Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Sok 30-40 eves pasi miert...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sok 30-40 eves pasi miert bizonygatja maganak, hogy neki nem kell sajat auto, jobb anelkul?

Figyelt kérdés

Mert kozel van a munkahely, jo a tomegkozlekedes, stb. Meg kolcson is tudna kerni ha akarna, vagy berelni. (Utoljara a forgalmi vizsgan vezetett).

De amikor a csaj szova teszi, hogy ez igy nem a legjobb, akkor fel vannak haborodva. Holott a csajnak van sajatja, meg esetleg meg cegest is vezet. Ja a masik oldalon persze nezzen ki jol a no, meg dolgozzon, tartsa el magat.

31/F


júl. 3. 15:26
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
76%
Mert nem tud megfelelni az elvárásnak, hogy legyen autó.
júl. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, én tömegesen nem tapasztaltam még ezt a jelenséget... De ha így van, ennek szerintem örlni kellene, hiszen így is annyi autó van az utakon, hogy nem lehet semerre haladni. Egyáltalán nem kötelező mindenhova autóval járni.

A magam részéről 17 évesen szereztem jogosítványt. De saját autót csak 28 éves koromban vettem. Annak nem láttam értelmét, hogy diákmunkából vegyek valami lom bontószökevényt és a szüleimtől tarháljak, hogy egyáltalán meg tudjam tankolni, hogy elmenjek vele a discoba, nem láttam értelmét.

Amikor már dolgoztam, lett egy pár millió megtakarításom, akkor vettem egy normális autót. Na meg 8 évig 200 km-re ingáztam dolgozni, ami sokszor tömegközlekedéssel megoldhatatlan lett volna időben. Munkahelyemen rendszeresen vezettem céges autókat szerte az országban.

Aztán úgy alakult, hogy ugyanabban a városban dolgozom, mint ahol lakom. Két autó is áll a garázsban. Annak idején vadonat újonnan rendeltem őket. Mégis 41 évesen legtöbbször biciklivel járok munkába, egyáltalán nem derogál. Nem azért mert ne lenne pénzem megtankolni őket. Hanem egyrészt egy biturbós euro6-os dízet sajnálok pár km-re kínozni. Másrészt munkahelyre hajnalba kellene bejárnom, mert fél 8 után egyszerűen nincs parkolóhely. Parkolhatok az utcán, fizetős zónában tudnék, de ott is vadászni kell a helyeket. Esetleg csak messzebb van hely és gyalogolhatok vissza. Megéri, csak hogy mutassam mekkora a szerszámom, mert én kocsival járok?! Továbbá biciklivel 20 perc alatt bent vagyok. Reggel és délután is csak elsuhanok a dugóban álló kocsisor mellett. Valamint legalább ennyit mozgok egy nap. Mi a fenének üljek az autóban, hogy utánnak drága pénzen még elmenjek gyúrni? Nekem ennyi mozgás direkt jól is esik, nem nyűg. Végül mi a fenének szennyezzem a környezetet, ha nem muszáj?

Ha hosszabb útra kell menni, vagy valamit, valakit hozni-vinni kell, akkor nyilván autózom. Pár hete egy nap alatt 1050 km-t toltam le. Evidens, hogy ezt nem tudom megoldani másképp. Ilyen esetben jól is jön az erős takarékos dízel.

Az, hogy idegen r|b@ncok mit szólnak hozzá, hogy nem járok még a klotyóra is fefingott ex-prémiumokkal, rohadtul nem tud érdekelni. Szerintem mindenki el tudja dönteni, hogy mi a jobb neki, autózik-e vagy sem, nem tartozik másra, sem magyarázattal hogy hogy éli a saját életét.

júl. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
100%

10


Nyilván valamilyen szinten luxus. Lehet nem volt egyértelmű, arra akartam rámutatni, hogy aránytalanul nagy becsben van tartva magyarországon az autó léte. Jani veri a mellét az A3-asára, amit Peti is meg tudna engedni magának, de felesleges, mert Budapesten belül agymenés autózni, vagy épp Győrbe ingázni sokkal kényelmesebb az első osztályon. De persze Peti a csóró, csak mert ésszerű döntést hoz.


Én Szegeden lakom, szüleim Győrben. Tudod hány fura tekintetet kapok, amikor elmondom valakinek, hogy nem autóval utaztam Győrbe múlt héten, hanem vonattal? Miközben nekem rohadt jól jött az az extra 4 óra nyugalom, amit munkával tölthettem, ahelyett hogy vezetéssel kidobom az időmet az ablakon. (remélem evidens, hogy van autóm)

júl. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
100%

HA van a csajak akkor felesleges a csákónak is. Minek legyen mindenkinek külön autója.

Na meg ha tényleg nem fontos akkor hadd döntse el ő maga.

júl. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
28%

#13 Hát nézd... Nem fogok rosszat mondani, mert csak te tudhatod, hogy mit gondolsz.


Annyit viszont mondok, hogy számomra pont ezek a sorok azok, amik úgy hatnak, mintha valaki csak saját magát próbálná vigasztalni.


"Győrbe ingázni sokkal kényelmesebb az első osztályon"

Mitől kényelmesebb? Hogy mások hangoskodnak? Hogy melléd ül valami büdös? Hogy nem a te közérzetedhez van igazítva a hőmérséklet? Hogy kétszer annyi időt vesztesz el az életedből?


"Miközben nekem rohadt jól jött az az extra 4 óra nyugalom, amit munkával tölthettem, ahelyett hogy vezetéssel kidobom az időmet az ablakon."

Na jó most őszintén, melyikből következik melyik? Te azt állítod, hogy jobb volt az időt munkával tölteni, ezért vonatoztál, de biztos nem fordítva volt ez, hogy 2 óra helyett 4 órát vertél el az életedből, amit nem egyszerű unalomba végigseggelni, ezért inkább munkával kötötted le a figyelmedet? Légy őszinte...

júl. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 A kérdező kommentje:
Napi 200km ingazasnal munkahelyet kell valtani. Nem er annyit az egesz.
júl. 3. 17:34
 17/42 anonim ***** válasza:
100%

15

Heti 40 óra mellett viszek egy magánvállalkozást, szóval jah, igenis jól jött. De megértem, hogy ez rétegpélda. Amúgy meg direkt kiemeltem, hogy van autóm, ha akartam volna, megyek azzal:D. Maradjunk annyiban, hogy nem attól a havi extra 30 ezernyi benzintől mennék csődbe, ami nekem a Szeged-Győr inga.


"Mitől kényelmesebb?"

Nem tudom, te hogy vagy vele, engem a sok monoton pályázás eléggé lefáraszt. A többi kifogásoddal kapcsolatban... Direkt írtam első osztályt. A néha-néha felmerülő síró kisbabán kívül nem nagyon szokott kellemetlenség lenni. (kivéve a késéseket persze)

Nyilván beismerem, hogy a MÁV kritikán aluli a nyugati vasutakhoz képest. Én lennék a legboldogabb, ha normális, tiszta vonatok pontosan hordanának minket. De amíg ez nem prioritás, mindenki autóval megy merazjobb, persze, hogy az állam le fogja szarni a MÁVot is.


NEM vagyok autóellenes, imádok vezetni. De van, amikor egyszerűen ésszerűtlen. És valószínűleg mindenkinek, aki csak egy 15-20 éves rozsdakupacot tud fenntartani, ésszerűtlen. Ami meg nem elhanyagolható része a magyar társadalomnak.

júl. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
100%

15-ös, én győri vagyok és időnként van dolgom Bp-en.


SOHA nem mentem fel autóval. Sőt, mivel olyan vasútállomás közelében lakom, ahol nem áll meg az IC, de a személyvonat igen, kapaszkodj meg, SZEMÉLYVONATTAL mentem mindig (vagy néha gyorsított személlyel).

Tudod mit jelent az? Hogy 2 óra alatt felérek, messze kiszámíthatóbb, mintha az M1-M7 közös szakaszán a dugóban kéne bejutnom. A vonat természetesen légkondicionált, a hangos utasok kb. az utak 5-10%-ában zavaróak. Bp-en belül meg:

a) tanfolyamra mentem, negyedóra séta Bp. Ferencváros vasútállomástól;

b) ügyfélhez mentem, Bp. Délinél szálltam le, 17-es villamossal a végállomásig (az is légkondis) majd onnan 10 perc séta.

A saját magam ellensége lettem volna, ha autóval megyek.

Arról nem is beszélve, hogy a tanfolyamnál pl. csak pénzért tudtam volna az utcán parkolni.


Ja, és az ügyfélnél vagy a tanfolyamon adott esetben eléggé el is fáradok. Vonaton lehetek hazafelé fáradt, nem baj az se ha elalszom. Volt rá példa nem is egyszer. Autóvezetés közben ez egy kicsikét veszélyes. Nem biztos, hogy élve szednek ki az autóból, ha 130 km/h-nál lecsukódnak a szemeim...

júl. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem minek kellenek ezek az egyértelműen céltalan, indulatkeltő kamu kérdések.
júl. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
44%

Ez a tipikusan a Felnőtt párkapcsolatokban, pár hetente előjövő kérdés, és ezen csak azok hisztiznek, akik annyira lúzerek, hogy nem képesek még a jogsit sem megszerezni.

Persze lehet magyarázni, főleg budapestieknek, hogy nem feltétlenül fontos, mert jó a tömegközlekedés, de vidéken nem mindenhol van így, és van, mikor elengedhetetlen egy családban az autó. Ezen felül meg az embernek változik az élete, nekem is volt időszakom, mikor teljesen feleslegesnek gondoltam az autót, miközben volt jogsim, most pedig szinte minden nap vezetek.

Nők meg sok esetben jogosan várják el, hogy a férfi is tudjon vezetni, még ha nincs is autója. Pl egy nagyobb út folyamán nem lehet elvárni, hogy végig a nő vezessen, és a szállásra, vagy haza fáradtan érkezzen, miközben a pasi kényelmesen elvan a jobb 1-ben. Ha pedig van gyerek, akkor szintén szükség van arra, hogy a pasi is tudjon vezetni. Persze a párkapcsolatos témában, mindig van aki beírja MINT NŐ, hogy ő szívesen vezet, és fuvarozza a pasiját, csak, hát ez egy anoním felületen simán lehet pasi, aki szintén csak bizonygatni akar. Én viszont tudom, hogy ismerősi körben van, olyan nő, akinek elege volt abból, hogy ő fuvarozta a volt férjét, majd később az élettársát is, és nem akart többet olyan pasit, akinek nincs jogsija.

júl. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!