Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom nem akarja hogy az én...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom nem akarja hogy az én vezeték nevemet is megkapja miért? Pedig nekem nagyon fontos. Nem értem miért az apàk vezetéknevét kapják csak meg.

Figyelt kérdés
2021. szept. 15. 23:08
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 anonim ***** válasza:
20%

50 Ha fia lesz, akkor tovább adja az apja nevét.Ha lánya, akkor meg tök mindegy.

Egyébként értem én, hogy manapság már jó dolgukban nem tudják az emberek min vergődjenek, azért kötelező szembemenni mindennel, ami hagyománytisztelő.Rengeteg más hagyomány is van, amit nem tűnik úgy, hogy bárki megkérdőjelezne, pedig azokon is lehetne vergődni miért ne alapon.

Én úgy gondolom, hogy ez a név kérdés hagyománya nem hátrányos senkire nézve.Teljesen felesleges az egyenlőség jegyében csak azért is alapon meccselni egy hagyománytisztelő emberrel, mondván hogy már ehhez is van joga, ezért minden áron érvényesíteni kell.

Szerintem meg ha ennyire fontos ez a kérdés, hogy minden áron probléma valakinek a hagyományos felállás, akkor keressen magának másik haladó szellemű párt, mert ezek szerint a jelenlegivel nem illenek össze.


Egyébként akik ennyire kardoskodnak a hagyományos névadás ellen, közülük van itt esetleg aki házas?Kedves hölgyek, akik a témában érintettek.Ugye ti kértétek meg a férjetek kezét, és nem ósdi módon a férjetek kért meg titeket?Ha a hagyományok szerint a férjetek kérte meg a kezeteket, akkor miért nem tiltakoztatok?Az a hagyomány nem zavart?

2021. szept. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/65 anonim ***** válasza:
66%

Áruld már el mi értelme és milyen hasznos funkciója van annak a hagyománynak, hogy a gyerek az apja nevét kell kötelező jelleggel kapja? Mert szerintem a világon semmi, fel nem foghatom miért kell ilyen mereven és görcsösen ragaszkodni egy olyan hagyományhoz, ami egyébként semmi pluszt nem ad, ellenben generálja a feszültséget a felek között. Meg kéne végre érteni, hogy a hagyomány csak egy hagyomány, nem egy kötelező jelleggel betartandó szabály, miért ne lehetne “szembemenni” vele? Miért ne kaphatná meg egy gyerek pl csak az anyja vezetéknevét? Ettől talán kevesebb lesz vagy mi a franc? Apukának miért lenne több joga a saját nevét követelnie a gyereknek, mint anyukának? Senki nem bír erre semmilyen értelmes, épkézláb érvet mondani, csak fújja ugyanazt a hagyomány baromságot. Szerintem meg teljesen felesleges egy hagyományokban nem érdekelt emberrel meccselni. Ugyanaz. Miért a nőnek kéne engednie? Miért ne engedhetne a férj? Senki nem tudja megmagyarázni.


Az ritka gyenge “érv”, hogy hát mert ez a szokás. Ha ezzel egyik félnek sincs baja, akkor rendben, kövessék a hagyományt, ő bajuk. Na de mikor az egyikük másképp szeretne eljárni, a másik meg igazából a világon semmilyen értelmes dolgot nem tud felhozni az ellen, hogy miért ne engedjen a másiknak azonkívül, hogy “ez a hagyomány”, na az ultra gáz.


Egyébként hogy jön ide az eljegyzés?? Ha engem zavar, hogy a férfiak kérik meg a nők kezét, akkor bármikor dönthetek úgy, hogy én kérem meg a párom kezét, probléma megoldva. Bár a férfiak többségének eleve nem esik nehezére megkérniük a szeretett nő kezét, de akkor sincs tragédia, ha fordítva történik a dolog. A lényeg, hogy kettejük véleménye egyezzen.

Ellenben itt a “ragaszkodjunk görcsösen az apa vezetéknevéhez” hagyománynál pont arról van szó, hogy apuka tragédiát akar csinálni abból, hogy a kérdező a saját nevét is szeretné adni a gyereküknek. Még csak nem is arról van szó, hogy csak a sajátját akarja, hanem kötőjelesen mindkettőjükét.

2021. szept. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/65 anonim ***** válasza:
36%
53 A kérdező is dönthet úgy, hogy keres olyan párt, aki egyetért vele a névadás kérdésében.Ki kényszeríti vitára? Ez ugyanaz, mint hogy te megkérheted egy férfi kezét(aki borítékolom, hogy nemet mond).
2021. szept. 17. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/65 anonim ***** válasza:
73%

#54 Úgy látom, gond van a felfogó képességeddel. Nem arról van szó hogy mindennel szembe kell menni, ami hagyomány, hanem arról, hogy önmagában az, hogy "mert így szokás" nem érv. Ha a férfinek is erős érzelmei vannak a névutódlással kapcsolatban, az elfogadható érv, és ha mindketten így vannak vele, akkor jó ötlet a kötőjeles verzió. De mindkét félnek szava kellene, hogy legyen ebben.

Házas nő vagyok, nem vettem fel a férjem nevét, mert nem tartottam szükségesnek. A gyerek megkaphatta viszont az ő vezetéknevét, mert a sajátom nem tetszik,nem akarnák tovább adni. Ha olyan vezetéknevem lenne, ammit szeretnék, vagy jobban ragaszkodnék a családomhoz, lehet más lenne a helyzet.

Karácsonykor a szeretet ünnepét ünnepeljük, sosem voltunk vallásosak és ha nem lenne gyerek, fát sem állítanék. A Szilvesztert konkrétan átalszom és sosem voltam egyetlen aug 20 tűzijátékon sem, mert nem szívelem ezeket a dolgokat. De pont ez a jó a hagyomnányban: ha akarsz mehetsz, tarthatod, csinálhatod, ha nem, nem. Viszont ha két félnek eltérő véleménye van, kompromisszumot kell kötni. A kötőjel szerintem elég jó kompromisszum.

2021. szept. 17. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/65 anonim ***** válasza:
81%

Beléd tényleg kár a szó, láthatóan valami gátolja nálad az információáramlástl.

Mást sem fújsz, csak hogy ez a hagyomány, miért akar lázadni ellene és szembemenni vele, de arra sem te, sem senki más nem bírt értelmes érvet adni, hogy miért is csak az apa vezetéknevét kellene megkapja egy gyerek, főleg ha e tekintetben nincs közös megegyezéses. Az nem érv, hogy “mert ez a hagyomány”!!! Mondj bármi más értelmes érvet az ellen, hogy miért ne kaphatná meg az anyja nevét is. Vagy épp csak azt. Kérdésre nem kérdéssel kell válaszolni, te viszont ezt csinálod, direkt terelsz, mert képtelen vagy megmagyarázni miért kell görcsösen ragaszkodni egy olyan szokáshoz, amiben nincs egyetértés a két fél között és ami semmi pluszt nem ad. KOMPROMISSZUM! Ismerős a szó? Ha valamiben nincs egyetértés, akkor nem az a megoldás, hogy kiverem a balhét, hogy de ez a hagyomány és így lesz, hanem az, hogy kerestek egy közös, köztes megoldást és a jelenlegi problémára a kötőjeles vezetéknév éppenséggel egy tökéletes kompromisszum. Apukának sem kell remegnie a hagyományért, ott lesz az ő neve is és a kérdezőnek is meglesz a kívánsága.

De nem, szerinted inkább verni kell az asztalt és csinálni a feszkót, hogy az úgy jó, ha csak az apja nevét kapja, mert mi az hogy valaki nem akar tartani számára taszító és értelmetlen hagyományt.


“Az hogy van, hogy csak bizonyos hagyományok ellen kötelező lázadni”


Édes istenem, neked tényleg nagyon nagy gondok vannak a felfogóképességeddel.🤦🏻‍♀️


Először is senki nem írta, hogy kötelező lázadni, látom nem érted mi a kérdező problémája. Másodszor a hagyomány csak egy hagyomány, nem törvénybevésett arany szabály, amihez kötelező tartani magad. De úgy összeségében miféle ostoba kérdés ez? Talán azért “lázad” csak ez ellen, mert ezzel az eggyel van problémája? Mintha azt kérdezném valakitől, aki utálja a sárga színt, hogy a többi színt miért nem utálja? Na pontosan ugyanennyi értelme van ennek a kérdésnek is.

Nem az eljegyzésből és nem is másból van a probléma. A lényeg, hogy KÖZÖS nevezőre jussanak, ha a férfinak is megfelel, hogy ő kéri meg a nő kezét és a nőnek is megfelel, hogy a férfi jegyzi el, akkor hol a probléma?? Sehol. Ha neked ekkora szívfájdalmad, hogy a férfi kéri meg a nő kezét, akkor hajrá, kérd meg te a férfi kezét, ki akadályoz meg benne? Ha nektek megfelel, akkor mit foglakozol azzal, hogy más hogy csinálja? Nálunk baráti társaságban 3 olyan eset is volt, mikor a lány kérte meg a fiú kezét, mindegyik igent mondott és semmiféle probléma nem volt belőle. Itt viszont pont arról van szó, hogy hiányzik az egyetértés, a kedves férj pedig vélhetően pont ugyanúgy semmiféle értelmes érvet nem tud mondani az ellen, hogy miért ne kaphatná meg a közös gyerekük az anyja nevét is. Aki ennyire merev, rugalmatlan és képtelen a kompromisszumra, azzal csak kár pocsékolni az időt, rá kell adni a kabátot.

2021. szept. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/65 A kérdező kommentje:

Őszintén nem hittem volna hogy ekkora vitát generálok ebből a kérdésből, párommal megbeszéltük, hogy az én testemben nő a gyerek, én hordom ki, ketten neveljük,de viszont a gyerek az anyjához kötődik jobban én úgy tudom.

Megbeszéltük hogy az én nevemet is megfogja kapni! És majd a gyerek eldönti 18 éves korában hogy megtartja e vagy nem.

Párom is a hagyomány, de mondom ugyanannyi jogom van. És ott megfogtam.:)

Megoldottuk magunk között, de sajnálom hogy ilyen vitát generált ez a kérdés. :)

2021. szept. 17. 15:16
 57/65 A kérdező kommentje:
Sosem szerettem ezt a hagyományt. Ha valami nem tetszik nem fogok beletörődni már elnézést, ha nem igen is szembe megyek vele. Még akkor is ha a többségnek ez nem tetszik.
2021. szept. 17. 15:19
 58/65 A kérdező kommentje:
A támogató kommenteknek pedig nagyon köszönöm !
2021. szept. 17. 15:19
 59/65 anonim ***** válasza:
76%

Ügyes vagy, jól csinaltad, örülök hogy nem hagytad magad!😊

Minden jogod megvan ahhoz, hogy a te nevedet is viselje:)

2021. szept. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/65 anonim ***** válasza:
73%

"50 Ha fia lesz, akkor tovább adja az apja nevét.Ha lánya, akkor meg tök mindegy."


Mi az, hogy tök mindegy? És hogy tovább adja? Egyáltalán nem biztos, mert az anya nevét is kaphatja a gyerek.

És kit érdekel, hogy mi volt 500 éve vagy 100 éve? Az nem ok vagy indok semmire, mert így szokás.

2021. szept. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!