Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg olyan rossz dolog az,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg olyan rossz dolog az, ha a két félnek más világnézete és értékrendje van?

Figyelt kérdés
Úgy gondolom, hogy a viták tudással gazdagítanak és, ha valaki elveszti a vitát abból tanulhat. Úgy veszem észre, hogyha van eltérés az értékrendeknél, világnézeteknél akkor inkább menekülőre fogják. Megéri? Ezzel ellehet szalasztani egy jó kapcsolat lehetőségét csak, mert nem komfortos az indítás?
2023. febr. 15. 10:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha más a világnézete, értékrendje, azt vitával nemigazán tudod megoldani.

Ráadásul értelme sincs az állandó vitának.

Irj már példát arra,hogy mire gondolsz a más világnézetnél/értékrendnél.

2023. febr. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Az alap értékrendnek/világnézetnek azért passzolnia kell, ha nem az csak állandó konfliktus forrás. Sok dolog ráadásul nem is olyan, amiben lehet kompromisszumot kötni (ami mindkét fél számára jó, nem csak beadja valaki a derekát).
2023. febr. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Számomra nem lesz jó kapcsolat, ahol az alapokban nem egyezünk.
2023. febr. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért ezek elég fontos alap-pillérek egy kapcsolatban. Ha nem egyeznek, az szerintem zavaró tényező. Természetesen nem vagyunk egyformák, és nem kell mindenben mindig ugyanazt gondolni vagy érezni, de a világnézet meg az értékrend nem árt, ha egyezik.
2023. febr. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

"a két félnek más világnézete és értékrendje van"


Ez gyakran előfordul nemzetközi tárgyalásokon.


De otthon a négy fal között a párommal nem tartanám szerencsésnek.

2023. febr. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
96%
Laza kapcsolathoz elmegy, hosszútávra viszont rémálom olyan emberrel élni, ahol a legfontosabb értékek nem egyeznek. Semmi értelme, egy ilyen kapcsolat csak elvesz az ember életéből ahelyett, hogy hozzáadna és nem ér annyit, hogy az ember elnyomja önmagát és frusztráltan éljen.
2023. febr. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Több haverom is van akivel eltér a világnézetünk és tényleg jó tud lenni építő vitákat folytatni.

A közös életemet a párommal viszont inkább harmonikusan képzelem el, hogy alap dolgokban nagyjából egyetértünk.

2023. febr. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
60%

Nekem fontos, hogy a világnézetünk egyezzen.

A politikai vélemény már más kérdés. Az évek alatt változhat is. Ott inkább az a fontos, hogy ne legyen küldetéstudata, vagyis el tudja fogadni, hogy valaki erről-arról mást gondol.

Nálunk otthon a világnézeti hasonlóság megvan: mindketten hívők vagyunk, bár más felekezetűek, de történelmi egyházak tagjai. A világnézetünk kicsit eltér, de csak kicsit: én kritikusabb vagyok Orbánnal. Pl. egyik választáson feleségem azért szavazott a Fideszre, mert a migránsok távol tartására bennük látott garanciát. Én meg azért szavaztam az ellenzékre, mert nekem ennél fontosabb szempont volt, hogy Orbán korrupt rendszerét leváltsuk. Abban viszont egyetértés volt köztünk, hogy Orbán korrupt rendszerének véget kéne vetni és a migránsokat távol kéne tartani. Csak a szempontok súlyozása volt kicsit más, azért szavaztunk máshogy. Ezen nem is vitatkoztunk, tudomásul vettük egymás véleményét.

De sem egy Orbán-imádóval sem pl. egy LMBTQ-lobbistával nem tudnék házasságban élni, az biztos.

2023. febr. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Alapoknak egyezni kell.
2023. febr. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Na te így gondolod, hogy vitával lehet gyarapodni, de ha a másiknak teljesen más az értékrenje akkor ő ezt nem érti, és felesleges is magyaráznod neki
2023. febr. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!