Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom nem akarja hogy az én...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom nem akarja hogy az én vezeték nevemet is megkapja miért? Pedig nekem nagyon fontos. Nem értem miért az apàk vezetéknevét kapják csak meg.

Figyelt kérdés
2021. szept. 15. 23:08
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
35%
Mert ez a szokás.De amúgy nem mindegy?Szerintem kitolás a gyerekkel ez a kötőjeles vezetéknév, teljesen felesleges.Nőként írom ezt egyébként úgy, hogy én pl nem venném fel a férjem nevét.
2021. szept. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 A kérdező kommentje:
Szerintem kulonlegesebb mint hogy kitolas a gyerekkel.:)
2021. szept. 15. 23:19
 3/65 anonim ***** válasza:
34%

Ennél nagyobb problémád sose legyen.

N

2021. szept. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
34%
2 Azt majd a gyereked dönti el.De egyébként hidd el, kitolás.Teljesen feleslegesen bonyolítod ezzel az életét.Ha lányod lesz és később megházasodik, ha fel akarja venni a férje nevét mondjuk kötőjelesen, majd úgy is csak egy nevet tarthat meg.Megint ott tartunk, hogy semmi értelme.
2021. szept. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
70%

És miért nem akarja a párod?

Legegyszerűbb lenne, ha mindketten felvennétek egymás nevét és azt kapná a gyerek is.

2021. szept. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
82%
Ugye megvan, hogy ez nem csak a párod döntése? Neked pont ugyanannyi jogod van a saját vezetéknevedet adni a közös gyereketeknek, mint neki! Kit érdekel mi a “szokás”? 2021 van, akár csak az anya vezetéknevét is kaphatná, nem kell kötelezően az apáét kapja. Számomra a kötőjeles megoldás az egyetlen kompromisszum, az nem minősül annak, hogy “nem akarom, hogy a te nevedet is megkapja, így marad egyedül az enyém”. Miért fáj neki, hogy nem csak az ő neve lesz ott, hanem a tied is? Van bármi értelmes magyarázata rá? Azonkívül, hogy “mer’ az a szokás”…?
2021. szept. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 anonim ***** válasza:
67%

Abszolut mem kitolás a gyerekkel szemben. Ez nem érv. Baromi észrevehető ám, amikor a gyerekekre toljátok a saját véleményeteket/ellenszenveteket. Ez van egy csomó más témánál is. Nagy sláger a "hogy magyarázzam meg a gyerekemnek, hogy [...]" mondat, csak azt nem értitek, hogy a gyerek agya olyan mint egy szivacs; nem fog olyan dolgokon ertetlenkedni, amin ti.


Véleményem szerint annak van nagyobb beleszolása a dologba, akié a teher/munka hagyja is.

Annak, hogy ő miért ellenzi ezer oka lehet, annyiban viszont már emiatt az erős negatív reakció miatt sem érdemes hagyni a dolgot. Az önmagában még oké, hogy egy férfi nem ujjong örömében a gondolattól, de ennyi tisztelet járna annak, aki az életét, és egészségét teszi kockára a családalapításért.


A gond viszont az, hogy ez igyis, úgyis szálka marad egyikőtök szemében.

2021. szept. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
38%
Erre a kötőjeles névadásra meg rá lehet sütni ugyanúgy, hogy mi értelme azon kívül, hogy szembe megy a hagyományokkal?Véleményem szerint nem praktikus, aki meg ennyire ragaszkodik ehhez, annak csak egyszerűen kisebbsegi komplexusa van.Ez egy idétlen hóbort.
2021. szept. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
58%
Szerintetek komolyan minden név összeillik kötőjelesen?Igenis vannak olyan kombinációk, amik felérnek egy kib.szással önmagukban.
2021. szept. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
75%
De kit érdekel mi a “hagyomány”?? Miért kell egy x éves “hagyományhoz/szokáshoz” ilyen mereven ragaszkodni? Főleg, ha az az egyik félnek nem felel meg? Semmi értelme. Haladni kell a korral, ennyi erővel a nő is mondhatja, hogy kapja meg csak az ő nevét, mert miért ne. Végülis ő hordja ki és szüli meg, miért ne lehetne annyi “kívánsága”, hogy az ő nevét (is) megkapja?🤷🏻‍♀️
2021. szept. 16. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!