Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Léteznek démonok? Ha igen,...

Czifa botond kérdése:

Léteznek démonok? Ha igen, hogy élnek?

Figyelt kérdés

2014. márc. 15. 14:20
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:

Üdv mindenkinek, én is hozzászólnék.


Bizonyítani nem tudom szóval szkeptikusok ne támadjatok.

Elvileg csak azok láthatják a démonokat akiknek nyitva van a harmadik szemük. Ami a mostani világban nem sok mindenkinek van.


"Lemuriában és Atlantiszban az

ember szürke nagyagykérge még nem volt kifejlıdve. Ennek következtében a mai racionalisztikus öntudat

még nem mőködhetett. A lények félálomszerő önkívületben éltek s pusztán a harmadik szem funkciója alapján

ösztönös intuícióval ítélték meg az eléjük kerülı tárgyakat és eseményeket. A ciklopsz-szem finomabb műszer

volt, mint a homo sapiens homloklebenye. Nemcsak a realitás természetét mutatta meg a valósághoz híven,

hanem az általunk már nem látható asztrálvilág szárnyas lényeit, az ókori mitológia meseszörnyeinek ezerféle

formáját is az atlanti ember szeme elé varázsolta. Azok a démoni lények, melyeket az asszír-babilóni-görög

mondavilágból ismerünk, az atlanti-lemuriai emberfajok harmadik szeme számára megfogható valóság voltak.

Ezek a félanyagi állagú asztrállények a materiális világ természeti erıi mögött rejlı szimbólumok testetöltései,

melyeket a harmadik szem ruházott fel ilyen alakkal. Az ókori népek mágiája ezért démonok, ördögök,

sárkányok, kentaurok és más csodaformák figuráival van tele. A démonok alakja a természet erıinek asztrális

képlete és rajtuk keresztül az atlanti varázsló a legkönnyebben tudta mozgásba hozni a saját részét is képezı

erık egy töredékét. Ezért az ókori mágiának, valamint a belıle kialakult ceremoniális mágiának mindenkor

fontos alkotórésze a kozmikus szimbológia. Atlantisz mágusának elég volt felidéznie egy természeti

hieroglifát, hogy az abból életrehívott asztráldémon elvégezze a reábízott feladatot.

A késıbbi korok mágusa azonban már nem rendelkezett a fizikai világot az asztrállények birodalmával

organikusan összekötı kapoccsal, a harmadik szemmel s így neki tudatát fokozatosan, mágikus szertartások

útján kellett a fizikai lét sőrőségébıl annyira kiemelnie, hogy a láthatatlan világ energiáit közvetlenül

érinthesse.


A tobozmirigy az egykori harmadik szem maradványa s bármilyen mágikus teljesítmény lehetősége, vagy

annak kifejlődése ma is ennek a csökevényszervnek funkciója.Ha ez már túlságosan el van satnyulva, vagy biológiai okokból többé nem revitalizálható, okkult képességek

ki nem fejlődhetnek."


részlet az Atlantiszi mágiából

2014. márc. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 Laylah ***** válasza:
Wictor Charon. :)
2014. márc. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
Igen épp most olvasgatom. :)
2014. márc. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 Laylah ***** válasza:
Egyetlen magyar író (talán Yliaster Daleth-en kívül), akit elismerek. :)
2014. márc. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim válasza:
Kamu a Layla sztori, a "démonok" mióta ilyen laza csávók?
2014. márc. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 Laylah ***** válasza:
35.: Nem szoktam kamuzni, de azt se tudom, honnan vetted, hogy laza...
2014. márc. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
Latom hogy ez a kerdes mar nem epp mai meg hogy jo kis vitat inditott! Hogy Laylah storija igaz e vagy se azt csak o tudhatja. Viszont ha mar ennyire belemerultunk a demonologia eredetisegebe akkor kozlom veletek hogy igen is leteznek de hogy hogyan es miert ezt nem tudhatjuk es szerintem Laylah a demonok nem ilyen egyszeruen vannak besorolva! Amit viszont szeretnek megjegyezni Laylah storijaval kapcsolatban: 1 a biblia tenleg hasznalhato demonok es mas gonosz erok eluzesere de ehez is erteni kell 2 valoban a so is hasznalatos erre a celra mivel szenteltvizhez is hasznaljak ( es a hamu is ugyanezt a hatast eri el) 3 egy ilyen eross demont aligha lehet eluzni egy egy gyertya elfujjasaval, mivel valoban nem mindegyikuk kedveli a fenyt de ettol meg nem fog tavozni! Egyebkent ha igaz amit irtal akkor Laylah jobb ha elviszed a baratod egy ortodox paphoz! Ok tudjak hogy lehet az ilyen demonokat kicselezni!
2014. márc. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 Laylah ***** válasza:
37.: Az talán nem világos a történetből, vagy nem egyértelmű, de benne van, hogy a barátom egy ideje már ostromolta a saját testét, hogy visszajuthasson. Én csak a végső löketet, a kizökkentést adtam meg, szerintem. Paphoz nem megy senki, az egyház úgy kamu, ahogy van... Azon meg nem lehet segíteni semmilyen latin/bibliai szöveggel meg mondvacsinált szentelt vízzel, aki egy életre szóló szerződést kötött. Anno én is próbáltam megoldást találni erre, de a kártyám 3 féle megfogalmazásra mindannyiszor a Mandala (örökkévalóságot jelenti) lapját dobta. Ez már így marad. Bántani nem bántja, nem is célja, érdeke. :)
2014. márc. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
Lehet hogy te nem hiszel az egyhazban Istenben angyalokban de nekem mar volt reszem atok visszaforditasban Biblia es Szentelt viz segitsegevel! Ez volt egy! Ketto teged sertett hogy kamunak neveztek a tortoneted ezert en sem turom hogy kamunak nevezd a Hitemet! Jartas vagyok a magiaban de ha valaki akkor en mar tapasztaltam hogy igen is letezik Isten es a papoknak igen nagy hatalmuk van! Nem mindeggyiknek termeszetesen de ismerek nehanyat akik elegge eross kepessegekel rebdelkeznek! En hiszem azt hogy amit tudok egy ajandek Istentol es hogy ezzel kuldetesem van! Remelem idovel te is megtalalod a te kuldetesed!
2014. márc. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
Egyebkent a joslas pont a szellemektol jon! Az gkndolom meg sem fordult a fejedben hogy azt akarna hogy azt hidd nem lehet megvaltoztatni! Egyebkent a tortenetedben egy dolog ketseget keltett bennem: egy demon a nevet nem osztja meg veled csak ugy! Vagy tul gyengenek tart teged hogy parancsolj neki vagy ezzel akart benned bizalmat lelteni es fennal a lehetoseg hogy kamu mert egy tapasztalt ordoguzo ha tudja egy demon nevet ugy kuldi haza hogy kedve se lessz egyhamar visszajonni
2014. márc. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!