Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Milyen egyértelmű bizonyítékok...

Milyen egyértelmű bizonyítékok vannak arra, hogy az ember járt már a Holdon?

Figyelt kérdés

Rengeteg olyan anyag található a neten, ahol azt állítják, hogy kamu az egész űrutazás és Holdra szállás. Víz alatt készült "űrbeli" videó felvételek, ahol látszik egy-egy felszálló vízbuborék, különböző űrutazásokról készült képek azonos háttérrel, "C" betű jelzés egy Holdon levő kövön, fényképező gép célkeresztje az objektum mögött, egyező felhő minták, "SEX" szöveg a felhőkből, azonos kövek egymás mellett, több fény forrásból, különböző irányú árnyékok, fotó montázsok, űrhajós sisakján visszatükröződő azonosítatlan tárgy (stúdió kellék?) stb...


Szóval, ellenérv az van bőven, hogy manipulatívak a videó és képi felvételek. Ha ezekben hazudnak, mi okunk van feltételezni, hogy nem kamu az egész Holdra szállás? Milyen egyértelmű bizonyítékok szólnak amellett, hogy tényleg járt ember a Holdon?


Egyébként a hivatalos adatok szerint mindössze 12-en voltak.


2016. okt. 11. 00:21
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
39%

Igazad van átverés az egész.

Nincs semmi megdönthetetlen bizonyíték a holraszállásról.

2016. okt. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
56%

"A képen és sok másik hasonlón a Holdról visszaverődő lézersugarakat mutatják."

Ez a te hazugságod. Miért hazudsz? Mind azt a fenti hozzászólásomból kiderült, ez és a hozzá hasonló képek nem azt mutatják. Ott van a link? Nem sikerült rákattintani, és elolvasni? Lézer impulzusokkat küldenek a Holdra, amik ideje nano másodperc, erről fényképet készíteni nem lehet. És attól, mert 3 m-es tükör kell hozzá, és ezt te nem tudod megtenni a sufnitokból, továbbra sem azt jelentik hogy hozzáértő emberek, megfelelő felszereléssel nem tudnák megtenni. Most pedig sétálj ki a fürdőszobába állj szembe a tükörrel és köpd le.

2016. okt. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 2*Sü ***** válasza:
64%

> Az egyező köveknél nézd meg a nyíllal jelölt kövek alatti két kő képződményt is. Teljesen megegyezik az is. Ilyen véletlen nincs.


A Holdon nem sok eróziót okozó jelenség van. Számottevő légkör hiányában nincs szél, nincs eső, ami a köveket darabolná. Az egyik legfőbb eróziót okozó hatás a hőingás. Most kövek simán kerülhetnek olyan helyzetbe, hogy hasonló a fény-árnyék mintázatot vetítik más-más területre, amelyek hasonló eróziós hatáson esnek át. Mondjuk mindkettőnek az oldalából törik le egy darab. Nem teljesen egyformán, de hasonló alakban. Pl. a homokdűnék, vagy a sókristályok is hasonlóak, mégsem csodálkozunk rajta, mert hasonló erők hozták létre.


De tegyük fel, hogy műteremben készült a kép. Akkor mi a fenét vacakoltak volna a kövek egyenkénti legyártásával? Szétterítettek volna egy kamion követ ahogy esik, úgy puffan alapon, amit leöntenek egy kamion homokkal, és kész is a díszlet. Te nem így csinálnád? Érted… A NASA egy teljesen hihető képsorozatot csinált. De képtelenek lettek volna megcsinálni azt, amit egy vasút terepasztal modellépítő némi ügyességgel megcsinál kicsiben? Ezen keress azonos alakzatokat:

[link]

[link]

[link]

Miért gyártottak volna le egyesével köveket, mikor használhattak volna igaziakat? Miért gyártottak volna le azonos alakú köveket, és hogy lett volna valaki annyira hülye, hogy egymás mellé tegye?


Ugye ami elsőre tök logikus, másodszorra átgondolva teljesen logikátlan. Feltéve ha az ember át akarja gondolni.


Az ember alapvetően torz képet fest a véletlenről. Nagyon könnyű megkülönböztetni egy valóban pénzfeldobással készült fej-írás sorozatot egy kitalálttól. És pont fordítva van, a kitalálttal az a baj, hogy az ember kerüli az ismétlődéseket. Ha 100 darabos fej-írás sorozatot ír le valaki találomra, azzal az lesz a gond, és pont attól ismerhető fel, hogy kerüli a szabályos mintázatokat, mondjuk nem ír 6 fejet egymás után, vagy nem ír le egy FIFIFI sorozatot. A valódi pénzfeldobással készült sorozat meg pont onnan ismerhető fel, hogy vannak benne ilyen szabályosnak tűnő, ismétlődő minták, mert egy 100-As sorozatban kell lenniük ilyeneknek is.


> Csak az első pár bejegyzést elég elolvasni. 3,5 méteres teleszkóp kell az észleléshez, mert a szétszóródó fényből nagyon kevés jut vissza a Földre. Ezzel szemben sima fényképezőgéppel ilyen, és hasonló képeket készítettek a kísérletről:


Már elnézést, de erről a képről ki állította, hogy manipulálatlan fénykép? Illusztrációnak szánták, láttatni olyan dolgot, ami lehet, hogy egy egyszerű fényképen nem látszik. Tudod, mint mikor illusztrálják a Naprendszer bolygóinak mozgását. Oda is berajzolják vékony vonallal a pályát, pedig a valóságban nincs ott. (Lásd: [link] ). De senki nem állította azt, hogy ez egy fénykép, eleve a méretek, távolságok sem stimmelnek.


A Holdra irányított lézernek elég nagy energiájúnak kell lennie, hogy vissza is érjen valami. Rövid impulzusokban küldik a lézert, különben a lézerforrás túlhevülne,kiégne. Nem küldenek másodpercekig folyamatos lézerfényt, így olyan fénykép is aligha készíthető, amiben a kilőtt és a visszaérkezett fény is így látszik, mint a képen. A visszaérkező fény a légkör szórása miatt amúgy is jóval gyengébb, nem látszhat azonos fényességűnek.


> A forgó Föld előtt áthaladó Holddal mi a helyzet?


Ez megint egy másik kérdés, nem tudom mire gondolsz. Egy újabb számomra ismeretlen kártya a pakliból.


De mint írtam, ha egy-egy dolog cáfolatára kíváncsi vagy, akkor keress rá. De gondolom nem akarsz rákeresni. Viszont minden felhozott „bizonyíték” cáfolatát itt nem fogjuk leírni, részben azért, mert mi nem fanatikusan kutatjuk a témát, bizonyos kérdésekre egy adott ember nem biztos, hogy tud cáfolatot hozni. Másrészt már csak azért sem, mert hetente-havonta mehetnénk végig ugyanazokon a lépéseken, mert mindig újra és újra felteszi valaki ezt a kérdést. Keress rá az itteni GYK-s kérdésekre, ott is sok dolgot kiveséztünk már. Többször is.


Az meg eléggé irracionális, hogy felhozod – gondolom a legerősebb – bizonyítékokat, és ha ezek cáfolva lettek, akkor nem levonod a következtetést, hogy ideje felülvizsgálni az értesüléseidet, hanem előhúzol egy egy újabb „bizonyítékot”, amit megint cáfolunk, erre megint egy újabbat húzol elő. Nekem ez erre hasonlít: https://www.youtube.com/watch?v=DiKFV9Ka-GU

2016. okt. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem a tükröt letette a holdfelszínre és a föld felé fordította az asztronauta, majd lerögzítette, hogy el ne mozduljon valamilyen szögekkel a talajhoz. Így kezdődött. Ettől persze nem lett pontosan beállítva, mert lehetetlen. Szerintem apro szervo motorokkal a földről állították szembe a megfelelő pozícióba. Ha 1200 métert halad a föld a lézer visszaérkezéséig amit ugye kiszámoltak pontosan, miért ne lehetne hogy a lézervevő 1200 méterrel arrébb lett helyezve mint az lézeradó. A föld forgás iránya mindig ugyanaz, sebesség ugyanaz.
2016. okt. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
Ez egy prizmás tükör, és arra veri vissza a fényt, amerről jött. Nem kell pontosan beállítani.
2016. okt. 29. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 Wadmalac ***** válasza:
50%

"De ilyen képet nem lehet készíteni! A visszatérő lézernyalábnak nem volna szabad látszania, ha még egy amatőr csillagászati távcsővel se látható!"


Ez aztán nyomós érv.

Az, hogy a cikkhez bevágtak egy látványos fotót ködben szálló lézersugárról?

Oké, akkor minden biztosítós betétlap, amit koccanás után kitöltenek, is érvénytelen, mert kézzel rajzolt móricka-ábrák mutatják a kocsikat, nem magáról az ütközésről van hozzá real-time videó csatolva.

2016. nov. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
A prizmás tükör helyett én félgömb tükröt használnék a gömb felével a föld felé, mert a prizma sok lapos oldallal rendelkezik és nem biztos a visszaverődés egy pontba.
2016. nov. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
Nem jó, az szórja a fényt. Sokkal kevesebb indul visszafelé, mint amennyi érkezett.
2016. nov. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
Nem baj az ha szórja, mert az egymilliomod eősségű visszavert lézerfényt is meg lehet mérni, mindegy mennyit fordul a föld közben.
2016. nov. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:

Na jó, de eleve csak ennyi jön vissza!

Ha azt MÉG tovább szórod, akkor már érzékelhetetlen!

2016. nov. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!