Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » A vallásos embereket miért...

A vallásos embereket miért nem nézik bolondnak?

Figyelt kérdés
Szóval ha valaki azt állítja, kapcsolatba lépett idegen lényekkel, akkor az már automatikusan elmebeteg, viszont ha valaki azt mondja, hogy Isten (esetleg Jézus, vagy Szűz Mária) kapcsolatba lépett vele, akkor az pedig tök jó dolognak számít. Isten létezésére sincs semmi bizonyíték, de arra sincs, hogy nem létezik, az idegenekkel ugyanez a helyzet. Ennyi erővel akkor a pápa is bolond, mert állítólag napi kapcsolatban áll Istennel, tehát olyan valakivel/valamivel aminek a létezése nem bizonyított? Félreértés ne essék, én nem beszéltem még űrlényekkel, viszont itt is van olyan, aki azt állítja, hogy igen. A vallásos embereket ezzel ellentétben nem nézik hülyének, sőt! Tehát ezzel kapcsolatban várnám a véleményeteket.
2011. máj. 11. 11:50
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
56%

Az egész vallás egy nagy elferditet kiforditott megrontott meggyalázott megritkított tanítás ami mára csak magánérdekeket szolgál,és az embereket vagy elvakitja vagy épp sötétségben tartja.

Mégis nyújt egy gyenge támaszt de valójában mindenki csak magára támaszkodhat mert az aki segit az minden emberben benne van és nincs köze valláshoz.


A következő pápa lesz az utolsó és azzal vége is az egésznek...

2011. máj. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
Isten és az ufók létezése miért zárja ki egymást? Én istenhívőként is simán el tudom képzelni, hogy léteznek hozzánk hasonló életformák valahol messze a világegyetemben. Sőt inkább azt nem tudom elképzelni, hogy mi a szöszért teremtett volna Isten ekkora világegyetemet csak egy bolygónyi ember kedvéért. Az, hogy a Biblia nem ír idegen bolygók lakóiról, nem jelenti azt, hogy nem létezhetnek. Viszont ezeket az ufós videókat meg elrablós történeteket baromságnak tartom.
2011. máj. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
Azok az ezredesek jó pénzt kaptak hogy nyilatkozzanak, miért nem egyből leszerelésük után tették a nyilatkozataikat.
2011. máj. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Az hogy valaki vallásos nem feltétlenül azt jelenti, hogy kapcsolatba lépett "Istennel". Úgy is el lehet képzelni, hogy valaki abban hisz, hogy valami irányítja az életét és vannak dolgok, amiket nem tervezett el csak megtörtént de mégse volt véletlen.
2011. máj. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
82%
Azért nem nézik hülyének őket, mert társadalmi támogatottsága van. Semmi sem bizonyítja, hogy melyik a nagyobb hülyeség és azt sem, hogy egyáltalán hülyeség-e valamelyik (bár azért lehet felhozni érveket). A dolgok meg úgy működnek, hogy a többség véleménye a normális. Ha változik a többség véleménye, változik a normálisról átlagosról alkotott kép is.
2011. máj. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

A vallásos ember jobbá és nemesebbé válik ami jó a közösségben is, az ufós meg csak bolonddá.


A vallásos a társadalom javára végzi a teendőit és Isten tudata segít legyőzni a nehézségeket. Az ufós csak bezárkózott összeesküvéselméleteket olvasó zakkant, bolond lesz, aki végső depressziójában már ki sem tud menni nappal az utcán, mint egy vámpír zombi. Nem csak 404-re céloztam.

2011. máj. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

Érzésem szerint a vallás, a hitrendszer nem materializálja az Istent egy jóságos (vagy önkényes?) szakállas bácsiként, aki ül egy égi trónon és onnan "mindenhat". A hívő vallásosak sem így gondolják. Ha konkrétan a kereszténységet említjük, akkor azért tudni kell, hogy Jézus Krisztus valós, igazi, hús-vér ember volt, létezett, nem kitalált személy. A Biblia is régen íródott és nagyon sok szellemi munka van benne (bocsánat a profanizálásért, de jobban nem tudtam megfogalmazni) és meghatározza a hitet, a vallást. A gyakorló vallásosak sem a dogmatika fogalmait materializálják, ahogy az elején írtam, hanem a Bibliát, mint az erkölcsiség leges legalapvetőbb dolgát tartják tiszteletben és a vallást egy útmutatásnak tekintik. Aki azt állítja, hogy effektív verbális kommunikációt folytat Szűz Máriával, vagy esténként a parkban találkozik Jézussal, azt ott is ferde szemmel nézik :)

Az "UFO-hívők" viszont nem egy kidolgozott, megalapozott és tudományos vagy egyéb alapon helytálló rendszerben gondolkoznak, hanem szajkóznak mindenféle agyament fasszságot repto-izékről meg plejádokról, mert itt-ott hallanak, olvasnak valamit, ami többnyire kitaláció és aztán úgy állítják be, mintha alapigazságok lennének. Tehát addig, amíg valaki azt mondja, hogy lehet idegen bolygókon élet, hiszen ugyanaz a periódusos rendszerben foglalt kémiai elemekből és azok vegyületeiből álló univerzumunkban a Földön kialakulhatott az élet, akkor máshol is lehetséges ez, azt nem nézi hülyének senki. Ha valaki látott egy azonosíthatatlan repülő objektumot, amit nem tud mi, azért szintén nem nézi hülyének senki. De ha valaki készpénznek veszi a közelgő reptoid inváziót és már túlélőstratégiákat fejleszt ellenük, meg nevén nevez "űrlény-fajokat" valami kraixkrax vagy mi a mennykő, meg plejádok, meg mittudomén mik, mindezt minden alap nélkül....

Hát azért az más tészta, mint vallásosnak lenni. :P

2011. máj. 13. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
Na jó, szerintem itt a válaszolók nagy része félreértette a kérdést. Én most nem reptódákról meg krixkroxról beszélek, azt se tudom mik azok. A kérdés az, hogy ha valaki azt állítja, hogy őt megszólította Isten (mert valljuk be nem egyszer volt már ilyen, s azokat az embereket szentnek tartják, Jézus pedig egyenesen Isten fia volt) miért hitelesebb, mint az, hogy valakit telepatikusan megszólított egy űrlény? Mindkettőnek ugyanannyi esélye van, szerintem.
2011. máj. 13. 08:39
 29/32 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nincs ugyanannyi esélye. A létezésüknek talán megközelítőleg ugyanannyi esélye van, de annak, hogy kapcsolatba kerülj velük, egyáltalán nincs ugyanannyi esélye.


Vegyük azt a lehetőséget, hogy létezik Isten! Ugyebár ő egy szellemi lény, jelen van mindenhol, emellett mindenható is, ergo semmi akadálya annak, hogy valaki előtt megjelenjen, csodát tegyen stb.


Ellenben az ufók, ha léteznek, iszonyú messze vannak, és nagyon kicsi az esélye annak, hogy olyan fejlett technikával rendelkeznek, amivel el tudnának jutni idáig. Meg aztán a telepátia vagy ilyesmik, ahhoz is nagyon fejlett technika kell, már ha egyáltalán lehetséges. Az emberi elme azért elég összetett dolog, az űrlényeké meg lehet, hogy teljesen más szerkezetű, szóval kétlem, hogy megvalósítható lenne ez a kommunikációs csatorna.

2011. máj. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2011. máj. 13. 19:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!