Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Miért gúnyolódnak a szkeptikus...

Miért gúnyolódnak a szkeptikusok az ufológusokon, hogy unintelligensek vagyunk, pedig ez egyáltalán nem igaz? Sőt!?

Figyelt kérdés

Zoltánvantumfizikus kérdése :


Nagyon sokszor olvasom a fórumon szkeptikusok szájából, hogy az "ezosok" mind ostobák, így egykalapalá véve az asztrológiát a fejlett ufológiával és nagyjából 70 I. Q ponttal dobálóznak ránk. Ez egyáltalán nem igaz.


Nem jogos sem a skatulyázás, sem pedig az intellektuális alapon való lenézés. Igaz, hogy ezt csak ezen az oldalon tapasztaltam. Az oldal sajátsága, hogy mivel rengeteg témát ölel fel, így bármely téma kedvelőinek könnyen hozzáférhető hely ezen ufológia topic és így más ezotérikus forummal ellentétben, ide több szkeptikus jár.


Ugyan nagyon sok ufológiai elmélet egy amolyan csőlátású materialistának nagyon meredeknek tűnik, mint pl David Icke elméletei, de ha kellő alázattal és figyelemmel valamint tárgyi ismerettel adózna a materialista, könnyen megértené ezeket az alternatív nézeteket. Így vélem a magam 150 I.Q pontjával, mint David Icke rajongó.


[link]


Személyszerint nagyon sok ufológiai forumot, hírt, cikket olvasok és vetek össze heti szinten és mint fizikus szakértői és kellő kritikai szűrőkön rostálom az információkat és még így is bátran állíthatom, hogy David Icke elméletei megállják a helyüket.


2013. jún. 10. 11:02
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
72%

Ilyen troll kérdést is rég láttam :D


:) Máskor ügyesebben, jó ? :)

Ha már az IQ pontokkal dobálózol...


Az Intelligencia hányados nem egyenlő a műveltséggel.

Az IQ az alap problémamegoldó-képességet méri.

Az ufológiához pedig inkább széles látókör és műveltség szükséges.

( Az IQ tesztedet a helyedben újracsinálnám. A hiteles teszteknél az átlag IQ 100 körül van, további kitétel, hogy a tesztek mindegyikénél 85-115 pont-os kategóriákba kell esnie az emberek 70%-ának.

140 pont fölött az emberiség 0,2 %-a van. HA 150 lett, akkor csinálj egy rendes tesztet :) Stephen Hawkingnak is "csak" 160. Vele azért ne haragudj, nem hasonlítanálak össze. Okos hazugság, fél siker :))

2013. jún. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 Antimod ***** válasza:
100%

Örülök, hogy kritikusan állsz David Icke elméleteihez. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy feltétlenül nincs igaza, de sokan vakon hisznek neki, mert lenyűgözi őket az egyszerűsége, retorikai képességei.

Egyébként szerinted minden elmélete igaz? És ha egyetértünk azzal, hogy lehetséges az, hogy ezek a dolgok végbemenjenek körülöttünk, szükségszerűen meg is történnek?


Nem akarok nagyon off lenni, ez a sárdobálás oda-vissza megy, addig sem kell a témával foglalkozni, és lehet csapatba verődve "birkulni", és egymást szidni, igazolva, hogy mennyire okosabbak, belátóbbak, táglátókörűbbek stb. vagyunk, mint a másik "oldal".

Pedig nincsenek oldalak, valóság van, amit vagy ismerünk vagy nem, és teljesen független attól, hogy ki milyen verbális háborút folytat a másikkal, az csak pótcselekvés.

Szóval rá se ránts!

2013. jún. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
27%
ufológus..xdxd ezen jót röhögtem.. (nem tartom magam szkeptikusnak)
2013. jún. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
76%

:)

a Menesa belépő tesztjének alapvető hibája, hogy tanulható (tehát nem ad új kérdéseket, ha újra megcsinálod) ... nekem 143 de megcsinálom még kétszer és 160 lesz


szeresd az UFO-kat, ha attól jobb neked :)

2013. jún. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
Menesa=Mensa
2013. jún. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
22%
Sose szerettem a mensát. Mindig tökfőzelék volt, meg paraj.
2013. jún. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
6. válaszoló.. ne máár :D
2013. jún. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 nemelfogult ***** válasza:
84%

Nem tudom miért kell újabban az IQ számokkal dobálódzni?Ettől nem lesz a mondanivalód hitelesebb, sőt csak olyan válaszokat kapsz, amennyire kihívóan írsz.

Én megpróbálom tiszteletben tartani mások véleményét és hitét és ez veled is így van, de pont ezen a fórumon D.Ickeot általánosságban felhozni már majdnem olyan, mint a "melyik faj volt ez" vagy "Ki az a 404". Nem?

Te is tudod, hogy milyen válaszokat várhatsz rá. És az említett hívő-szkeptikus értelmetlen párharc csak folytatódik a végtelenségig.(Egyébként erről antimod válaszához hasonlóan gondolkodom.


Talán, ha Icke is, jobb egy konkrét téma ezen belül, amiről lehetbeszélgetni, véleményt mondani és nem csak az általánosságok.

2013. jún. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
Én meg nővérem kitöltöttük ugyanazt az IQ tesztet, de nem segítettünk egymásnak és nem néztük egymásét. Az enyém 110-es lett, nővéremé meg 125-ös. Szerintem sz×rt se ért.
2013. jún. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
11%
1-es. A Mensa tesztek hitelesek és a szórásuk is normálisak, 100 az átlag. Persze az észhez nem kell feltétlen iq hanem tudás. A Mensát én sem tartom sokra, obb a mezei ingyenes teszt
2013. jún. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!