Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ferfiak, kizaro ok ha a no...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ferfiak, kizaro ok ha a no termekeny, de elvi okokbol csak orokbefogadas altal hajlando gyereket vallalni?

Figyelt kérdés

2020. aug. 4. 21:27
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
40%
#20-as Te viszont jobb, ha tudod, hogy a védelembe vett gyerekek 80-90%-a nem is örökbe fogadható, mert a szüleik nem mondanak le róluk.
2020. aug. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

21:55-ös vagyok


Köszönöm a kiegészítő információkat. Nem kizáró ok.


Láttad a Jób lázadása c. filmet, kedves Kérdező? Abban is van egy fontso, örökbe fogadásról szóló szál.

2020. aug. 5. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
31%

Kerdezo,en se akarok szulni. Kenyelmetlen es tonkreteszik a testem. A kutyam se en szultem es jol megvagyunk :D


Az elettarsam egyetert ezzel.


Az a baj,h en meg utalom is a gyerekeket es nemsokara mar a korom miatt kenytelen leszek vallalni. :/

2020. aug. 5. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
44%

Én is örökbefogadni (vagy akár nevelőszülőként gyerekeket nevelni, akár egyedülállóként is) szeretnék, ha majd egyszer olyan helyzetben leszek, hogy gyereket vállaljak. Sz#rom le a testem, egyszerűen annyi az ok, hogy egyáltalán nem érzem magamban a képességet, hogy minimum 3 (de inkább 5-6) évig örömmel, vigyorogva vállaljam, hogy egyetlen másfél perces pisilést se tudok megejteni egyedül, mert a gyerekem 0-24-ben a nyakamban csimpaszkodik. Számomra az lenne az ideális, ha egy minimum óvodás korú gyerekkel indíthatnék.

Ha tényleg érdekel a dolog, akkor érdemes annyit tudni, hogy "babát" (szóval olyan 1, de inkább 2-3-5 éves korig) esélyed sincs örökbefogadni, ha nincs olyan egészségügyi problémád, ami miatt nem lehet saját gyereked. Akkora sor áll értük terméketlen párokból, hogy kis túlzással az anyjuk méhéből egyből a nevelőszülők karjaiba kerülnek, egy percet sem töltenek állami gondozásban. Idősebb gyerekek a családi körülményeik miatt kerülnek állami gondozásba, náluk lehet esélyed. Tényleg előfordulhat, hogy végül a családjuk összeszedi magát és jelentkeznek a gyerekért, de azért ez annyira nem jellemző azokban a társadalmi rétegekben, akiktől elveszik a gyerekeiket.

Magyarországon feleslegesen erőszakoskodsz, hogy fogadják el a férfiak (vagy úgy általában a társadalom), hogy nem szeretnél saját gyereket, mert nem fogják, itt még mindig az "attól iGaZi Nő valaki, hogy szül" mentalitás jellemző. Ismerősöknél előfordult, hogy a nagymama kb. köpött az örökbefogadott unokára (pedig nem "hobbiból" lett örökbe fogadva, hanem mert az anya betegsége miatt nem vállalhattak több saját gyereket), míg a vér szerinti unokáinak jó nagymama módra a s#ggét nyalta.

2020. aug. 5. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
19%

Nálam nem, amennyiben csak akkor akar örökbefogadni ha én is akarok gyereket már pedig én nem akarok(még legalábbis). Így nincs probléma.


Amúgy nem tudom mi ez a "bármit csinálsz életet mentesz "mentalitás manapság. Ha életet akarsz menteni menj el tűzoltónak, rendőrnek, orvosnak.


Amúgy a szülés a világ minden részén elterjed, csak mondom:) és ez a nagyon "felvilágosult" érvelés, hogy m.o. elmaradott... hát sehol nem állnak tömött sorokban az örökbefogadásért.

Azt se értem minek kellene bárkit csak úgy befogadni a családba... Van ahol számít a vér szerinti kötelék. Azt pedig csak mellékesen jegyzem meg pár helyen ha a fiú/lány gyermek a családnak nem tetsző párt választ azt se fogadják be... Úgyhogy nem kell itt a hattyú halálát játszani mint a megmentő.


Ha nagyon a megmentőt akarja valaki játszani, akkor kezdje azzal, hogy nem fikázza a másikat, mert meg lehet nézni a mostani "felvilágosult" réteg csapja a hullámokat, míg az átlag csak elevickél.

Az pedig, hogy valaki nem találja meg a számítását (kövér nő nem talál fitnessmodell pasit mondjuk, örökbefogadni akaró ember nehezen talál egy másik olyat aki szintén örökbe akar fogadni(és vonzó is számára)) az nem a "gonosz emberek" hibája, szimplán másképp gondolkodnak. Bele lehet erőltetni bárkit bármibe, de az, hogy otthon a 4 fal között ő mit gondol azt sosem fogják tudni megváltoztatni így azt visz haza akit akar és azt fogad el otthon akit akar.

2020. aug. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
61%
#25 nem a szülésről írtam, hanem arról, hogy mennyire nem elfogadott az örökbefogadás társadalmilag, és ami nagyobb probléma, hogy mennyire bunkó, primitív módon állnak az egész témához egyesek. Még a legközelebbi család is kiközösíti és cseszteti az örökbefogadott gyerekeket sok esetben, pedig ők aztán nem tehetnek semmiről. Ha pedig ne adj isten egy pár örökbefogad és felnevel egy cigány gyereket, akkor csórókámnak annak ellenére is azt kell hallgatnia egész életében, hogy "a vér nem válik vízzé", hogy normális, tanult, dolgozó, polgári életet élő, törvénytisztelő felnőtt lett belőle a nevelőszülei révén.
2020. aug. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
0%

Oké és ha fehér gyerek fehér szülőhöz kerül akit a nevükre vesznek a társadalom honnan fogja tudni? Mert valljuk be a 2 hófehérke ritkán fogadja örökbe Django-t. Tehát a társadalmi nyomás itt el is tűnik, max a család aki van és a közvetlen ismerősök, de ha ennyire nem tetszik bárkivel megszakítható a kapcsolat.


Érdekes, hogy csomó fekete/ci.ány megveti a feketéket/ci.ányokat akkor azért látják hogy van valami abban ami van főleg most a blm tüntetések közepette. Nyilván ha valamennyi intelligenciával rendelkezik, akkor látja , hogy mi miatt kapja az előítéletet ha kap, de láttam én már ci.ány mérnököt, sőt talán még orvost is.

Minden előítélet lerombolásának megvan a lehetősége, nem kell hozzá sok csak 3-4 generáció ami kb 60-100 év. Amit pedig ők kapnak azt az elődeik miatt kapják, nem valami árnyék halatom műve.

2020. aug. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
77%

Én azt nem értem, hogy oké, hogy valaki nem annyira önzetlen típus, hogy örökbefogadjon. Van ilyen teljesen érthető, de miért kell démonizálni meg kritizálni azt, aki megteszi?


Köszönd meg neki, hogy átvállalja 2 gyerek felnevelésének költségét az államtól, meg hogy kisebb lesz a valószínűsége, hogy a gyerekek hajléktalanok/bűnözők lesznek, aztán görgess tovább. Főleg, ha van annyi intelligenciája valakinek, hogy belássa, hogy milyen hatással van a kritizálás az örökbefogadási kedvre...


A kérdés meg amúgy sem arról szólt, hogy mit gondol a társadalom a cigányokról, van tanfolyam, ahol nálunk sokkal tapasztaltabb emberek mesélik el a tapasztalataikat, ott úgy is lebeszélik a kérdezőt, ha nem elég elszánt.

2020. aug. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
64%

Eléggé ledöbbentem a válaszokon, nekem évek óta evidens, hogy ha valaha lesz is gyerekem, akkor nem szülök még egyet a világra, már így is van egy csomó kisgyerek. (Határozottan nem ragaszkodnék a babákhoz.)

A terhesség gondolata meg kiborít, nem szeretném kitenni neki a szervezetem.

(Az alakom nem féltem, sőt, rám is férne pár kiló plusz. :DD )


Érdekes, hogy az ilyen témákban sokszor pasik kardoskodnak a szülés mellett. Más farkával könnyű verni a csalánt, ugye....

2020. aug. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Szerintem itt senki nem kardoskodik a szülés mellett.

Általánosságban mondjuk ki, hogy nem a férfiak akarnak házasodni és a gyereket sem ők szokták erőltetni, de ez a házasságra biztosan igaz, ha az utóbbira csak 50-ben is.

Viszont azt se felejtsük el, hogy a férfiaknak általában nem vonzódnak úgy a gyerekes anyukákhoz mindegy, hogy a lány 18 vagy épp 30 éves. Ezt is tisztázhatjuk. Ez pedig azért 2 dolog miatt lehet. 1 a gyerekkel gond van, 2 nem akarják más gyerekét nevelni. Első esetben a szülés után egyből, vagy rövid időn belül lelépne a férfi ami előfordul, ez biztos de azért nem többségi. A 2. eset így valószínűbb.


Ergó ha a férfi akar is gyereket nevelni, akkor is inkább a sajátját nevelné mint egy örökbefogadottat. Vagyis ha megkérdezed hogy Akar-e gyereket és azt mondja, hogy nem akkor se ilyet se olyat. Viszont ha azt mondja, hogy igen akkor nem örökbefogadásban gondolkodik.

Nem értem miért lenne kardoskodás a szülés mellett ha valaki nem akar gyereket, vagy ha akar akkor sajátot. Sokaknak már az öröm manapság, ha a csávó egyáltalán akar gyereket(és ezt nem pozitív színben tüntetem fel).

2020. aug. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!