Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom nem akarja hogy az én...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom nem akarja hogy az én vezeték nevemet is megkapja miért? Pedig nekem nagyon fontos. Nem értem miért az apàk vezetéknevét kapják csak meg.

Figyelt kérdés
2021. szept. 15. 23:08
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 anonim ***** válasza:
55%
#30 Semmi kibszás nincs az olyan nevekben, mint a Szabó-Papp, Kriston-Rezi, Müller-Váry és még sorolhatnám. Egy jól megválasztott keresztnévvel ezek a nevek különösen jól hangzanak. Amúgy léteznek olyan vezetéknevek, amik eleve összevonásból keletkeztek rég: Weiss + Müller = Weissmüller, Roth + Hammer = Rothammer stb
2021. szept. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/65 anonim ***** válasza:
52%

Kismillió embert ismerek kötőjeles vezetéknévvel és egyet leszámítva az összesnek tetszik a neve, jól is cseng és nem érzi kibszásnak! Szóval talán ne te, meg ne is Pirike akarja eldönteni a GYK-ról, hogy kinek mi a kibszás. Majd a gyerek eldönti, ha felnőtt. Ha neki nem tetszik, meg tudja változtatni, ennyi. Nem értem minek kell ezen problémázni.

A kérdező leírta, hogy számára nagyon fontos, hogy az ő vezetéknevét is megkapja, amihez mellékesen pont annyi joga van, mint apukának. Főleg, hogy ő hordja ki és ő fogja megszülni, a nehéz részét ő nyomja végig, hadd lehessen már annyi kérése, hogyha már világra hozza a közös gyereküket az ő vezetéknevét is megkapja. De neeem, mert “az a szokás, az a hagyomány”, úgyhogy ő csak ne akarjon ilyesmit. Mintha kötelező lenne hagyomány alapján nevet adni a gyereknek..

Értelmes érvet igazából senki nem tudott hozni ellene, azonkívül hogy “há’ de az a hagyomány”, ja meg a LEHET, hogy kibszás lesz a kötőjeles név a gyereknek. Ennyi erővel meg lehet nagyobb kibszás lesz neki, hogy csak az apja vezetéknevét kapja, mert lehet nem fog neki tetszeni. Vagy azt fogja kibszásnak tekinteni, hogy azt a keresztnevet kapta amit, mert neki az nem tetszik. Ilyen kreált indokokat, amik csak lógnak a levegőben és egyáltalán nem biztos, hogy úgyis lesznek, bárki tud csinálni. Épp csak értelme nincs.

2021. szept. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/65 anonim ***** válasza:
28 Na, ha nem automatikusan az apjáét kapja, megint csak ugyanott fogunk tartani.
2021. szept. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/65 anonim ***** válasza:
#33 Lehet, de az ok akkor is ennyi, nem több. Hidd el, 100 Szabó Erzsiből többnek nagyobb eséllyel ugyanaz az apjának a neve (legalábbis Szabóval kezdődik)mint az anyjának. És ez még most is így van.
2021. szept. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/65 anonim ***** válasza:
0%
28 Az apja nevét csak az kapja automatikusan, akiknek házasok a szülei.Egyébként nyilatkozni kell róla.Aki meg egyedül vállalja a gyerekét, az az anya a saját nevét adja a gyereknek.Szóval nem egészen úgy van ahogy leírod, nem ilyen egyszerű ez.Mégis az anya nevét kérik mindenhol.
2021. szept. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/65 anonim ***** válasza:
29%
31 Hát ízlések és pofonok, nekem egyik sem tetszik amiket felhoztál példának.
2021. szept. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/65 anonim ***** válasza:
26%
#35 Negyvenes vagyok, az én időmben elég kevés gyerek viselte az anyja nevét még a házasságon kívül születettek közül is. Ahol volt apa aki nyilatkozott, ott a férfi nevét kapta MIND. Értem, hogy most más világ van, de ne feledd, hogy te most egy akár 100 vagy még több éve létező dolgot kérsz számon. Ami még 20 éve is közel mindig így működött.
2021. szept. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/65 anonim ***** válasza:
33%

Hát én nem köszöntem volna meg anyameknak ha ilyen csodálatos ötletük van hogy mindkettőjük nevét kapjam. És amilyen nevünk van a párommal, a mi gyerekünk se koszonne meg ezt.

Nőként sem értem mit kell ezen problémázni. Engem egyáltalán nem érdekel ha a párom nevét kapja. Attól még ugyanúgy közös az a gyerek.

2021. szept. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/65 anonim ***** válasza:

37 Értem mit írsz.De én nem a házasságon kívül született gyerekekről írtam, hanem azokról akiknek úgymond "nincs apja".Mert az anya nem tudja/akarja megnevezni.Az igaz,hogy mondjuk 100 éve vagy az ilyen gyereket nem tudom hogyan nevezték el.Vagy akkoriban ha akad egy nő aki szült valami kósza férfitól, akkor bemondásra az apa családnevét kapta?

Egyébként nem kértem számon senkit, engem kér mindenki számon, mert szerintem pitiáner dolog azon vergődni, hogy a gyerek az apja vezetéknevét kapja.Már ha felvállalja az apja.

2021. szept. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/65 anonim ***** válasza:
73%

Amiről te írsz, mindig nagyon ritka eset volt. Ezerből egy. Most viszont gyakoribb, hogy az anya vezetéknevét kapja, bár még mindig nem igazán elterjedt.

Nem pitiáner egyáltalán. Van, aki úgy gondolja, inkább az anya nevét kéne tovább vinni. Persze, ha az egyik Szabó a másik Kovács, akkor hót mindegy, de máris más a helyzet, ha az egyik Madách vagy Lévay.

2021. szept. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!