Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom nem akarja hogy az én...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom nem akarja hogy az én vezeték nevemet is megkapja miért? Pedig nekem nagyon fontos. Nem értem miért az apàk vezetéknevét kapják csak meg.

Figyelt kérdés
2021. szept. 15. 23:08
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 anonim ***** válasza:
83%

Apám neve csak azért maradt rajtam, mert lusta voltam belebonyolódni a papírmunkába és minden végzettségem, okmányom stb átírni anyám nevére.


De nagyon nem érdemli meg, hogy az ő nevét hordjam. Viszont anyám jobban megérdemli, hogy az ő nevét vegyem fel, mint a páromét, akármennyire is csúnya ez.


Ha nem a saját példámból indulok ki, hanem egy jó apából, akkor azért ő többet tett le az asztalra azért a nőért, aki a lánya, mint te, mikor elveszed... Szóval nem csodálom, ha egy jó apa-lány viszonyban a nő ragaszkodik emiatt a vezetéknevéhez.


Amúgy én azért nem vettem fel a páromét, mert nem tetszett. Olyan idióta hangzása van a keresztnevemmel, az eredetit meg mindenki dicséri, hogy milyen szépen hangzik, milyen költői, mennyire illik hozzám. És úgy vagyok vele, hogy igen, ez vagyok én. Nem apám, hanem én. Ezzel a névvel szereztem diplomát, ezzel a névvel csináltam karriert, ez a védjegyem. Az egyetlen ilyen nevet a családom viseli az egész országban, így garantáltan rám fognak ismerni. A páromat szeretem, de a famíliáját nem. Az apja egy perverz alkoholista, tőle kapta ezt a nevet. Szóval nálam kb csöbörből vödörbe menne ez a sztori, ha apósom nevét viselném. A kötőjeles megoldásba belementem volna, ha nem 10 szótag lenne

2021. szept. 16. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 anonim ***** válasza:
32%

De, kibaszas a gyerekkel. Nekem hosszú keresztnevet valasztottak a hosszú vezetéknév mellé. Hivatalos aláírás és bemutatkozás szörnyű, semmi szuper nincs benne, nem ettől lesz különleges az ember.

Ha lányod születik hogy veszi majd fel a férje nevét?

Aztán meg a nemetol függetlenül ezt a szokast nem tudják tovább adni a következő generacionak mert akkor szerencsétlen unokadnak már 3 vezetékneve lenne.

2021. szept. 16. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 anonim ***** válasza:
58%
Ennyi erővel az sem a te neved, hanem apádé. Miért venné fel valaki az apósa nevét?
2021. szept. 16. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/65 anonim ***** válasza:
59%
#12 De buta vagy, ha lány, és nem szereti a saját kötőjeles nevét, akkor felveheti egyben a férje vezetéknevét és kész. Pont egy nőnek van nagyobb esélye változtatni, amúgy meg szerintem mindenkinek joga van arra, hogy a vezetékes nevének egyik tagját leadja, lecserélje, ha őt zavarja. És azt is ő dönti el, melyiket.
2021. szept. 16. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 anonim ***** válasza:
0%

14 Vezetékes név, és a #12-es a buta...:) Hát erről van szó, hogy házasságkötéskor ha kötőjelesen venné fel a férje nevét nincs más választása, mint leadni az egyik nevét.Ez nem szabadon választható.

De igen, persze van más opció is a nev felvételre.Max ha utálja,majd megváltoztatja a nevét.Biztos egyik szülő sem fog rajta megsértődni.A kérdező is olyan racionális embernek tűnik.

2021. szept. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 anonim ***** válasza:
13%

10 De kit érdekel a divat?Miért kötelező mindenkinek a divatot követni?Minden esetben ez a jó,ha a divat kedvéért felrúgjuk a hagyományokat?Főleg, ha az egyik félnek nem felelne meg.Semmi értelme.Nem feltétlen akkor döntesz jól, ha haladsz a korral.

Persze, a nők szokták a saját vezetéknevüket adni a gyereküknek, nyugodtan megtehetik.Csak ez olyankor van, mikor "nincs apja" a gyereknek, magyarul nem kíváncsi a gyerekre és a nőre sem.Ebből mindenki tudja legalább, hogy egy kósza kefélésből véletlenül gyártott gyereked van.:)

Normális családokban nem kap senki agyvérzést, ha az apa nevét kapja a gyerek, mert nem mindenkinek ez az egyetlen dolog, amit az életében elért.Mármint hogy szült egy gyereket.

(Egyébként nő vagyok, engem nem kell érzékenyíteni a szülésre apellálással).

2021. szept. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/65 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem ha o mar tul van a jo reszen, es neked jon most a neheze, az egyik legfajdalmasabb dolog a vilagon, k*rvara jogod van ahhoz, hogy eldontsd, a sajat gyerekednek a nevenek resze akarsz lenni:D

Mi a sz*arert kéne csak a palid nevet adni neki, csak mer regen igy volt?

Es? Egyeb indok?

Mar nem az a vilag van, egy nonek is joga van ehhez, es tedd is meg.

Megerdemled ha mar vilagrahozod a gyereketeket.

2021. szept. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/65 anonim ***** válasza:
33%

"Szerintem kulonlegesebb mint hogy kitolas a gyerekkel.:)"


Különleges? :))

Iskolában mikor tanítottam egy csomó gyereknek volt ilyen neve már ezelőtt 3-4 éve és a 10-14 éves korosztályban (persze általában borzalmasan hangzik, mikor összepasszintják a szülők a saját vezetékneveiket, de erről nem a gyerek tehet.)

De amúgy a ti döntéseket.

És úgy tudom, hogy esküvő előtt nyilatkoznotok is kellett róla, hogy mi lesz a közös gyerekek neve.

2021. szept. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 anonim ***** válasza:
74%

"Pont egy nőnek van nagyobb esélye változtatni,"


Az xné formát leszámítva mindkét félnek ugyanazok a lehetőségei.

2021. szept. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 anonim ***** válasza:
50%

"És úgy tudom, hogy esküvő előtt nyilatkoznotok is kellett róla, hogy mi lesz a közös gyerekek neve."


Nem jól tudod. Az első gyermek megszületésekor kell dönteni. Ugyanis utána az összes, abban házasságban született gyermeknek ugyanaz lehet csak a vezetékneve.

2021. szept. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!