Ha lenne egy saját űrhajótok ami a fénysebesség 100-szorosával képes haladni, akkor hova mennétek?
Figyelt kérdés
én elmennék az andromeda galaxisba és ott keresnék inteligens életformát!2014. jún. 13. 09:55
2/31 anonim válasza:
utaznék a jövöben,elmennék 10 fényévet,aztán visszajönnék a földre,ahol eltelt 200 év.
3/31 anonim válasza:
Hát az én úticélom a Cybertron bolygó lenne XD
4/31 anonim válasza:
Ha 100-szoros is létezne, akkor ezer, millió és billiószoros, és akkor bárhol ott lehetnénk pillanatok alatt. Én személy szerint oda mennék, ahol az univerzum kezdődött, és ahol pillanatnyilag végződik.
5/31 anonim válasza:
1. Az univerzum végtelen.
2. Nem lehet a fénynél gyorsabban utazni.
3. Ha mégis képes lennél rá, nem tudnád kikerülni az előtted lévő égitesteket (csillagokat, bolygókat), és beléjük ütköznél. Ami azt jelenti hogy rögtön meg is halnál.
Viszont ha oda tudnék teleportálni ahova akarok, akkor ahhoz az illetőhöz mennék, akivel le tudom élni az életemet. Ugyan miért nézzek közelről csillagokat meg élettelen képződményeket, amikor bármikor meg tudom őket nézni fényképeken?
7/31 anonim válasza:
LOL :) Tisztelt #1-esnél a pont :D Az Andromeda galaxis 2,5millió fényévre van tőlünk, tehát a fénysebesség százszorosával haladva is 25000 évig tartana, míg odaér a kedves kérdező.
8/31 anonim válasza:
#7: Érdekes dolog, de ahhoz, hogy az Androméda galaxishoz elérj, vagyis megtegyél 2,5M fényév távolságot 25.000 év alatt, ahhoz elegendő saccperkábé 0,999999c is (vagyis a fénysebesség 99,9999%-a), nem kell hozzá a százszorosa.
9/31 anonim válasza:
#8, te valamit nem értesz. Annyira messze van az a galaxis, hogy ha 100-szor gyorsabban mennél mint a fény, akkor is 25 ezer évedbe telne, amíg elérnél oda. Ha a fény 99,99%-ával mennél, akkor pedig 2,5 millió évre lenne szükséged. Érted, nem tehetsz meg 2,5 millió fényév távolságot 25 ezer év alatt, ha a fénysebesség 99,99%-ával mész.
10/31 anonim válasza:
#9: A fénysebességet nyugalmi tömeggel rendelkező objektum nem lépheti át, sőt, el sem érheti. Elméletben tetszőlegesen megközelíthető a fénysebesség, de minél inkább megközelíted, annál furcsább dolgok történnek. Relativisztikus sebességek esetén nem lehet úgy számolni, mint a klasszikus newtoni sebességeknél, mert hibás eredmények jönnek ki. Nézz utána a relativitáselméletnek, és ha megérted, akkor rájössz, hogy nem szükséges a fénysebesség többszöröse ahhoz, hogy lényegesen rövidebb idő alatt tegyél meg nagyobb távolságokat. Minél inkább megközelíted a fény sebességét, annál lassabban fog telni a saját időd a hozzád képest álló, külső szemlélőhöz viszonyítva. Tehát ha Te elindulsz a Földről az Androméda felé, és megfelelő mértékben megközelíted a fénysebességet (elérni, átlépni ugye nem lehetséges), akkor Te akár egy év alatt is elérhetsz oda, legalábbis a sajátidőd szerint. Igaz, eközben a Földön (és az Androméda-galaxisban is) sokmillió év telik el.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!