Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Miért gúnyolódnak a szkeptikus...

Miért gúnyolódnak a szkeptikusok az ufológusokon, hogy unintelligensek vagyunk, pedig ez egyáltalán nem igaz? Sőt!?

Figyelt kérdés

Zoltánvantumfizikus kérdése :


Nagyon sokszor olvasom a fórumon szkeptikusok szájából, hogy az "ezosok" mind ostobák, így egykalapalá véve az asztrológiát a fejlett ufológiával és nagyjából 70 I. Q ponttal dobálóznak ránk. Ez egyáltalán nem igaz.


Nem jogos sem a skatulyázás, sem pedig az intellektuális alapon való lenézés. Igaz, hogy ezt csak ezen az oldalon tapasztaltam. Az oldal sajátsága, hogy mivel rengeteg témát ölel fel, így bármely téma kedvelőinek könnyen hozzáférhető hely ezen ufológia topic és így más ezotérikus forummal ellentétben, ide több szkeptikus jár.


Ugyan nagyon sok ufológiai elmélet egy amolyan csőlátású materialistának nagyon meredeknek tűnik, mint pl David Icke elméletei, de ha kellő alázattal és figyelemmel valamint tárgyi ismerettel adózna a materialista, könnyen megértené ezeket az alternatív nézeteket. Így vélem a magam 150 I.Q pontjával, mint David Icke rajongó.


[link]


Személyszerint nagyon sok ufológiai forumot, hírt, cikket olvasok és vetek össze heti szinten és mint fizikus szakértői és kellő kritikai szűrőkön rostálom az információkat és még így is bátran állíthatom, hogy David Icke elméletei megállják a helyüket.


2013. jún. 10. 11:02
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
30%

Azt mondta sokan kérdezték tőle létezik -e Isten. És azt válaszolta Isten azért nincs mert a nagy ősrobbanás előtt semmi nem volt, idő sem. Isten nem létezhetett mindig és az ősrobbanás előtt sem létezhetett mert a semmiben nem tud létezni, és mivel az ősrobbanás előtt nem volt idő ezért nem létezhetett mindig visszamenőleg. Valaminek mindig van kezdete ha vége nem is de kezdete mindennek van, olyan nincs hogy Isten mindig is létezett, ilyet egy fizikusnak vagy matematikusnak nem lehet mondani hogy mindig is létezett valami, mert visszamenőleg mindig létezni nem lehet. Örökké lehet létezni de visszamenőleg örökké nincs, mert egyszer el kell kezdődnie mindennek.


Másodszor pedig mivel asztrológus és fizikus, és ez a szakmája, bebizonyította, hogy a nap jóval idősebb mint a föld. A Bibliát elszúrták annyival hogy a teremtéstörténetben először a föld jött létre utána csinált Isten napot hogy legyen fény. A valóságban a nap kb. 3 milliárd éves, a föld meg nem tudom hány millió csak, vagyis még véletlenül sem először a föld keletkezett.


Harmadszor pedig a csillagok, bolygók, galaxisok a véletlen művei, nem teremti azokat senki és semmi.

2013. jún. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
30%

A Nap 3 milliárd éves a Föld pedig néhány millió???!!!!!!!!!!!!!

Jézusom te hány éves vagy???????

Ezért már egy 10 éves is kiröhögne,hol élsz te??

Most váltál teljesen hiteltelenné számomra

2013. jún. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
70%
igazad van hülyeséget mondtam a nap 10 milliárd éves a föld 4,5 milliárd. Vagyis a Biblia hülyeség mert a nap idősebb.
2013. jún. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
Én hiszek az ufókban, csak abban nem, hogy pont a Földre jönnének nézelődni meg kirándulni. Főleg, hogy a legközelebbi légkör szerűséggel borított bolygó kb 2000 fényévre van innen. Tehát ha a földönkívüliek átlépik a fénysebességet vagy teleportálnak akármi, akkor azoknak annyira intelligensnek kéne lenniük, hogy nem lehetnek álltaszerű csak ordítani meg nyüszögni tudó bujkáló primitív valamik pl volt egy ilyen műsor és annyira hülyeségnek tűnt persze majd vadállat szerűen bujkál az erdőben meg embereket állatokat támad miután legyőzte a fénysebességet kész vicc
2013. jún. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
Jó hogy én lettem lepontozva,a pár millió éves föld meg fel:D..
2013. jún. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 Szecsői Tibor ***** válasza:
Azért kb. 3. próbálkozásra eltalálhatnátok :). Főleg, hogy benne van az internetben. Addig stimmel, hogy a Föld cirka 4.5 milliárd éves, de a Nap akkor mégis hogy lehetne 10?:) Nyilván az is kb 4.5 milliárd. Amire itt gondolhattok, az az, hogy a Nap hozzávetőleg (itt ilyen 500 millió éves tévedések simán szóbajöhetnek) 10 milliárd évet tartózkodik a fősorozaton ( [link]
2013. jún. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 Szecsői Tibor ***** válasza:
Rossz a link. Wikipedia: Hertzsprung-Russel diagram.
2013. jún. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:

Elég bizarr választék tárult elém a válaszok láttán, melyekbe inkább belillenek az összeeskövés elképzelések, mint számos ufológiai elméletbe.


1-es szerint, ha nem 100-as lenne az I.Q-m akkor már a teszttel van a baj. Máskor a Mensás tesztet fogadjátok el hitelesnek, mert a többit csupán netes reklámnak tekintitek, most már ez sem jó ? Ha az ember kiváló eredménnyel kitőlti, akkor sem bizonyít semmit, mert nem egyezik a materialista szemléletekkel ! :-D


4-es nem tanulható a Mensa tesztje, mert nincsen hozzá megoldókúlt. Nem tudod a helyes megoldást, mivel ez nem derül ki csupán az I.Q-d.


18-as szerint a kép amit linkeltem, csupán reklám és meg sem nyitja. :-D.


13-as szerint a 150-es I.Q egy nem túlzottan értelmes emberre vall. Ezt a nézetet vegyétek elő amikor materialista dobálózik alternatív elméletekkel, ami éppen a ti fantazmagóriátokat támasztaná alá :-)


Shakira 140-es Mensa teszttel zseninek avanzsált [link] Nektek a 150-egy nem túl értelmes emberre vall. Gratulálok az elfogulatlansághoz.


*


Természetesen nem az intelligenciával próbálom alátámasztani az ufológiai elméleteket, csupán a kérdésem lényegében található, miszerint nem kezelhető le az intelligencia alapján ezek az elméletek és David Icke sem.


Azért ne mossuk össze 404-es Krixkraxi, lumbulábi fantazmagóriáit az ufológiával. Megint jöttök az összemossással. Semmilyen ezos freeblogrol sem beszéltem.


Úgy látom felesleges szócséplés ide érdekes kérdéseket felvetni és belebonyolódi a válaszadás fáradalmaiba, tekintve a válaszok irracionálitását és meglehtős elmebizarrságát.


*


Csak azt kérném, hogy az elfogult csőlátást tegyétek félre.

2013. jún. 11. 20:45
 29/39 anonim ***** válasza:

#28

"4-es nem tanulható a Mensa tesztje, mert nincsen hozzá megoldókúlt. Nem tudod a helyes megoldást, mivel ez nem derül ki csupán az I.Q-d. " - fogadsz velem bármiben is, hogy kihozom a maximumra? ... nem kell hozzá kulcs, az összes kérdés egyszerű, az időbe zavarodtam bele, így lett 143 [link]


ha végigmegyek rajt megint és közben rögzítem a kérdéseket, akkor ki tudom dolgozni a válaszokat ... na, ezért nem a tiéd a 150-es IQ, mert még ezt sem mérted fel ... tudod mit? mégsem fogadok veled

2013. jún. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 Wadmalac ***** válasza:

A vitakészségnek alapfeltétele némi intelligencia, de állati kevés hozzá, pontosan fogalmazva zseniálisan magas IQ-jú ember is lehet személyiséghibák miatt vitaképtelen. Már csak azért is, mert főként objektív hozzáállás kell hozzá, a vitában az igazság legyen a cél, nem az, hogy nekem legyen igazam.

Ahogy én itt pár hónapja figyelem az oldalt (nem csak ezo rovatot), az összes vitatéma mindkét oldalán tapasztalom a vitaképtelenséget. A fő okok: egoizmus, makacsság, neveletlenség, önellenőrzés és kompromisszumkészség hiánya és csak utolsó helyek közt a logikus gondolkodás hiánya, vagyis az IQ-szint. Sok vitázó egyértelműen csak arra harcol, hogy "megnyerjen" egy vitát, még ha közben rá is jön, hogy nincs igaza, akkor is tovább védi a pozícióját, ha okos, akkor a jó asszociációs képesség révén győztesen tudhat érvelni a rossz megoldás mellett is.

A "csőlátású" vitázók mindkét oldalon ebből a halmazból kerülnek ki.

Az anti-ezo részleg gyakori hibája, hogy gondolkodás, ellenőrzés nélkül, előítéletekből ítél és hoz döntést egy számára ismeretlen témáról "ez csak hülyeség lehet" alapon, rengetegszer láttam olyat, hogy teljesen korrekt átvett tudományos cikket olvasatlanul minősítettek baromságnak csak azért, mert paranormal.hu vagy hasonló oldalon jelent meg.

Az ezo-oldal meg sajnos gyakran ellenőrizetlen infókkal teleissza magát és azt hiszi, mert valamit sok helyen olvas, az már biztosan igaz.


Másik és a saját oldal érveinek ellenőrzése, egészséges kételkedés minden ellenőrizetlen információban és saját véleményünkben. Ez egy alap az objektív gondolkodáshoz.

Ennek a hiánya az ok az itteni nagy harcokra. Mindkét oldal hunyó benne.


UI:

Nem mintha számítana, de kb. 20-30 különböző származású IQ-teszt eredményeim 123 és 146 szélsőérték közt szórnak, a középérték (számtani átlag és szórásközép is) 135 körül van. :)

2013. jún. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!