életükben csak Pesten vannak? Nem ugranak le a Balatonra, vagy hosszú hétvégére, nyaralni, rokonokhoz stb?

Csak a munkahely, bolt, lakás között ingáznak?

júl. 7. 19:08
 35/42 anonim ***** válasza:
100%

33. Nem mindenki akar gyereket,+ mi van ha az ember szatyrokkal megy haza? Lebénul? Az összes bolt 30 percen belüli sétára van nálunk, szatyrokkal, bevásárlokocsival meg van oldva a heti bevásárlásunk és még mozogtunk is. A testmozgás egészséges. Ezért minek kocsi?

Ha megyünk valahova ott a vonat, bpn busz, metró, villamos, troli stb stb. Ezért is felesleges a kocsi. Hosszú időre meg nem megyünk el mert egyikünk sem akar, nem szeretünk utazgatni, plusz otthon a kiskutyánk is akit nem hagyunk egyedül, max fél napra munka/közös program/családi program miatt.

júl. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
54%

#35 Persze, mi is ezt mondtuk régen. Autó nem volt, én még fiatal erőteljes gyerek vagyok, mit nekem 20 kiló oldalanként, dobd csak ide jóanyám. Aztán most itt vagyok 29 évesen, szar a jobb csuklóm, szar a bal bokám, szar a derekam. És még 30 sem vagyok... A történet tanulsága, hogy aki azt hiszi, hogy az erőlködés az egészséges, az nagyon téved. Az erőlködés az nem testmozgás. A séta egészséges, de az állandó cipekedés az nagyon nem. Erről jóanyám is tudna mesélni... Ő sem a fizikai egészség mintapéldánya annyi év cipekedés után.


És hogy utazáshoz van busz meg vonat? Ja... Én volt, hogy télen a két ünnep között délelőtt 10-kor találtam ki, hogy fel akarok menni a Mátrába. 11-kor elindultam, 150km, 1-re ott voltam, kirándultam az erdőben másfél órát, 3 óra körül sötétedés előtt elindultam haza, kora este otthon voltam. Na csináld meg ugyanezt tömegközlekedéssel. Egyszer megnéztem amúgy pont emiatt a téma miatt: reggel 5-kor kéne elindulnom, lenne 3 átszállásom és délután 2-kor érnék oda. Fél 3-kor indul visszafelé az egyetlen és utolsó járat, este 9-re érnék haza. 15 óra buszozás és várakozás, fél óra miatt, ami amúgy sem elég semmire. Na akkor ne mondjuk azt, hogy az utazás kiváltható tömegközlekedéssel. Mind tudjuk, hogy ez nem igaz. Kizárólag nagy belvárosban lehet jobb, mint az autó. Egy kisebb városban, pl. átlag megyeszékhelyek, még elfogadható, de már lemondással jár, nekem pl. a napi 20km ingázásom oda-vissza összesen 1 órával több vonattal, pedig ez egy fő vonal és annyira sűrűn indulnak járatok, aminél jobbat vidéken nem lehet találni. Bárhol máshol, illetve bármi más célra a munkába járási kívül, totálisan használhatatlan a tömegközlekedés.


És akkor még nem is említettem, hogy milyen sokszor indulok el úgy munkából autóval, hogy sietek, mert még ide meg oda mennem kell, de mindjárt bezár. Pedig én csak 4-ig dolgozok, nem pedig 5-ig, mint az egy műszakban dolgozók 90%-a.


Összességében nem számít, hogy munkába el és onnan haza megfelelő a tömegközlekedés, mindent egybevetve akkor is szar autó nélkül élni. És nekem meggyőződésem továbbra is, hogy aki mást mond, az csak saját magát győzködi és vigasztalja, mert még sosem tudott senki meggyőzni az ellenkezőjéről.

júl. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
Ja a nagy bevásárlás meg a nagyobb tárgyak vétele nekem is eszembe jutottak. Gondolom apránként vásárolnak, ha meg nagyobb tárgyat vesznek, akkor gondolom házhoz szállítást kérnek.
júl. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
36%
#37 Hát de nem mindig van házhozszállítás. Nem hűtőre meg ilyenekre gondoltam. Hirtelen első példa ami eszembe jutott, egyszerű kis háztartási boltból veszel egy egyszerű klasszikus fehér műanyag kerti széket. Vidd már haza egy zsúfolt buszon. :D Vagy a 2000 forintos széket inkább megveszi az emagról 12000 forintért 2000 kiszállítással és erre mondjuk azt, hogy mindenre van megoldás autó nélkül is? Hát... Végülis ja.
júl. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
100%

37. Heti bevásárlás van nálunk igen, szóval mondhatni " apránként". Egyébként 38/35 évesek vagyunk, semmi bajunk a " cipekedéstől" tizenéve igy vasárolunk. A nehéz cuccokat mint írtam bevásárlókocsiban hozzuk haza. Az nem nehéz.

Amúgy akik pl súlyokkal edzenek azoknak mind fáj minden izületük és úgy is csinálják tovább? Nem valószínű.

Hűtőt, mosógépet nyilván nem a hátunkon hoztuk, és pl a matracokat sem amin alszunk, hanem házhoz rendeltük.

Az utazgatásról meg annyit, mint írtam, hogy nem járunk a Mátrába, és nagyon más távoli helyekre mert nem szeretünk utazni, és hosszú időre nem is alkalmas hogy elmenjünk, főleg nem random csak úgy.

Családi eseményeket, közös programokat megoldjuk tömegközlekedéssel másik városba, Velencei tóhoz, Balatonra szoktunk még menni fél napra, azt is megoldjuk tömegközlekedéssel.

júl. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
100%
Kerti bútor van itthon. Anno házhoz hozták.:) Még a hintaágyat is.
júl. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!