Neveloapa orokbefogad?

Figyelt kérdés
jelenleg 17 eves vagyok(decemberben 18) es edesanyam parja 14 eve nevel “neveloapuka”kent. szeretnem ha torvenyesen is lehetne az apukam/gyamom/ nem tudom, viszont NEM akarom felvenni a csaladnevet. ez lehetseges? ha igen, hogyan?
2019. szept. 26. 19:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, abszolút lehetséges, ha a vér szerinti apád lemond az apaságról.

Nyugodtan megtarthatod az eddigi neved, családon belül örökbe fogadásnál meg meg tizenéves korban történő örökbe fogadásnál ez gyakori igény.

2019. szept. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
a biologiai apam lemondott mar szuletesemnel az osszes apai jogarol. Es akkor hogy tudom elkezdeni ezt a procedurat?
2019. szept. 26. 20:09
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem neked kell elkezdeni, hanem a nevelőapádnak, aki - nyilván miután anyukáddal egyeztetett - bemegy a gyámhatóságra, és kezdeményezi a házastársi örökbe fogadást. Miután ennek a fajta örökbe fogadásnak nincsenek olyan feltételei, mint minimális-maximális korkülönbség meg tanfolyam meg akármi, simán le szokott menni.
2019. szept. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kérdést meg kellene fordítani:


A nevelőapukád szeretne téged örökbe fogadni?

Ha igen akkor essen neki az ügyintézésnek.

Mivel itt már te lassan felnőttkorú vagy ezért fontos a te véleményed is.


És igazából az örökbe fogadás olyan sok dolgot nem változtatna meg.

Pontosabban az alábbit


1 Te örökölsz utána, és a apukád után egyáltalán nem

2 Rokontartásra perelhető lenne ha tovább akarsz tanulni de ő azt mondja h nem támogatja menj oda ahova akarsz (ami szerintem nem életszerű ebben a helyzetben)

3 Mást meg nem fog változtatni, mivel 2 hónap és mindketten felnőttek vagytok.


Szerintem ha örökbe akart volna fogadni akkor ezt már rég meg tette volna korábban.

Szerintem neki is kell idő míg átgondolja, és az ügymenetnek le kell záródni a születésnapod előtt ami 2 hónap...


Szóval szerintem ez így nem reális szerintem főleg, azért mert a nevelőapukádat rákényszeríted h erről döntsön kb azonnal...

2019. szept. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagykorút nem lehet örökbe fogadni és gyámja sincs. Erre a pár hónapra nem mindegy? Főleg, ha a nevét nem akarod felvenni, az a lényeg, hogy mit érzel, nem az, hogy papíron ki kicsoda.
2019. szept. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Erre a pár hónapra nem mindegy?" - nézd, az, hogy nagykorút nem lehet örökbe fogadni, az csak az egyik full beteg inkoherenciája a magyar jognak. Mert ugye az örökbe fogadásnak számos joghatása van a nagykorúság utánra is, jogokban is, kötelességekben is, el egészen az örökösödésig.

Ha a Viccházban normális emberek ülnének a kleptokraták helyett, akkor ugye ez a szabály úgy szólna, hogy nagykorút csak az ő beleegyezésével lehet örökbe fogadni.

2019. szept. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Erre az esetre van a végrendelet...

Jogok, kötelességek? Felnőttkorban, amihez mindenképpen rokoni viszonyban kell lenni? Tudnál példát mondani?

2019. szept. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7, Nagykorú, továbbtanuló gyermek tartása, rokontartás szülő irányába, stb.

De el odáig, hogy ki kaphat infót, ha beteg vagy, és ki rendelkezhet ha te képtelen lennél rá.

(gyakorlatilag az összes olyan dolog, ami élettársak esetén se automatikus, pont azért, mert rokonság kell hozzá)

2019. szept. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!