Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom nem akarja hogy az én...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom nem akarja hogy az én vezeték nevemet is megkapja miért? Pedig nekem nagyon fontos. Nem értem miért az apàk vezetéknevét kapják csak meg.

Figyelt kérdés
2021. szept. 15. 23:08
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 anonim ***** válasza:
48%

Ki beszélt divatról 16?! Nem divatról van szó, hanem arról, hogy a nőnek pontosan ugyanannyi joga van a saját vezetéknevét is adnia a gyerekének, mint a férfinak! Te vekengtél itt “hagyományról”, mert az a szokás, hogy az soha nevét kapja. És kit érdekel? Hadd ne kelljen már kötelezően hagyomány alapján nevet adni a saját gyerekednek. Apukának miért fáj, ha anyuka nevét is megkapja a gyerekük?? Fogadni merek ő se tudja, egyetlen értelmes érvet nem tudna felhozni ellene, csak azt, hogy “mert ez a szokás/hagyomány”. Ez pedig ritka gyenge érv.


Az a saját szegénységi bizonyítványod, hogy te megragadtál azon a szinten, miszerint ahol a gyermek az anyja vezetéknevét kapja, az csak “egy kósza kefélésből gyártott véletlen gyerek”. Bravó. Ritka undorító egy gyerekre így tekinteni, csak mert nem virít kötelezően ott az apja vezetékneve is. Elárulom: egyáltalán nem csak akkor kapja az anyja nevét egy gyerek, ha apuka lelépett! Tudod létezik közös megegyezés, ahol apukának sem okoz semmiféle tragédiát/problémát az, ha a közös gyerekük csak a felesége vezetéknevét kapja meg. Több ilyen családot is ismerek. Most mi lesz, azta? Nem követik a hagyományt, juj.


Igen, ahogy normális családokban azon sem kap senki agyvérzést, ha az anyuka vezetéknevét IS vagy éppen csak az övét kapja a gyerek. De ehhez valóban normális férfira van szükség.

2021. szept. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/65 anonim ***** válasza:
Tök mindegy mit nyilatkoztak az esküvő előtt a gyerek nevéről, bármikor megváltoztathatják.
2021. szept. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/65 anonim ***** válasza:
51%

#14 de buta vagy, és ha a férje vezetékneve nem tetszik neki?

Lecserelheti a nevét ha nem tetszik neki de addig is hány évig szív miatta. Sose értettem miért kell kicseszni a gyerekkel a szülő nevvaladztasa miatt. Lehetőleg még adj neki valami hülye keresztnevet is csak hogy különleges legyen. Valami dimitrij vagy ha lány akkor hannarozsa.

2021. szept. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/65 anonim ***** válasza:
45%
Kitolás a gyerekkel . Mert most ti megteszitek mindkét szülő vezeték nevét megkapja . Akkor majd ő már nem teheti meg a férjével . Ha felakarja majd venni a férje nevét is kevesebb opciója marad .
2021. szept. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/65 anonim ***** válasza:
39%

#15 Nem vezetékest akartam írni, hanem kötőjeleset, de korán volt még.

#19 Most már igen. Az én időmben senki sem kérdezte meg a férjet, hogy ő akar-e változtatni a nevén.

De nem is ez a lényeg. Bárki megváltoztathatja a nevét, ha nem tetszik neki a kötőjeles vezetéknév, a legtöbb ember akivel találkoztam, szereti a saját kötőjeles nevét. Nekem a kötőjel nélküli vezetéknevem is elég vacak, de sosem cseréltem le, hozzám nőtt.

Azt viszont tényleg gáznak tartom, hogy még mindig automatikus, hogy az apa vezetéknevét kapja a gyerek. Miért is?

2021. szept. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/65 anonim ***** válasza:
56%

25 Ez pl. olyan, hogy kikor valakit azonosítanak hivatalosan, akkor mindig az anyja nevét kell bemondani.Az nem zavar?

Mint írtam nőként én nyilván fontos kérdésekben a nőket pártolom, saját érdekünkben.De annyira pitiáner dolog ezen lázadni.Ilyen mondvacsinált problémát lehetne csinálni abból is, amit én hoztam fel példának.

2021. szept. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 anonim ***** válasza:
20 mikor*
2021. szept. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 anonim ***** válasza:
30%
#26 Az anyja nevét egyetlen okból kell bemondani: mivel az apja nevét kapja automatikusan, és van mondjuk az adatbázisban ezer Kovács Tamás és ezek közül száznak az apja Kovács Béla. De lehet hogy ezek közül csak egynek, kettőnek az anyja Szabó Irén. Pont azért az anya LÁNYKORI nevén azonosítják, mert automatikus, hogy a vezetéknév az apáé.
2021. szept. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/65 anonim ***** válasza:
77%
Kapja meg vagy a tied vagy az apukáét . Kettő már sok .
2021. szept. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/65 anonim ***** válasza:
46%
#26 én is nő vagyok de attól még nem partolom ezt a hülye ötletet hogy mindkettő nevét kapja a gyerek. Ha anyukanak annyira fontos hogy tovabbvigye a gyerek a nevét akkor kapja csak az övét. Ha nem fontos csak az apaet. Vagy akiért akarják. De kotojelesen mindkettőt igenis kibszas.
2021. szept. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!