Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Miért kongott a Hold, lehet...

Miért kongott a Hold, lehet hogy üreges és élhetnek benne?

Figyelt kérdés

Ufologusok közt népserű az az elmélet, hogy George Lucas Iluminati beavatott volt és a Star Wars megalkotásában sok dolgot a valóságból merített, amit ő maga is elismert. Pl Yoda vonásai Einsteiné, mint fizikus gurutól származnak. A birodalmi harcosok kinézete (nagy fekete szem, hófehér bőr, komor tekintet, érzelemmentes mozgás) ugye felismered ? Az idegenek jól ismert csoportja a kis szűrkék tulajdonságai


Másik elhallgatott dolog lehet a halálcsillag, melyet a Hold személyesíthet meg. Bizonyára nem véletlen a földel teljesen azonos tengelyforgási ideje ? Elméletben a Hold belül üreges és egy mesterséges égitest, állítják szovjet akadémikusok és ufológusok zöme


Az érdekel, hogy a legmeggyőzőbb bizonyíték, az hogy a hold úgy kongott órákon át, mint egy harang, ez hogyanmagyarázható a szkeptikusok száméára és ez miért nem győz meg mindenkit hiszen kézenfekvő következménye a hold üreges természetének.


"Nemere István: Kongó Hold



Nem sci-fi írók találták ki az alábbiakat, némelyik állítást a tudomány is alátámasztja. Mert bizony kongott a Hold már nemegyszer!


Először a Holdra másodikként eljutó Apollo–12 űrhajó legénysége helyezett el a felszínen egy érzékeny szeizmikus mérőműszert, majd amikor űrhajójuk visszatérőben elhagyta a Holdat, és emelkedni kezdett, a hordozórakéta már szükségtelen, tizenkét tonnás darabját jó magasról visszaejtették a felszínre. Az otthagyott műszer pedig regisztrálta, és rádiójelekkel a Földre továbbította nemcsak a leérkező tárgy által okozott rengést, hanem a tudósok döbbenetére a Hold kongását is!"


[link]


[link]


Sok helyen megtalálható tudományos forrásokban is a kongó hold, ott azonban szándékosan nem tulajdonítanak neki nagy jelentőséget vagy csak mellékesen említik meg vajon miért ? a legmeggyőzőbb bizonyíték, az hogy a hold úgy kongott órákon át, mint egy harang, ez hogyanmagyarázható a szkeptikusok száméára és ez miért nem győz meg mindenkit hiszen kézenfekvő következménye a hold üreges természetének. Miért?



2014. máj. 5. 20:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/87 anonim ***** válasza:
85%

"A Hold saját tengely körüli forgási ideje és a Föld körüli keringési ideje pontosan megegyezik."


A Mars körül keringő Phobos is kötött tengelyforgású. A Jupiter és a Galilei holdak között is ugyanez a helyzet. A Neptunusz és a Triton holdja között is. A Pluto-Charon párosnál is, ráadásul annál mindkét tagnak kötött a tengelyforgása (mindkét égitestről mindig ugyanazon a helyen látszik az égbolton a másik égitest). Szóval ez nem egyedi, nem különlegesség, sőt, úgy néz ki, inkább az a kirívó, ha egy naprendszerbeli bolygó és a holdja között nem ez a helyzet.


"A Holdnak - egyetlenként a Naprendszerben - majdnem tökéletes kör alakú pályája van"


Erre egy haverom azt szokta mondani: Majdnem kanállal nem lehet levest enni. Más részről, a földközel és a földtávol pontja között több mint 10%-os eltérés van, ez azért kicsit több, mint amire azt lehet mondani, hogy "majdnem tökéletes kör". Ha ezt egy bicikli hátsó kerekénél fordulna elő, akkor kb. már 20 km/h sebességnél leesnél a bicikliről, annyira rázna.

Ráadásul nem is egyetlenként van a Naprendszerben ilyen kicsi eltérés a Hold pályájának közel- és távolpontja között. A Holdunk ez több mint 10% - ellenben a Jupiter Ganümédesz holdjánál csupán csak 0,2% az eltérés, ami 50x kisebb, mint a Hold esetében. Ha már a kettő közül valamelyiket körhöz kellene hasonlítani, akkor egyértelműen a Ganümédesz pályája a nyerő. Gondolom, akkor a Ganümédesz is egy földönkívüli űrhajó, igaz?


Tehát ez a pont gyakorlatilag nem más, mint egy méretes hazugság, csak hogy érdekesebbnek tűnjön ez az űrhajós fantazmagória.


"A legnagyobb kiterjedésű kráterek is alig pár kilométerre hatoltak csak be a Hold felszínébe,"


Úristen! Elárulok neked egy nagy titkot: nagyon ritka a Naprendszerben az olyan, meteor ütötte kráter, amelyik mélyebb lenne pár kilométernél. A Földön pl. egyet sem találsz. Akkor most már a Föld is egy idegen űrhajó, ugye? :)

Ennek egyébként egészen prózai oka van: egy kráter attól lesz nagy, hogy nagy tömegű meteor csapódik bele az égitestbe. Nagy tömegű égitest óriási hőenergiát implikál a becsapódás pillanatában, amely a másodperc törtrésze alatt megolvasztja a környező kőzetet, amely pedig folyékony állapotában kitölti a kráter fenekét. Ugye, hogy nem is olyan bonyolult a magyarázat?


"A Hold felszínén olyan ritka fémek ( Titánium, Uránium-236 és Neptunium-237) is előfordulnak amik a Földön természetes állapotban nem "


Érdekes, a titán a földkéreg 9. leggyakoribb eleme, messze gyakoribb mint pl. a szén. A másik két izotópot meg sehol sem említik a Holddal kapcsolatban, szóval ez a pont is csak egy szimpla hazugságnak tűnik.


"A kutatók szerint egyes,a Földre hozott holdkőzetek öregebbek mint maga a Föld "


Kutatók szerint meg nem. És én legalább neveket is tudok mondani, akik ezt állítják, te tudsz kutatókat felsorolni, akik a tőled idézettet állítják?


Szóval a hülyeség ész nélkül történő benyelése helyett inkább tájékozódj, akkor legalább az értelmes emberek nem fognak hülyének nézni.

2016. jún. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/87 Rubicon87 ***** válasza:
41%

"

Az elmélet nem ufológusoktól ered, hanem AKADÉMIKUSOKTÓL ! Mikhail Vasin and Alexander Shcherbakov szovjet akadémikusok írtak egy cikket, amiben először vezették fel az elméletet nyíltan, miszerint a Holdon annyi anomáliát tapasztaltak, hogy valószínűbb egy mesterséges űrhajó, mint egy természetes képződmény !


Az elméletet azóta sem cáfolta meg senki :"


A linkelt cikkedben ettől függetlenül sincs forrás. De igen, megnéztem két akadémikus csinálta, na de, hogy nincs megcáfolva? Mi nincs? Mert amik ők írnak az nem elmélet hanem teória. Van egy kis különbség. A többi okosságot pedig az előttem író nagyon helyesen elmagyarázta. Alig várom, hogy pár hónap múlva újra belépj és habzó szájjal értetlenkedj ahogy szoktál.

2016. jún. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/87 anonim ***** válasza:
37%
Légüres térben semmi nem tud kongani, tehát ez az egész egy hamubansült fäszság.
2019. szept. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/87 anonim ***** válasza:
Igen, mi építettük...
2020. máj. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/87 Angel3000 ***** válasza:
Szia! Màr ezt többször is irtàk és feltették a kérdést is, de senki se adott még egyértelmû vàlaszt! Mostanàban pedig màs hireket terjesztenek a hold sötét oldalàròl, de semmi konkrétum megint! Furcsa!
2021. febr. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/87 anonim ***** válasza:
#85 Gondolom még nem hallottál róla, de a Holdnak nincs sötét oldala. Mivel a Nap körüli keringésének ideje és saját tengelye körüli forgásának ideje nem azonos, ezért felszínének mindig más-más részén van világos, illetve sötét. Talán ezért lehet furcsa.
2021. febr. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/87 anonim ***** válasza:
Jó rêgi kérdés de most is érkeznek válaszok lol
2021. márc. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!