Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » A szellemeknek mi céljuk...

A szellemeknek mi céljuk ebben a világban?

Figyelt kérdés

Vagy miért vannak itt?

Megjegyzem teljesen tapasztalatlan vagyok az ezotériával kapcsolatban, szóval nem kell lehordani hogy ennyit sem tudok...


Azt hallottam, hogy itt ragadtak, vagy valami. De miért, és ilyenkor mi a teendő?

Illetve, ugye nem azért vannak itt, hogy éjjel rám ijesszenek? :S Eléggé félek ezektől a dolgoktól...


Aki ezzel kapcsolatban tud nekem infót adni, annak ezer köszönet.


2010. dec. 28. 18:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

mindenkinek más. általában befejezetlen ügyeik miatt ragadnak itt de hallottam olyanokról is, akik csak szimplán nem akarnak átmenni.

érdekes módon több nép mítoszában is található olyan, hogy " a túlvilág sem fogadta be őket" ilyen az egyik nagy legenda a vikingektől. talán valami nagy utazás vagy ilyesmi lehet a címe. nem tudom biztosan, mert annyira sose merültem bele a témába de én így gondolom. de csak lehet benne valami :)

2010. dec. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Azért maradtak, hogy láthatatlanul bámulhassanak téged zuhanyzás közben.
2010. dec. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

kérdezni sosem szégyen :D

(az első vagyok)

szerintem ha komoly szellem jelenlét van akkor érdemes fórumokon érdeklódeni tapasztaltaktól (pl.: wiccáktól) és nem hívni kuruzslókat. elkérik a sok pénz és általában tök hülyék. xD

az én személyes tapasztalatom az, hogy minden háznak van egy saját szelleme, polaritása ki minek nevezi. azt az elvet vallom, hogy ha te gondoskodsz róla ő is gondoskodik rólad. nagyon sokan mondják h nem érzik jól magukat bizonyos házakba. szerintem ezek nem feltétlenül kell egy ember szellemének lennie. ilyenek az elhagyott házak is. szerintem csak egy kis gondoskodást igényelnének és mint a rossz gyerek elérni, h szépen vagy csúnyán de velem is foglalkozzatok. szóval ajánlom a heti pici étel áldozatot amit az ajtókhoz vagy folyosóra szokás kitenni (régen a házszellemeknek is hasonlókkal kedveskedtek) ez akkor ha saját házadra vonatkozik a kérdés


nos rád ijesztés ők csak figyelmet akarnak segítséget kérnek. szerintem ezzel nincs is baj amíg nem okoznak senkinek sem sérülést, lelki sokkot. de ha megteszik akkor ideje segítséget kérni.


nem szükséges félned tőlük. én mindég szeretettel fordulok feléjük. légy nyitott. viszont ha félsz, nem szívesen foglalkozol velük akkor inkább kerüld ezeket a helyet.

2010. dec. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Nem kell mindent elhinni, amit a TV-ben látunk, hogy éjjel ijesztgetnek a szellemek. Többféle okból is itt maradhatnak, de ha te sem piszkálod őket, valószínúleg ők is békén hagynak :)
2010. dec. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Hú, köszi a válaszokat. :D


Hát én nagyon parázok ezektől, már attól félek hogy fogmosás közben mikor a tükörbe nézek megjelenik egy mögöttem és bántani fog, vagy a frászt hozza rám... :S


Mert velük kapcsolatban nem mondhatom azt, hogy nézz szembe a félelmeiddel, mert én azt hiszem ők sokkal nagyobb hatalommal rendelkeznek egy átlagos emberhez képest, és ártani sem lehet nekik, habár nem is akarok.

A házban tudtommal nem történt semmi haláleset vagy egyéb, csak én parázok, hogy mégis tele van szellemmel minden, és ők ijesztgetni akarnak...


Van amikor elaludni sem bírok, mert attól félek mikor jelenik meg egy előttem és vájja ki a szemem vagy valami, és muszáj villanyt kapcsolnom és olvasnom, hogy megnyugodjak 1 kicsit. Valahol olvastam hogy hajnali 3 és 4 óra között a legaktívabbak, na én felriadtam negyed 4kor és nem tudtam visszaaludni egyszerűen, úgyhogy teljes fényben olvastam vagy 2 órán keresztül, és fél 6 körül tudtam csak visszaaludni (szünetben volt). Szóval eléggé félek tőlük ahogy láthatjátok, pedig én megismerném őket meg minden, csak annyira titokzatosak... :S


Mit tanácsoltok, hogyan viszonyuljak hozzájuk? Vagy jogosan félek tőlük ennyire?


Köszi a válaszokat.

2010. dec. 28. 19:27
 6/21 anonim ***** válasza:

(megint az első vagyok)

mint mondtam nem kell tőlük paráznod

megkérdezhetem hány éves vagy? nem sértés képen

szerintem már bebeszéled magadnak én is féltem sokáig

ajánlom a házszellemmel való összebarátkozást és akkor nagyobb biztonságban fogod érezni magad. tudod jobb lesz a házikód hangulat meg ilyesmi

ja meg még egy tanács: ne is álmodj egyetlen egy horror film megnézéséről sem az elkövetkezendő kb 5 évben.

meg talán ha mondjuk zenét kapcsolnál és úgy mennél fogat mosni az is jót tehetne

egy valamit ne felejtesd ha nem ártatsz senkinek és tiszta a lelkiismereted akkor neked sincsen semmitől sem félnivalód

2010. dec. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Hát, tudom ,,ciki", de 14 vagyok, és fiú ráadásul...


Nem vagyok félős ha a való életről van szó, ott igenis vállalkozó szelleműnek tartom magam, és főleg ha másokkal vagyok együtt, soha nem mutatom ki még ha félek is.


De a szellemvilágtól teljesen beparázok. Mivel erről ugye nem igazán szoktunk mint téma beszélni, meg mindenkinek más a véleménye róla. Társaságban pl. ha horrorfilmet néznénk persze hogy elröhögnénk meg nem mutatná ki senki hogy fél. De ahogy otthon előjönnének a fejemből azok amiket a filmben láttam, és beképzelném magamnak, az már más... Amúgy szerintem (legalábbis remélem) ezzel nem vagyok egyedül, hogy ha mondjuk megnézünk 1 horrort társaságban akkor ott nem mutatom ki, de otthon lehet hogy kicsit parázok éjjel...


Lehet hogy igazad van, hogy bebeszélem magamnak. De nekem annyira idegen ez az egész szellem dolog... Lehet hogy ha lenne velük egy élményem akkor már nem félnék tőlük ennyire, de ettől az élménytől meg tartok, mert pl. az nem igazán élménynek mondható, ha éjjel mikor kimegyek mondjuk WCre megjelenik egy előttem és hozzám vág valamit vagy rám ijeszt...

2010. dec. 28. 20:41
 8/21 anonim ***** válasza:
En ugytudom h ok nem szandekosan ijesztegetnek,csak ugye ami az ember szamara idegen vagyis ismeretlen fel tole.Es tenyleg ne vard az elmenyt mert velem is volt 2 eset. Az elso nem annyira ijeszto de a masik azert... :D nem kivannam senkinek se...
2010. dec. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

(megint az első)

velük kapcsolatos élélmény hm... szerintem olyat inkább ne akarj xD nekem nem is olyan rég volt egy és azt hittem össze hugyozom magam pedig én magam idéztem elő és fel is voltam rá készülve.

igazából az a 14 nem olyan nagy szám. ha mondjuk azt mondod 22 vagy 19 akkor ajánlanám, hogy fordulj szaktekintéjhez de ezt kinövi az ember. én is féltem sokszor annyi idősen.

mellesleg, hogy fiú vagy nem tesz semmit. igazán nem a feminista hajlam beszél most belőlem de a nők azért félnek ilyenektől többet, mert jóval nagyobb képzelőerővel rendelkeznek, mint a másik nem. te mint látom ez alól kivétel vagy. próbálj meg reálisan gondolkozni és nem lesz baj.


igazából amikor először láttam a kérdést azt hittem jóval nagyobb a gond és másabb kaliberű.

2010. dec. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
első, megkérdezhetném hogy te ezeket a "tudásokat" honnan szerezted?
2010. dec. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!