Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Léteznek démonok? Ha igen,...

Czifa botond kérdése:

Léteznek démonok? Ha igen, hogy élnek?

Figyelt kérdés

2014. márc. 15. 14:20
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
40%
Értem, tehát nem láttál.
2014. márc. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 Laylah ***** válasza:
Nem tudom, ha megszállja az egyik ismerősömet, beszélgetek vele 2 órán keresztül, látom a gesztusait, a nézését, a testbeszédét, az nem annak számít?... Egyébként minden démon más. Belial kifejezetten arisztokratikus, fellengzős, mondhatni nagyképű, elbizakodott, és tisztában van a hatalmi viszonyokkal, a gondolataiddal, érzéseiddel, a vágyaiddal; egyszerűen átlát rajtad. De ez csak egy a sok közül.
2014. márc. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 Laylah ***** válasza:
Az meg, hogy nem szánsz rá 15-20 percet, hogy elolvasd a sztorit, azaz nem hagyod, hogy alátámasszam a véleményemet a saját formámban, ahogy én akarom, sokat elmond rólad.
2014. márc. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:

Olvasgattam a belinkelt sztorit, és hát tökéletesen megtudtam mindent. Nem láttál démont. Démonok nem léteznek, és nem szállnak meg senkit, ha igen, akkor már mindenki megőrült volna, mert ha démon lennék biztos mindenkit megszállnék, és nem csak 1 évbe 1 embert, és ugyan ez igaz a démonokra. Ha meg úgy néz ki ahogy akar, akkor azt jelenti, hogy alakváltó, tehát egyszer szemüveg, egyszer meg macska, másszor a párnád, vagy a szomszédnéni. Amikor megszáll valakit, akkor meg biztos pohárnak vagy víznek álcázzák magukat, és amikor megisszák őket, rögtön meg is szállják az embert. Nem igaz?

Nos nyilván nem, de a történetedből meg a válaszaidból ezeket lehet leszűrni.


És egy jó tanács: éjszaka vigyázz, nem lenne jó, ha egy démon a párnáddá alakulna, és éjszaka beleordítana a füledbe. Szép álmokat.

2014. márc. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 Laylah ***** válasza:

Sejtettem, hogy a szkeptikusok közül is a mindenbe belemagyarázók közé tartozol. Hogy bármit mond bárki, csak a saját kifigurázott hülyeségedet fogod hajtogatni. Egyrészt nem várhatom el, hogy elhidd, amit írok, ez igaz (bár jogosnak nem érzem, de ez az egyéni véleményem, küzdök is vele rendesen). Másrészt viszont utálom, ha hazugnak nyilvánítanak. Ennek főleg gyerekkori eredete van, de ez a lényegen nem változtat.

"Ha meg úgy néz ki ahogy akar, akkor azt jelenti, hogy alakváltó, tehát egyszer szemüveg, egyszer meg macska, másszor a párnád, vagy a szomszédnéni." Csak azt épp (szándékosan) elnézted, hogy azt írtam, hogy "a saját síkján". Ergo nem járkálnak közöttünk semmilyen formában. Ez a szemüveg, meg párna példa meg egyszerűen nevetséges.

"Amikor megszáll valakit, akkor meg biztos pohárnak vagy víznek álcázzák magukat, és amikor megisszák őket, rögtön meg is szállják az embert. Nem igaz?" Nem. Fogalmad sincsen az egészről. Csak akkor meg nem értem, mit osztod az észt. Értem én, hogy szkeptikus vagy, meg kell az ellenvélemény is, de ez a hülyének néző, megalázó stílus egyszerűen felháborító. Mintha legalábbis a zárt osztályon beszélnél valakivel. Holott csupán arról van szó, hogy nem tapasztaltál semmi ilyet. Ha olvastad a sztorimat, abban le is írtam én is, hogy soha nem hittem a démonokban azelőtt. Megkaptam már azt is, hogy az ismerősöm szórakozott velem, de neki nincs annyi tehetsége, hogy így megjátssza magát, meg hogy úgy sorolja fel a vágyaimat, mintha könyvből olvasná - mert nem mondtam el neki őket.

"Ha démon lennék biztos mindenkit megszállnék" Hiszed te azt. Bár, ha középszintű démon lennél, akkor még illene is rád. Azok képzelik magukat többnek, mint amennyik, és hiszik azt, hogy feltalálták a spanyol viaszt, hogy a legkönnyebb módja a fizikai síkra jutásnak a testlopás, alias megszállás. A démonlét egy fejlődési állomás. A legtöbben megrekednek ezen a szinten, alig pár egyednek sikerül továbbfejlődnie lélekké, hogy bekerüljön a leszületők közé. Mellesleg ne hidd, hogy a megszállás számukra hobbi; épp ellenkezőleg, ez nekik hatalmas energiabefektetést igényel, mert először a testet ki kell üríteni, azaz a benne tanyázó lelket ki kell űzni. De feleslegesen magyarázok, úgyis bele fogsz kötni valamibe. :) Épp ezért, és azért, mert a GYK társadalom java része nem érdemli meg, nem fogom megosztani az összes tudásomat, tapasztalatomat itt. Szóval itt befejeztem.

2014. márc. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 Laylah ***** válasza:
*Ergo nem járkálnak közöttünk semmilyen FIZIKAI formában.
2014. márc. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
0%

#15


Milyen tudást?! Azt hogy milyen víziói lesznek egy embernek a szerves oldószerektől?

Ha pedig nem oldószeres, vagy egyéb kábulat volt, akkor sajnos elmebaj. Ha tetszik ha nem, ez azt jelenti hogy téveszméid vannak és ez orvosi kezelés nélkül súlyosbodni fog.

2014. márc. 16. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
#17: Ezt írtam én is neki, de nem hisz senkinek...
2014. márc. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:

#18


Szerintem azt gondolja, hogy csak szívatják itt a szkeptikusok, vele minden rendben van. Pedig ha ezt komolyan gondolja, akkor az mentális zavar.

Ami pedig a sztorit illeti, beszélgettem olyan masszív alkoholistával akinek téveszméi voltak, a történetet hasonlóan mesélte el. Kezdődött a reggeli ébredéssel, majd a napi rutin részletes felvázolásával, elment dolgozni, bla-bla, aztán amikor hazaért, akkor kezdődtek a képzelgései. Ő nem volt ezotéria hívő, emiatt más jellegű hallucinációi voltak. Felhívta az amerikai milliárdos nagybácsi, már többször is, elmondta neki, hogy 35 éve kíséri figyelemmel az életét és mivel ő mindent jól csinált eddig (elvált, senki sem kíváncsi rá, de persze ez nem az ő hibája), ezért hamarosan eljön érte, elviszi Amerikába, kap egy csomó pénzt meg végrendelkezik is és mindenét ráhagyja. Röviden összefoglalva ez volt a lényeg, de majdnem 1 órán keresztül mesélte a „történéseket” és tudta, hogy ez megtörtént (nem hitte, hanem tudta, olyan meggyőződéssel beszélt erről).

Egy másik pedig hitt a túlvilági lényekben, ő gyakran mesélte, hogy éppen csak megmenekült a kísértetektől, de nagyon fél, mert maga az ördög is eljött érte. Ő nem sokkal ezután felvágta az ereit egy alkoholos révület közepén.

Ez a démonos történet annyiban különbözik az előzőekben leírtaktól, hogy itt a mesélő nem alkoholista, az ő téveszméinek más lehet az oka. A téveszmékből pedig jól látszik, hogy a zavart tudatú embereknek mindig olyan világ jelenik meg a hallucinációikban amilyen a gondolatviláguk. Ezek lehetnek a paranoia különböző formái (vélt megfigyelés állami szervek által, szellemek, démonok általi zaklatás stb.), tudományosan gondolkodóknál lehet akár mikrobáktól, mérgektől, való kóros rettegés. Ezek a téveszmék mindig az adott egyén gondolatvilágának megfelelőek, és ha kellő mértékben elrugaszkodott a valóságtól az alany, olyankor teljes valóságként éli azt meg, az ellenkezőjéről nem győzhető meg.

Ha a hozzászóló Laylah ezt tudatmódosító szerek használata nélkül élte meg, az skizofréniára utalhat. Tudatmódosító szerek hatására nem feltétlenül jelent krónikus problémát, viszont lappangó mentális betegségeket felszínre hozhatnak, amelyek ezután gyakran súlyosbodhatnak, többnyire maradandóak, viszont kezelhetőek. Lappangó mentális problémák felszínre hozása különösen a hallucinogénekre jellemző.

A skizofréniáról bővebben: [link]

2014. márc. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 Laylah ***** válasza:
Gratulálok nektek! XD Elmondanám, hogy semmilyen tudatmódosító szerrel nem élek, nem vagyok skizofrén sem. Az nem opció, hogy ha az lennék egy kicsit is, a szűkebb környezetemnek feltűnt volna? Pont az ilyen hozzáállás miatt, amit ti produkáltatok itt, ezért nem mondom/mesélem senkinek. Mert képtelenek vagytok elfogadni, hogy a világ nem írható le teljes mértékben fizikailag. Nem mellesleg egyikőtök sem cáfolta azt, amit írtam, csak rám húztátok az ilyenkor szokásos "drogos vagy" és "elmebajos vagy" nevű címkéket. Mással nem tudtok dobálózni, csupán ezzel. De köszönöm szépen, semmi mentális betegségem és drogfüggőségem nincsen és nem is volt sosem. Arról meg nem tehetek, hogy más felfogásúak vagyunk. Én elmondtam a javát, amit tudtam, ti az én pocskondiázásomon kívül válaszoltatok valami értelmeset a kérdésre?
2014. márc. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!