Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Egy hagyományos vagy amatőr...

Egy hagyományos vagy amatőr UFÓ kutató milyen kvalitásokban különbözik, olyan nagyágyú tudósoktól mint David Icke vagy Nick Pópe?

Figyelt kérdés

2014. márc. 28. 15:41
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Én nem abból keresem a pénzt, hogy a hiszékeny embereket megvezetem. Nem is abból, hogy firkálok, firkálok, vagy csak szájalok. Összerakok dolgokat, én termelek. Engem nem eltartanak az ilyen szájalók, írók, akik nem termelnek semmit. Én tartom el lényegében őket. És a hozzám hasonlók.
2014. márc. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
Icke, mint tudós? Az évezred vicce. Egy szar focista, semmi más.
2014. márc. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
60%

"David Icke hatalmas sportcsarnokokban, Wembley arénákban szokott teltházas előadást tartani. "

Érdekes. Einstein pedig egy ideig magán fizikaórákat tartott. Csupán a barátjai, és a húga járt. Lehet, hogy az ész és a népszerűség nem egyenesen arányos?

A másik dolog, hogy ettől még nem lesz okos, csak egy ostoba "néptermék". Ha neked ez a bizonyíték, akkor gratulálok. Ilyen alapon a Való Világos idióták is egyetemi professzorok, Anettka a Standford dékánja (volt), az ismertebb DJ-k pedig Hawking feljebbvalói. Eléggé egy hülye logika.

És még egy kérdés: Felsorolnál nekem két Wembley arénát?

"Amiket Icke mond, azok összhangban vannak, a legújabb ufológiai, kvantumfizikai kutatási eredményekkel."

A kvantumfizikához semmi köze(mondom, egy sportbemondó volt, nem pedig fizikus), az ufológia pedig nem tudományág, így legfeljebb csak amatőr eredmények lehetnek benne. Nem akarom az ufológiát szidni, odáig egyetértek az "ufológusokkal", hogy szinte biztos, hogy a földön kívül van élet. De az, hogy mindenféle gyíkemberek meg reptoidok támadják meg a Földet, meg egy olimpiára készült számítógépes játékban az Illuminati mindenféle jeleket rejtett el, a semmiért, nem tudomány, hanem baromság. Főleg, hogy kedves Icke gyakran hozza fel, hogy a csúnya gonosz kormány-zsidó-bankár-szabadkőműves-illuminátus-gyíkemberek hipnotizálnak minket. Mindezt úgy, hogy a pszichológiához semmi köze, és láthatóan a hipnózisról sem tud semmit. És még ő az okos ember.

"Ezt nemismerni már elég elavult emberre vall."

Hát, te mégsem érted a fizikát...

"Itt a net skacok, essetek neki "

Érdekes, én az interneten azt olvastam, hogy a Föld lapos, de mégis üreges, a növényeken bárányok nőnek, vannak emberevő pókok, és létezik egy gilisztafaj, ami belemászik a fejedbe, és felzabálja az agyad...

"Csakhogy én azt nem fogadom el, hogy a pénzért csinálják az minden rossz."

Ezt senki nem mondta. 18-as azt írta, hogy ők a pénzért csinálják, nem pedig azért, hogy igazságokat mondjanak. Csak őket nem lehet leellenőrizni. Ha vagy olyan hülye, hogy Icke előadásokra járj, hát tedd meg! Csak magadnak okozol ezzel rosszat.

"Egy fizikus sokkal többet keres és vált mégnagyobb fizetésű állásra. Ők nem a pénzétz teszik ?"

Nem, ők nem a "pénzétz" teszik. Őket e tudomány érdekli. Látszik, hogy semmi közöd a tudományhoz... Szerited például azért tanulnak rengeteg évekig, hogy a végén LEHET, hogy sok pénzt fognak keresni? Mert elárulom neked, ha egy fizikus nem válik ismertté, akkor nem fogják rengeteg pénzért más egyetemekre csábítani...

Egyébként meg hiába csinálod a szerecsenmosdatást, így is hülyeség marad, hogy Icke tudós lenne. Képzeld, egy igazi tudós kísérleteket végez, nem pedig ostoba jelképeket keres játékokban és figurákban. Egy igazi tudós évekig tanul egyetemen, hogy minnél többet tudjon, nem pedig ellébecolja a fiatalságát. Egy igazi tudós érvel és bizonyít, nem pedig okoskodik és belemagyaráz. Egy igazi tudós nem állít valamit biztosra, amíg nincsenek bizonyítékai. Egy igazi tudós nem a közönséget szórakoztatja, hanem a tudomány műveli magáért a tudásért. Egy igazi tudós nem a pénzért van, hanem a tudásért. Nem azért járja a dzsungeleket, nem azért mászik fel egy aktív vulkánra, nem azért van erősen radioaktív anyagok közelében, és nem azért van robbanásveszélynek kitéve, mert a pénz kell neki. Azért tudós a tudós,mert a tudományt fedezi fel, a tudást keresi az emberiségnek. Az igazi tudós nem lehet gonosz, hiszen a tudományt a tudásért, a tudás miatt keresi, nem pedig azért, hogy felhasználja pénzszerzésre, hatalomszerzésre, vagy észfitogtatásra. Ha ez másként lenne, akkor nem lenne elméleti fizika, kvantumfizika, és rengeteg más tudomány. Azért, mert te nem vagy tudós, és soha a közelébe sem fogsz érni egynek, még nem lesznek a tudósok gonoszak.

névte2en

2014. márc. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
94%
Az a Wembley Arena csak 12.500 fő kapacitású. Ennyi idióta még a briteknél is összejön.
2014. márc. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

Egymilliószor leírtuk:

Magányos kutató ma már nincs. Olyan sokat tudunk már a világról, s olyan sok dologban tudunk kételkedni, hogy csak csapatban lehet bármi új eredményt felmutatni.

Azt is, hogy a hivatalos tudománnyal szembemenni csak akkor érdemes, ha azt le tudjuk rombolni, vagy annak talaján új felfedezéseket lehet tenni.

Az ufókutatásban - ide értve a földi haditechnikát, s idegen világokból ide látogató űrjárműveket is - az összes tudomány érdekelt, résztvevőveje, de egyik sem lehet kizárólagos.

A világ kialakulása, életpályája, megsemmisülése, az élet miben léte, a földi élet kialakulása, lehetséges életek más bolygókon stb., stb., stb.

Egy zseni kiemelkedhet a tudósok hadából. Egy zseni a tanulmányai, kutatásai alapján olyan új távlatokat nyithat, amely többiek fölé emeli. Optimális esetben ők szoktak Nobel-díjat kapni.

Egy félkegyelmű, aki sem focistának nem volt jó, sem sportriporternek, semmiféle iskola végzettsége nincs az alapiskolán, az miféle új elméleteket tud gyártani? Legfeljebb olyant, amilyen "a vízbő veszi ki a zogszigént" honfitársunk.

2014. márc. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

"De Nick Pope-ról aligha lehetne ezt elmondani, mivel a Honvédelmi minisztériumnál dolgozott."


Hitler a német birodalom kancellárja volt. Sztálin meg a Szovjetunió legfőbb hadvezére, és egyben az ország első embere. Mégis holdkórosok voltak..

2014. ápr. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 nemelfogult ***** válasza:

"Az igazi tudós nem lehet gonosz, hiszen a tudományt a tudásért, a tudás miatt keresi, nem pedig azért, hogy felhasználja pénzszerzésre, hatalomszerzésre, vagy észfitogtatásra."


Tőled szokatlanul patetikusra sikerült ez a tudós dicshimnusz névte2en:)) Tényleg.


Ha más írta volna, akkor máskor éles meglátásoddal biztos megkérdezted volna, hogy az intellektuális értékek tényleg olyan biztosan együtt vannak az emberiekkel??


Nem, nekem Icke nem kedvencem, csöppet sem, de azért kontrasztként így felmagasztalni a tudomány embereit eléggé elfogult és naiv dolog.

Van köztük minden féle a legjobbtól a legocsmányabbig és ez nincs egyenes arányban a tudományos munkájukkal.

2014. ápr. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
70%

Tudod, nemelfogult, csupán ki nem állhatom azokat, akik irigységből ilyeneknek állítják be azokat, akik a fejlődést viszik előre. Van egypár tudós ismerősöm(mondhatnám azt is, hogy én is a tudomány egyik ágában foglalatoskodom, de egy anonim honlapon nem kell elvárni senkitől, hogy higgyen nekem), és tudom, hogy mennyit dolgoztak meg azért, hogy azzal foglalkozzanak, amivel. Az általános doktori mesterfokú letételéhez 6 év kell. Vagyis hat éven keresztül, ameddig az őket kicsinylő emberek szórakozhatnak, bulizhatnak, és egyebek, ők kőkeményen tanulnak arra, hogy később megmenthessenek emberi életeket. Az ismerőseim mind elhivatottak a munkájuk iránt. Az egyik biológus ismerősöm mondta nekem, hogy minden olyan perc, amit a laborjában tölthet el, egy kísérlet mellett, óriási gyönyör neki. Ezért nem szeretem az embereket. Azért, mert nem érték el a saját álmaikat, negatívan viselkednek midnenkivel, akiknek sikerült, mikor a többségük nem is tett ennek az eléréséért, míg a tudósok 90%-a a fél életét szánta a fejlődésért. Az ilyen kicsinyes emberek, pedig azért, hogy egyenrangúbbnak érezzék az egójukkal magukat ezekkel az emberekkel, rossznak és ártónak állítják be.

"Van köztük minden féle a legjobbtól a legocsmányabbig és ez nincs egyenes arányban a tudományos munkájukkal."

Ebben igazad van, viszont ez az arány egyáltalán nem egyenlő. Jóval nagyobb többségben vannak azok a tudósok, akik a fejlődésért, a tudományért élnek, erre teszik fel az életüket. Azt nem mondhatod, hogy a tudomány egy olyan dolog, amit akármikor elkezdhetsz, és felhagyhatsz vele. A legtöbb tudós hatalmas összegeket, és milliónyi időt, áldozott fel azért, hogy később azt a foglalkozást űzze, amit szeretne. Az, hogy valaki tudós lesz, már rögtön egy elismerés. Sikerült a rengeteg buktatón továbbjutnia, amiknek csak minimális része az anyagiak. Éjt napallá téve tanulás, folyamatos keresés, kutatás. És mondhatjuk azt, hogy ez volt a könnyebb része. Utána a nehéz esetek, a kutatások(már ha tudnak kutatni), és a többi. De a legnagyobb probléma, hogy ugyanúgy tudósok a gyermekeinket tanító emberek, az egészségünkért felelők, és a többiek, akik mind a társadalmat szolálják. Gondolj csak bele, hány és hány ember áldozta fel a jó hírnevét, az idejét, vagy akár az életét, azért a tudásért, amelyet ma természetesnek veszünk. Galileivel visszavonatták a tanait, és egy időre eltiltották az írástól. Addig is rengeteg intrikát kellett elviselnie. Giordano Brunot megégették, mert azt merte állítani, hogy a Földön kívül lehet élet(amivel én egyetértek, szkeptikusságom ellenére is, sőt, azzal párhuzamosan). Da Vincit ördöghívőnek nevezték, csupán azért, mert embereket boncolt. Einsteint titkos kémek követték, a nácik pedig elégették a könyveit, csak a relativitáselmélete miatt(jó, meg persze amiatt, hogy zsidó volt). Dawkins naponta kap fenyegető üzeneteket, csak mert cáfolja a vallást. Több tudósról azt tartják, hogy a viág elpusztítására törekednek. És mindezt az emberek csupán azért teszik, mert ellenkezik az ő elgondolásukkal, és mert irigyek rájuk. Nevetséges ez az emberi természet. Nem mondom, a tudós is ember, egyenjogú a többi emberrel. Viszont elképesztő az a teljesítmény, amit megtett, csak azért, hogy később a fejlődésnek szentelje magát. Erre meg jönnek ilyen Ickék, akik semmit nem tettek le az asztalra, és a tudósokat kikiáltják gonosznak. Miért? Mert a hétköznapi ember nem érti meg a tudományukat. Nevetséges viselkedés.

névte2en

Ui: Bocsánat a dicshimnuszért, csak ki nem állhatom, amikor a tudomány embereit gonosznak kiáltják ki, a semmiért.

2014. ápr. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 nemelfogult ***** válasza:

"Ui: Bocsánat a dicshimnuszért"


Bocsánatot igazán nem kell kérni, értem az érveidet.


Nekem egyébként semmi bajom se a tudománnyal, se a tudósokkal, csak legalábbis emberi szempontból őket is legalább olyan esendőnek tartom, mint másokat.

Amire én reagáltam, az inkább olyasmi volt mintha megfogalmaztad volna, milyen az ideális tudós. És van aki eléri ezt az ideált, van aki nem, de általánosítani szerintem nem lehet.


És igen, bizonyos foglalkozások jellegzetes karaktereket képviselnek, de vannak általános emberi tulajdonságok, amikben a legtöbb halandó megmarad átlagosnak.


Engem (itt a GYK ezotériában) ezen a szinten az szokott zavarni, hogy, ha paranormális kutatással kapcsolatban bárki tudóst hoz fel valaki, az azonnal a negatív oldalra kerül (hülye, szenilis, kókler, pénzért, hírnévért ír, stb). Lehet, hogy némelyik igen, de, hogy nem mindegyik, az is biztos.

Viszont, ha valaki itt kérdező vagy beíró elméletét kétvállra kell fektetni, akkor bármely tudós megfelel, mert akkor általánosságban vita felül kell álljon a tudása, státusza, stb.

Na, de ezen lehet végnélkül vitázni. Van aki Icke-ot akkor is imádni fogja, ha nem tudós. Egyébként ennek az embernek a követői nem a zavarosan tudományoskodó magyarázatai miatt rajonganak érte, hanem mert népszeű módon rámutatott olyan társadalmi eltorzulásokra, amik rengeteg embert zavarnak.

Minden hírnévnek megvan a maga mozgató rugója, az övét ebben látom és nem a shape shifting reptoid Queenben.

2014. ápr. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

"legalábbis emberi szempontból őket is legalább olyan esendőnek tartom, mint másokat. "

Szerintem is emberek, ahogy mindenki más, de ezért még nem lehet őket gonosznak, vagy félrevezetőnek nevezni.

"Engem (itt a GYK ezotériában) ezen a szinten az szokott zavarni, hogy, ha paranormális kutatással kapcsolatban bárki tudóst hoz fel valaki, az azonnal a negatív oldalra kerül (hülye, szenilis, kókler, pénzért, hírnévért ír, stb)."

Sajnos tényleg szokott ez lenni, de az esetek 100%-ában trollok csinálják ezt. De az a baj, hogy hiába van olyan tudós, aki hisz ezekben a dolgokban, ettől még nem lesz igaz. Ugyanez érvényes az ősrobbanásra(bár most elemzik a gravitációs hullámok mérését), és az összes elméletre is.

"hanem mert népszeű módon rámutatott olyan társadalmi eltorzulásokra, amik rengeteg embert zavarnak."

Hiába vannak zavarok a társadalomban, ott még nem kell gonosz náci-zsidó-reptoid-szabadkőműves-bankárokat sejteni. És ugyan Icke egy-két dologra rámutatott, viszont ettől függetlenül ugyanannyira ki nem állhatom, a provokatívsága, az ostoba belemagyarázásai és félrebeszélései, és az igazi tudósok megutáltatása miatt. Hiába vannak érdekes meglátásai, az emberi része ugyanannyira rossz.

névte2en

2014. ápr. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!