Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Léteznek démonok? Ha igen,...

Czifa botond kérdése:

Léteznek démonok? Ha igen, hogy élnek?

Figyelt kérdés

2014. márc. 15. 14:20
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:

Egyrészt a "mindenki által ismert" mesédet végigolvasni sem bírtam, mert rengeteget fecsegsz lényegtelen dolgokról, és nincs türelmem végigböngészni, hogy mit ettél, ittál, mennyit takarítottál, kiszedted-e a szemöldöködet, stb.

Ezután elkezdted az ismerösöd és a fiúja veszekedéseit tárgyalni - és ITT lett elegem ebböl.


Ha netán leírtad volna 20 mondatban a lényeget, akkor arra még szánnék idöt, de egy órát olvasgatni mellékes hülyeségeket - ezt ne várd el tölem.


Amit meg itt kommentárokként írsz, azok alapján - amennyiben tényleg nem szedsz semmiféle tudatmódosító szert -, súlyos pszichikai problémáid vannak.


Amennyiben tévedek, és VAN tényleges bizonyítékod - nem egy mese, hanem konkrét, valóagos bizonyíték - akkor azt mutasd be, akkor esetleg lehet vitatkozni erröl a témáról. De amíg csak pszichózisod van, addig orvosi esetnek tünsz.

2014. márc. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 Laylah ***** válasza:
Nem a lényeg kiemelésére törekedtem, mikor írtam. Nem bizonygatásnak, hanem saját magamnak szánt novellának írtam. Komolyan, el fogok már menni valami elmeorvosi szarságra, hogy elmondhassam, papírom van róla, hogy nem vagyok elmebajos. XD
2014. márc. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:

Akkor a kérdésre: Démonok nincsenek (azt feltételeztem hogy ez a válaszomból egyértelmű), és más egyéb nem e-világi lény sem létezik.


Kedves Laylah, te félreérted a hozzászólásainkat, nem pocskondiázunk, hanem azt feltételezzük, hogy valamilyen mentális problémád lehet, ezért is írtam, hogy kezelés nélkül rosszabbodhat. Nincs ebben semmi rosszindulat, vagy cinizmus.

Nem szokásom senkit leszólni a hite miatt. A démonokban való hit számomra ugyanolyan, mint Istenben, Allahban, Buddhában, Krisnában, angyalokban, vagy ördögökben hinni. Mindenki abban hisz amiben akar, semmi bajom ezzel amíg nem árt vele másoknak.

Viszont isteni, démoni (egyéb földöntúli) hangokat hallani, beszélni vele, az valamilyen problémára utal. Ez lehet skizofrénia, vagy a homloklebeny nem megfelelő funkciója (ilyenkor epilepsziához hasonló a fizikai tünet, a roham közben jelentkeznek a víziók), vagy számos egyéb oka lehet. Amit leírtam, tájékoztató jelleggel írtam, ha valaki -közöttük te is- hasonló „jelenségeket” (valójában tüneteket) tapasztal, akkor az valamilyen problémára utalhat és érdemes vele orvost felkeresni, mielőtt súlyosbodna.

Ha pedig a problémád nem súlyos, akkor azt a környezetednek nem kell feltétlenül felismernie, különösen akkor nem, ha hisznek a parajelenségekben és azt normálisnak tartják, hogy beszélgettél egy képzeletbeli lénnyel. Ha elolvasnád a Wikipédia cikket, felismerhetnéd hogy ennek a betegségnek igen sok tünete illik azokra akik pl. szellemet látnak stb., persze ettől belátni nem fogod (a mentálhigiénés problémáktól szenvedők nem szokták belátni), hogy bármilyen problémád lehetne.

2014. márc. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 Laylah ***** válasza:
23.: Még mindig mentálisan ép vagyok. Talán másik kérdés alá írtam, de itt is egyértelműsítem, hogy nem vízió volt, hanem teljesen éber állapotban voltam, ráadásul egyik ismerősömmel. Akkor ketten képzelődtünk 2 órán keresztül ugyanazt, jól értem? :D
2014. márc. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:

#24


„Pszichiáterél:

orvos: -Hölgyem, ön elmebeteg.

páciens: -Jól értettem, elmehetek?”


„Én nem vagyok alkoholista, azért iszom, mert inni akarok, nincs rá szükségem.”


„Normális vagyok, a hangok is megmondták!”


Viccet félretéve, vagy bebeszélted az ismerősödnek, és igen, abban az esetben ketten képzelődtetek, miután számára is igazzá vált, vagy, -persze tudom ilyen aztán biztosan nem történt- egyedül képzelődtél és az ismerősöd jelenléte is a képzeleted műve volt.


#21

Én is megpróbáltam elolvasni a „történetet”, de ugyanazon okból amit leírtál, képtelen voltam végigolvasni.

És tényleg nem hisz senkinek, hogy mentális problémától szenved, ha valóban komolyan gondolja amiket írni szokott. Ha nem gondolja komolyan akkor csak feltűnési viszketegség. Bár ahogy védi az igazát, inkább az előbbi valószínű.

2014. márc. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 Laylah ***** válasza:

Feldobjátok a napomat, köszi :D Nem tudom, hogy beszélhetem bele az ismerősömbe, hogy azt képzelje, amit én... Ha pedig nem akarjátok végigolvasni a történetet, jelzem, hogy 3 részre van bontva, a második résztől kezdődik a dolog. A harmadik pedig, hogy nehezen lehet valakinek csupán a testébe belebeszélni, hogy képzelődik.

Kiírtam egy kérdést ( http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__egyeb-kerdesek__5481.. ), aki megválaszolja a 13. válaszban feltett kérdésemet, az életem végéig kiűzhet engem és a (szerintetek) "hülyeségeimet" az Ezotéria kategóriából. Aki elfogadható választ tud adni, az cáfolja mindennemű asztrális lény létezését, és bebizonyíthatja, hogy pusztán az a fizika van, amit látunk. Nos, ki talál általános érvényű cáfolatot Newton I. (tehetetlenségi) törvényére? Sok sikert.

2014. márc. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:

Hát te ma nagyon vicces kedvedben vagy! Jót nevettem.

A tudomány nem tud mindenre magyarázatot adni, viszont amire magyarázattal szolgálhat, azt előbb be kell mutatni, hogy elemezni lehessen. Nem tudományos cáfolattal kell előállni a nem e-világi lényekkel kapcsolatban (meg mással kapcsolatban sem), hanem először bizonyítani kell valaminek a létét és azt szokta követni a cáfolat.

Az pedig hogy te állítasz valamit, az semmit sem bizonyít. Ennyi erővel bizonyítsd be hogy nem létezik az Érmelléki Kuglófember!

Kuglófember: [link]

Itt a GYK-n is találhatsz bőven beszámolókat Kuglófemberről, a te logikád szerint akkor most létezik, mert senki sem bizonyította be az ellenkezőjét.

...persze most sem érveltem, ez megint csak a szkeptikus duma, tudom.


Newton papa sem azt mondta, hogy itt ez a törvény és ez innen kezdve ez alapigazság, hanem bizonyította (matematikailag is), és azt nem tudták megcáfolni.

És kedves Laylah, az érzékeink néha becsapnak ha feltétel nélkül hiszünk nekik. Ha egy bűvész (beszédesebb nevén szemfényvesztő) bemutat egy trükköt és azt állítja hogy ez varázslat, az még attól hogy a szemed annak látja, nem lesz az, akkor sem ha nem tudod felfedni a részleteit. A bizonyítás a részleteket is feltárja, és egy állítás nem fogadható el bizonyításnak.

A 13-as kérdésedre, ha a tányérra csak a gravitációs és a tartóerő hat, akkor az bizony nem esik le az asztal közepéről, feltéve hogy az asztal vízszintes és nem lejt (igaz akkor más a súrlódási erővel is számolni kellene). Ha te láttad azt leesni minden ok nélkül akkor a memóriádból hiányzik a köztes időtartam, ami mentális rendellenességre utal. Az hogy azt állítod, amit állítasz, az még csak egy állítás, neked kell bizonyítanod, nem pedig másnak az ellenkezőjét.

Tudod mit, én is felajánlom az összes szkeptikus nevében, hogy többet senki sem hozza fel az Érmelléki Kuglófembert példaként, ha matematikailag (az igazi az lenne, hogy fizikailag, kémiailag, biológiailag, földrajzilag, csillagászatilag, a teljes természettudományt lefedően is) bebizonyítod, hogy Kuglófember NEM LÉTEZIK. Akkor minden szkeptikus elfogadja majd a nemlétét.

Remélem azért néhányan ebből átérzik, hogy mennyire irreális, amikor azzal hozakodnak elő, hogy mert nem bizonyították be ennek-annak a nemlétét.

2014. márc. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 Laylah ***** válasza:
CTRL+C, CTRL+V...
2014. márc. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
Copy Paste, mert én írtam és nem tudom, hogy melyik kérdést olvasod, ide is releváns, illetve te írtad, hogy oda kell a válasz.
2014. márc. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:

Kedves Laylah, attól, hogy te állításod szerint láttál démont, még nagyon kevés ahhoz, hogy meggyőzzön a rendelkezésre álló adat a démonok létével kapcsolatban. Mivel ugye lehet, előfordulhat, hogy kamu az egész (nem állítom, hogy hazudnál, de sajnos azt is bele kell kalkulálni ilyen esetben), és az is, hogy te értettél félre valamit. Konkrétan alátámasztani nem tudod semmivel, így nincs nagyobb jelentősége a sztoridnak, mintha én írnék hasonlót. Kijelentesz egy csomó mindent a vélt démonokról, empirikus adatod egy árva szál sincs, és jó ezós szokás szerint a te nézőpontod homlokegyenest eltér a legtöbb másik ezós nézőpontjától. Nekem már sokan beszéltek a démonokról, de közös metszéspont a legritkább esetben volt. Innentől fogva már eléggé kétkedve áll az ember az irományaitokhoz.


"Egyrészt nem várhatom el, hogy elhidd, amit írok, ez igaz (bár jogosnak nem érzem, de ez az egyéni véleményem, küzdök is vele rendesen). "


No és miért nem érzed jogosnak, hogy az illető válaszoló nem hitte el neked bemondásra a sztorit? Miért kéne elhinnie? Egy ilyen horderejű kérdésben a bemondás nem ér semmit, de még a személyes ismeret és tökéletes megbízhatóság sem. Rendkívül beható, alapos vizsgálat után lehetne dönteni egy ilyen kérdésben, a szemtanúk beszámolója (pláne egyetlen szemtanúé) mindennemű empirikus adat nélkül egyszerűen kevés.



"Mert képtelenek vagytok elfogadni, hogy a világ nem írható le teljes mértékben fizikailag. "


Tudod könnyen lehet, hogy a reduktív fizikalizmus hibás, de azt nem azzal fogják alátámasztani, hogy valaki elmesél egy sztorit ami vele valamikor megesett. Jelenlegi adataink alapján a reduktív fizikalizmus egy jó, konzisztens, alátámasztott, falszifikálható nézőpont, amit legfeljebb újabb adatok cáfolhatják meg, azonban azoknak az adatoknak igen komoly ellenőrzésen kell átesniük.

2014. márc. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!