A materialista áltudomány és az idealista vallásosság az emberiség két legnagyobb rákfenéje?
Egy spirituális ufókutató oldal a gyakorikérdéseket ezotéria rovatát olvasva jutott eme következtetésre. Szerinted is így van ?
"nem azt mondtam, hogy ez a normális. azt mondtam, hogy nem tudsz rajta változtatni."
Hát ha ilyen biztos vagy benne, akkor tényleg nem fogsz tudni . De elárulom hogy emberek ezrei élnek a természetben mindenféle pénz és hasonló dolgok nélkül és most nem csak a bennszülöttekre gondolok, rengeteg fehér is így él . Az a baj, hogy az emberek 99%-a úgy gondolkozik ahogy te, szóval kishitűek, így meg tényleg nem lesz változás ...
egy szóval nem mondtam, hogy nem élnek a természetben. tudom, hogy vannak önellátó falvak is, ahol egy közösbe rakják a javaikat és megosztják egymással, mindenkinek amire szüksége van stb. de nem pár közösségről volt szó, hanem az egész pénzrendszerről, és én erre írtam.
az esélytelen, hogy aki eddig milliárdokat rakott félre, vagy hatalmat szerzett meg, pozíciót, vagy olajbányája van, hagyni fog bármiféle változást. és a biztonságban, jó életszínvonalon élők se fognak ezen gondolkodni, mert jól érzik magukat és boldogok.
- és igen az emberek 99%-ának gondolkodásmódja miatt nem fog megvalósulni. - pont ugyanez volt a mondandóm alapja. de én ezt nem kishitűségnek hívom, hanem realitásnak. mellesleg mitől olyan biztos, hogy pénz nélkül jobb lesz az élet? - az oktatás, az állam, a munkahelyek, a biztonság és börtönrendszer az élelmiszer ellátás- minden a pénz köré épül.
szerintem pont nem a pénzrendszerrel van a baj, hanem az emberekkel és ahogy viselkednek, ahogy használják a pénzt, ahogy elnyomnak másokat, a hitelrendszer stb. de a pénz mint csere eszköz, vagy fizető eszköz, juttatás szerintem jó dolog.
és szimpatizálok e mellett a pénz nélküli élettel, kedvenc filmjeim között van az Into Wild is - amiben a srác az összes pénzét eladományozza és elindul egyedül a vadonba élni; ha esetleg nem láttad bátran ajánlom, ha meg mégis akkor tudod miről beszélek.
de ami a természetben élést illeti - nem hiszem, hogy az lenne a pénz nélküli világ jövője.
szerintem akkor valósulhatna meg az egyenlőség és pénztelen világ, ha olyan szintre jutunk, hogy helyettünk csak gépek termelnek, az áram és minden ellátás ingyenes mert automatikus ellátással működik. amíg az embernek részt kell venni a folyamatokban soha sem lesz ideális világ akár van pénz, akár nincs.
Az utolsónak nagyon jó meglátásai vannak. Ahhoz, hogy egy pénz nélküli világ megvalósuljon, olyan szintű lelki fejlettség kell, amitől sajnos ma még igen messze van az emberiség nagyon nagy hányada. De először a pénz sokkal igazságosabb elosztását kellene megvalósítani, amihez szintén nagy előrehaladottság kellene lelki értelemben.
És valóban, az is fontos lenne, hogy valamilyen módon a termelési folyamatokat átvegyék a gépek, és mindenki hozzájusson a létezéséhez nélkülözhetetlen alapvető dolgokhoz anélkül, hogy ezért keményen dolgozzon, és kizsákmányolás nélkül. A kemény munka alatt itt azt értem, hogy a megélhetési munka ne vegyen el sok energiát és időt az emberektől, vagy pedig egyáltalán ne, mint ahogy az sajnos megy itt a Földön. A fejlett földönkívüli társadalmakban a pénz már nem létezik, de sajnos ahogyan említettem, mi még nagyon messze vagyunk ettől.
Ahhoz, hogy az emberek összefogjanak, sajnos túl nagy a széthúzás, túl nagyok a különbségek az emberek között minden tekintetben. Mert a változáshoz egy világméretű összefogás kellene, de ez persze nem érdeke az irányító elitnek. Az összefogáshoz először is fel kellene ébredniük az embereknek.
A vallások eredetileg az igazságot képviselték, csak sajnos az idők folyamán eltorzultak, szándékosan és/vagy tudatlanságból elferdítették, manipulálták ezeket, és folyamatosan a mindenkori hatalmi elit szolgálatába állították ezeket. Máshogyan fogalmazva, rossz kezekbe kerültek, és az emberek nagy része össze is téveszti ezeket a torz vallásokat az eredetiekkel. Emiatt a vallásokkal lehet talán a legnagyobb kavarodásokat, káoszt okozni, de erre már lassan talán kezdenek rájönni ez emberek.
Mindegyik vallási hagyomány ugyanannak az eredeti egységes igazságnak a különféle megnyilvánulási formáit képviseli. Amik lettek a vallásokból, annak már nem sok köze maradt ehhez az eredeti egységes igazsághoz. Jellemző volt az a folyamat is, hogy még egy vallás is számtalan részre szakadt; ez sajnos ezzel a mai kereszténységnek nevezett rendszerrel is így van. Ezzel persze öntudatlanul is önmagukat leplezik le ezek a torz vallások.
Az összes vallásnak ezoterikus gyökere van, de én az "ezoterikus" szó alatt nem egészen azt értem, mint amit az emberek felszínesen annak tartanak. Eredetileg egy egységes ősi eredetű tudásrendszer volt, amibe beletartozott a tudomány és a művészet is. Ezek a dolgok tehát nem voltak mindig ennyire különválasztva, mint manapság. A tudomány és az ezoterikus hagyományok csak látszólag különállók. Az úgynevezett "tudománnyal" sem lenne probléma, ha nem lenne még mindig materialista, és nem a valóság teljes egészére próbálná alkalmazni a mindenkori eredményeit. A tudományok alkalmasak arra, hogy az ember megismerje a valóságnak egy töredéknyi részét. Mára ez sajnos odavezetett, hogy a tudomány is egyfajta "egyházzá" vált, részben át is vette annak a szerepét. Sok ember ugyanis eltávolodott az egyházaktól, mert azok számukra lelepleződtek, és már átlátnak rajtuk. Így a hatalmi elitnek új megoldások, új módszerek után kellett néznie egy pár száz éve annak érdekében, hogy megtartsa a hatalmát.
Az ősi időkben az embereknek eleve nem is volt szükségük hitre, vallásra, mert tudták az igazságot, és ez szükségtelenné tette az előbbi dolgokat. Az embereknek is más volt a lelki működése.
A jövőben a mostani vallásoknak és tudományoknak meg kell szűnniük, illetve át kell alakulniuk.
"Az emberiségnek a hülyeség, az ostobaság a legnagyobb rákfenéje, ebből ered minden más -> vallások, áltudósok, ezotéria, stbstb."
Azért a vallásoknak van jó oldala is, elég sok jót is tettek vallásos emberek, vagy az egyház kötelékében dolgozók, de ezt ma valahogy mindenáron el akarjuk felejteni, és csak a rossz dolgokat emlegetni. A tudomány nevében pedig ugyanúgy követtek el rossz dolgokat, egy csomó borzalmat is. Persze, tudom, ma ez nem divatos vélemény...
"Azért a vallásoknak van jó oldala is, elég sok jót is tettek vallásos emberek"
Ezt nem is vitatja senki. De azért összességében én negatívnak vonnám meg a mérleget, persze ez már szubjektív vélemény.
Van, aki szemében némi adományozgatás meg jótékonykodás jóvá teszi a keresztes háborúkat, meg a boszorkány-üldözéseket. Az én szememben nem. Hogy csak a kereszténységet említsem, de beszélgethetnénk az ősi inka/azték, vagy épp a muzulmán, vagy az iszlám vallásokról is.
"A tudomány nevében pedig ugyanúgy követtek el rossz dolgokat, egy csomó borzalmat is"
Csak egyet mondj. De szólok előre, hogy az atombomba nem játszik, azt nem a "tudomány nevében" fejlesztették és dobták le Hirosimára, hanem a tudomány segítségével. Messze nem ugyanaz.
"De szólok előre, hogy az atombomba nem játszik, azt nem a "tudomány nevében" fejlesztették és dobták le Hirosimára, hanem a tudomány segítségével."
De azért a ma olyannyira ünnepelt tudományos és technikai fejlődésnek elég nagy felelőssége van a létrejöttében. A vallások se arra tanítanak, hogy gyilkold le a másikat, tehát ha felelőssé tesszük őket ilyen bűnökért, akkor, ha korrektek akarunk lenni, a tudományos, materialista beállítottságot is illene felelőssé tennük dolgokért. Egyébként a náci haláltáborokban konkrétan tudományos kísérletek folytak, a tudomány nevében, mégpedig elég embertelenek. És ez csak egy példa, voltak még ilyenek a történelemben. (Egyébként biztosan vannak ma is olyanok, akiknek a tudományos eredmények fontosabbak még az emberi életnél is.)
Amúgy meg az én véleményem az, hogy egy végletekig racionális, tudományos szemléletű világban élni legalább annyira borzalmas lenne, mint egy végletekig babonás, irracionális világban. Persze nem biztos, hogy mindenki el tudja képzelni, hova is vezetne az előbbi, én mindenesetre remélem, hogy sose valósul meg.
"De azért a ma olyannyira ünnepelt tudományos és technikai fejlődésnek elég nagy felelőssége van a létrejöttében. A vallások se arra tanítanak, hogy gyilkold le a másikat, tehát ha felelőssé tesszük őket ilyen bűnökért, akkor, ha korrektek akarunk lenni, a tudományos, materialista beállítottságot is illene felelőssé tennük dolgokért."
Azért nagyon nem mindegy, hogy arról beszélünk, hogy a tudomány egy eszközt adott az ember kezébe, amivel ha akarja, rosszat is tehet, vagy a vallás egy ideológiát, amivel hamisan indokolhatja meg mindazt a rosszat, amit tesz! A hiba természetesen az emberé, aki megteszi a rosszat, de szerintem nem kérdés, hogy utóbbi sokkal károsabb és veszélyesebb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!