Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » A szellemeknek mi céljuk...

A szellemeknek mi céljuk ebben a világban?

Figyelt kérdés

Vagy miért vannak itt?

Megjegyzem teljesen tapasztalatlan vagyok az ezotériával kapcsolatban, szóval nem kell lehordani hogy ennyit sem tudok...


Azt hallottam, hogy itt ragadtak, vagy valami. De miért, és ilyenkor mi a teendő?

Illetve, ugye nem azért vannak itt, hogy éjjel rám ijesszenek? :S Eléggé félek ezektől a dolgoktól...


Aki ezzel kapcsolatban tud nekem infót adni, annak ezer köszönet.


2010. dec. 28. 18:42
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
mármint ezt az elsőtől kérdeztem :)
2010. dec. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
tehát, ismersz valami honlapot, vagy könyvet? Nagy szívességet tennél ha válaszolnál. :)
2010. dec. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Hát, az hogy a szolgáim legyenek ! :D.
2010. dec. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
nos ez az én szemléletmódom. nem követek semmi híres "tanítót" vagy ilyesmit akinek a tanításit szentírásként követném ha ilyenre gondoltál. nincs ilyen honlap ami ezt tartalmazná.
2010. dec. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Esetleg tudnál könyveket ajánlani ezzel kapcsolatban? Nem csak a szellemekre gondolok, hanem pl: a mágiára, wiccákra.
2010. dec. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

de igen is vannak ártó és gonosz szellemek!!!ne probáljátok ezt szegény kérdező elől a paplan alá söpörni.


Örökmozgó szellem


Ő ugyanazon az időben és helyen bizonyos cselekvést újra és újra megismétel. Ez a művelet annyira lefoglalja, hogy nem is vesz tudomást az ember jelenlétére. Ők olyan szellemek, akik elvégezetlen feladat közben haltak meg. Ők továbbra is felelősen végzik a feladatukat. A magatartásuk lehet pozitív is és negatív is egyaránt, attól függ, milyennek tartotta az életben a feladatot. Ha boldoggá tette, akkor nem fog örülni, hogy meg akarjuk fosztani ettől, amit szeretett. Ha a cselekvés kényszeres, ez abból fakad, hogy nem képes felfogni, hogy már meghalt, akkor az esetleges beavatkozást már megváltásként is értékelheti.


Elveszett lelkek


Ezek vándorló szellemek, akik nem tudnak arról, hogy meghaltak. Felléphetnek klasszikus kísértetként is vagy örökmozgó szellemként. Nem értik kik vagyunk, mit keresünk az otthonukban. Nem fogják, fel miért nem válaszolnak neki az emberek, ha szólnak hozzájuk, és miért néznek át rajtuk, mintha ott sem lennének.

Mi pontosan e szellem lényeket kell segítenünk. Rendszerint nem mutatnak ellenállást, különösen, ha tudják szeretteik, akik nagyon hiányoznak várnak rájuk.


Figyelmeztető szellemek


Ez a szellem időről időre, újra megjelenik valakinek, és mindenképpen tudtára akar adni valamit. A közölni való rendkívül fontos lehet, mint például egy természeti csapás közelsége, vagy mit hol lehet megtalálni. Bárhogy is van, ez a szellem fontos lehet. Ezeket a szellem lényeket nem lehet elűzni addig, amíg át nem adták üzenetüket. Meglehet próbálni, de harcba szálnak, nem akarják magukkal vinni, amiről tudnak. Csak az üzenetük átadása után képesek megnyugodni.


Bosszúálló szellemek


Ezek a szellemek határozott céllal jelennek meg. Úgy érzik, hogy becsapták őket az életükben, és azért jönnek vissza, hogy minél több kárt okozzanak azoknak, akiket saját szerencsétlenségükért hibáztatnak.


Gazda szellemek


Ezek a szellemek úgy érzik, hogy ez a hely ahol élsz, dolgozol, nem a tiéd, hanem az övék. Elég látványosan fejezik ki haragjukat, pl. ha átrendeznek egy helyiséget. Ezek a szellemek többsége haragosan halt meg, és ez az érzelem határozza meg a halál utáni viselkedésüket. Elűzni nagyon nehéz őket. Kapcsolatot kell vele létesíteni és úgy megbeszéljük a kérdést.


Kopogó szellem


Ők hangoskodnak és pusztítanak. Tárgyakat dobálnak, tőrnek, zúznak. Sokan meg tudnak birkózni az ilyen szellemek keltette zajokkal, pedig azok olyan hangosak lehetnek, hogy az őrületbe kergetik az élőket.

Pusztító magatartásukat is nehéz elviselni. Ezek a szellemek percek alatt szétszedik a házat, falakat ráznak, tárgyakat dobálnak le a polcokról, üvegeket tőrnek. Senki nem tudja, hogy mi viszi ezeket a szellem lényeket a pusztításra, vagy honnan jönnek. Legtöbb esetben néhány hónapon belül magától elmennek.

Léteznek olyan emberek is akik nem hidat képeznek a két világ között, hanem látják a szellem lényeket és mindazt ami a másik világban történik. Ők a látók. A gyerekek legtöbbje 3 és 4 éves koráig rendelkezik ezzel a képességgel, de ez később is felidézhető és fejleszthető. A kutyák, a macskák, a lovak, szintén érzékelik a másik dimenzió lényeit.



tessék remélem tudtam segíteni

2010. dec. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
49%

Gyökerek vagytok öcsem jo paran xD de most nem azert.a Szellemek mind engem szolgalnak ! Ha unatkozok megfogom az egyikuket es belerakom a vizipipamba es elszivom!

nem kell felni! :D

2010. dec. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Köszi annak, aki leírta a szellemfajtákat.


Nem tudom tiltott-e, de bemásolnék ide 1 linket a másik kérdésemről, amire még nem kaptam hasznos választ, az idézéssel kapcsolatos: http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__termeszetfeletti-len..


Köszönöm annak aki arra is tud tapasztalatot/hasznos választ írni.

2010. dec. 29. 10:06
 19/21 A kérdező kommentje:

Egyébként most hogy olvasgattam a szellemfajtákat, hát azért a többség nem épp kedves, lásd gazdaszellem, kopogószellem, bosszúállószellem... :D


Mindegy, remélem nem kerülünk egymás útjába, nem szeretnék velük találkozni, ha ilyen ellenségesek az emberekkel szemben... :)

2010. dec. 29. 10:09
 20/21 Jaewy ***** válasza:

"Megjegyzem teljesen tapasztalatlan vagyok az ezotériával kapcsolatban"

Azt javaslom maradj is az 14-évesen!

Hidd el ha ennyiídősen nagyon belemerűlsz ebbe a dologba csak magadnak ártassz vele.Fogd fel az egészet úgy (egyenlőre) hogy vannak szellemek, de ne különösebben foglalkozz velük te csak a saját életeddel foglalkozz, azt irányísd...

2010. dec. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!