Nem fura hogy olyan fogalmak, mint plazmahajtómű, térhajlítás, féregjáratokon történő utazás mára bekerült a tudományos fogalmak közé, és ilyen jellegű kísérleteket folytatnak az űrügynökségek?
20-30 éve kiröhögtek mindenkit, akit csak érdekelt a téma, vagyis a média olyan képet próbált meg festeni, ahol az ilyen érdeklődésű embereket nevetség tárgyává teszik.
Mit hozott az élet?
A tudomány pont ilyen vizsgálódási tárgykörökbe tolódik el, csak ez nem scifi, hanem a valóság.
Ezek a technikák nem egymásra épülő technikai jellegű infórmációkból keletkeztek, hanem a 80-90 években egyszer csak megjelentek a tudomány vizsgálódási területén.
Mint egyfajta "idegen lények" által átadott technológia.
Pár link, amit kikerestem a témában, aki szorgalmasabb találhat más érdekes dolgot is , főleg angol nyelvű oldalakon.
mágneses hajtómű
térhajlítás
térugrás
idegen hajtóművek
féregjáratok időutazás
vákumenergia
Én most is kiröhögöm.
Viszont a tudományossal van értelme foglalkozni, mert az tudományos és lesz illetve van rá esély, hogy legyen eredménye.
Tehát semmiköze nincs az ezotérikus képzelgésekhez.
"Én most is kiröhögöm"
Ez téged és az ide írogató szkeptikusokat minősíti !
A tudomány fejlődik, új utakra tőr be a fejlődés és a korábban misztikumnak tartott és értetlen dolgok valósággá és érthető tudománnyá válik. Verne, Leonardo rajzai is hajdanán viccesek voltak és később valóra váltak.
Ma is fantazmagóriának hangzanak a telepátia, telekinézis, asztrológia, dimenziókat átszelő interdimenzionális idegen lények vagy űrhajók esetei, azonban ezekre is a modern fizika fejlődésével fény derül és bekerülnek a tudomány közé.
Ez a fejlődés természetes folyamata, ami ma álom, holnapra valósággá válik !
"új utakra tőr be"
Zoltán részecske-kvantum-plazmafizikus barátunk ismét kioszotta az igét.
Nem fura.
Mellesleg honnan veszed, hogy ezek a semmiből előtűnt technológiák.
A féregjárat már a 30-as évektől kutatott terület (Einstein, ugyebár), a fúziós hajtóművek az 50-es évektől, a vákum energia gyakorlatban a 40-es évektől.
De még ha csak 1-2 évtizede kerültek volna elő, maga a tény sem bizonyítaná, hogy idegenektől kapott technológia. Ehhez kicsit több konkrétum kéne.
"Ez téged és az ide írogató szkeptikusokat minősíti!"
Hogyne, még csak az kéne! Miért minősítene engem, hogy Lucifer-666 mit ír?
"A tudomány fejlődik, új utakra tőr be a fejlődés és a korábban misztikumnak tartott és értetlen dolgok valósággá és érthető tudománnyá válik. Verne, Leonardo rajzai is hajdanán viccesek voltak és később valóra váltak."
Ez igaz.
"Ma is fantazmagóriának hangzanak a telepátia, telekinézis, asztrológia, dimenziókat átszelő interdimenzionális idegen lények vagy űrhajók esetei, azonban ezekre is a modern fizika fejlődésével fény derül és bekerülnek a tudomány közé."
Ezt viszont csak reméled. Telepátia még csak-csak megvalósulhat, ha sikerül az emberi agy működését leképezni, és egy másik agyba belerakni, de a telekinézis egy fogalmi zavar (abból indul ki, hogy az akaraterő ugyanolyan fizikai erő, mint az elektromágneses vagy gravitációs erő, és szabadon irányítható manipulálható, és még a tárgyakkal is kapcsolatban van), az asztrológia tisztán kamu, az interdimenzionális pedig szintén fogalmi zavar, esélytelen, hogy az ostobaság valaha tudományos rangra emelkedik.
Ami itt a kérdésnél keveredik, az a fantázia és a hantálás. A sci-finek a "fi" része utal a fikcióra, vagyis a fantáziára. Ezek feltevések, amiket tudományosan ki lehet próbálni, vagy már eleve tudományos eredményekből van levezetve. Ez kíváncsivá tesz minket, a tudósokat is, érdemes kérdéseket feltenni, nagy célokat kitűzni.
Ezzel szemben a hantálás, a halandzsázás, és a blöff inkább szánalmas.
A tudomány számára csak az a tudományosan elfogadható, amit ő annak kinevez, még ha valójában irdatlan marhaság is, ha tudós mondja és ő népszerű, akkor az biza úgy van!
Féregjárat, meg térhajlítás van ám a kutya likába! Talán megmérték, vagy megfogták, jártak benne, rajta? Nem! Laboratóriumban előállítható? Nem! Márpedig állítólag ez a szükséges ahhoz, hogy valamit tudományos tényként kezeljünk.
"Utolsó, legalább a linkeket olvasd már végig, mert a tudományos vélekedés nem épp ott tart, ahol te állítod!"
1) Tudományos kérdésekben a szórakoztató média nem forrás.
2)Belinkelsz több mint egy tucat "forrást", azt hiszed nincs jobb dolgunk mint az összes hülyeséget végigolvasni?
3) Mivel Te minden bizonnyal végigolvastad a linkjeidet, nyugodtan bekopizhatod a releváns részt vagy legalább leírhatod melyik linken hol találhatjuk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!